Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ArrayOfLilly

    aktív tag

    válasz Dooonfrigo #33908 üzenetére

    Van, konkrétan mire vagy kíváncsi?

    http://www.arrayoflilly.com

  • ArrayOfLilly

    aktív tag

    válasz Dooonfrigo #33915 üzenetére

    Van, amire nem tudom a választ, de összeszedem, ami eszembe jut.

    Megbízhatóság: eddig ok, de 5 hónapos és tartalék gép, nincsen nyúzva. Viszont épp azért vettem meg, mert sok Lenovo, nem is csak Thinkpad van itthon és a környezetemben, és jó velük a tapasztalatom.

    Az összeszerelés minősége jó. Egy T, egyéb X (61, 200, 220, etc.), vagy W típusúé jobb, de nem egy kategóriában versenyeznek, ez kicsit fapados. De nem illesztési hibákra, résekre, recsegésre, lötyögő akksira gondolok, csak ha ránézek, ez az összbenyomásom. Hibák nincsenek, de kispóroltak belőle néhány dolgot: egy állapotjelző ledje van csak (számomra előny), nincsen led, ami a Caps Lock állapotát jelzi: on screen jelöli. Ezek megszokható dolgok.

    Én 64 bites Win 7-et használok rajta, tökéletesen gördülékeny, bár, ezzel nem vagyok 100 százalékig elégedett: azon a gépemen, aminek a hosszas szervizelése miatt tartaléknak vettem , gördülékenyebb. Pedig elvileg teljesen azonosak a processzor-teljesítmények és a "GPU" pedig ebben erősebb. SU2300/Intel GMA X4500 MHD vs. E-450/ATI Radeon 6320 APU.

    Szóval tökéletesen használható, de azért ez egy netbook. (Az Inteles változatot nem próbáltam, nekem sokkal inkább az kéne, de amikor éppen kellett, akkor ez volt azonnal elérhető a számomra. Inteleset a Cybertport.de-n láttam a napokban szállítással együtt 125 körül, elgondolkodtató.)

    Játszani nem igazán játszottam rajta, de kérésre kiopróbáltam, meglepően használható. Alacsony beállításokon játszható volt rajta a Dirt 3, és megvolt a 25 FPS is.

    Ami miatt nem adtam el, holott már tulképp nincsen rá égető szükségem, az pont az, hogy szerethető. Nagyon jó a fogása, nem melegszik, sőt, TPFan Controllal sztabályozható, de a gyári szoftverrel is passzívra állítható a hűtési sémája, és kimondottan hűvös így is. Másrészt ettől aztán halk is. Nagyon csendes.

    Az akksit sosem próbáltam, erre nem tudom a választ, de ennek utána tudsz olvasni a NBR-en, igaz, inkább az X120e vonatkozásában, de az gyakorlatilag ugyanaz. Én nem szeretem az energiatakarékos sémákat, nem érzem gördülékenynek velük a gépem, gyakorlatilag Max. Performance sémában szoktam használni őket, ami nem az akkuidő növelésének eszköze, ráadásul mindig megy a WIFI, és legtöbbször nem csak olvasok, úgyhogy még ezer alkalmazás, esetleg film is. Ezzel a módszerrel 3-4 óránál szoktam érzésre bedugni, de sosem ment lke 40% alá, csak én nem akartam a meló felénél hibernálódni, meg ezen aggódni.

    7mm-es Slim SSD, mint a Samsung 830, mehet bele. Egyszerűen hozzáférhető. A gép alja egyben jön le, ezzel elérhetővé is vált a wlan, wwan (helye) slotja (msata sajnos nem műx benne és ha wwan modult tervezel venni, akkor keeress moddolt biost vagy a whiteliste-n szereplő eszközt), 2 memóriamodul és a HDD.

    A billentyűzet elsőre nem volt szimpatikus, de az összes gépem közül ezen gépelek a legkevesebb elütéssel. CTRL+Fn fordítva, mint más gépeken, a többi TP-hez hasonlóan, de ez BIOS-ban felcserélhető. Fn kétszeri lenyomásra benyomva marad: ez jó, amikor hangerőt vagy fényerőt szabályozok). Sötétben baromira nem látni, ez az egyetlen komoly bajom a billentyűzetével.

    Trackpoint kicsit ki van herélve, na ez engem nagyon zavar, mert én azzal szeretek navigálni: nincsen benne Tap-to-Select funkcionalitás: nem lehet vele klikkelni, csak a gombjaival. De ez azt hiszem, a legtöbb embert nem zavarja és én is megszoktam többé-kevésbé. Nem touchpadja van, hanem ún. clickpad, ami azt jelenti, hogy az egész benyomható, én nem igazán használom a trackpoint-függésem miatt, de a netbookos topikban olvasottak (edge plus 125e-ről írta le alaposan valaki) alapján, beállítások és némi gyakorlás után szerethető.

    Van még egy kontra számomra: életem legócskább TN-film panelje (valószínűleg nem rosszabb a kategóriája átlagánál, csak egyrészt el vagyok kényeztetve ezen a téren, másrészt egy jó, fényes kijelzőt használtam vele párhuzamosan): rettenetes függőleges betekintési szögek, kalibrálás után fogyasztható, de elsőre elrettentő színek és nem túl magas fényerő (éppen elég, de nincsen az az érzésem, hogy napkitörés esetén is olvasható volna, annyi tartalék van még benne.)

    Összességében: ár érték arányának megfelelő, szerethető eszköz, pont nem az én preferenciáim mentén kialakítva. Most már tényleg veszek egy X220/X230-at. :-)

    125-ért, ha még van, akkor az Inteles meggondolandó, feltéve, hogy nem játszogatsz rajta és ha szereted az olyasmit, akkor itt az aprón szokott lenni használt, de akár garanciális X200/X201/X220.

    Hát ezt tudom róla elmondani. :-)

    Kihagytam valamit?

    [ Szerkesztve ]

    http://www.arrayoflilly.com

  • btudos

    veterán

    válasz Dooonfrigo #82145 üzenetére

    Remes osszeszereles es anyaghasznalat (az elodokhoz viszonyitva), kegyetlen rossz touchpad es dedikalt gombok nelkul hasznalhatatlan pocokeger, annak idejen ennyit sikerult leszurnom a ket napos tesztbol, tovabb nem birtam.

    [ Szerkesztve ]

    Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

  • fattyu

    veterán

    válasz Dooonfrigo #100070 üzenetére

    matrica. olcsóbb és a billentyűpattintást tuti nem úszod meg hogy egy ne törjön el aztán akkor anyázás

    a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

  • donjohnson

    addikt

    válasz Dooonfrigo #100070 üzenetére

    szerintem is matricát vegyél. a 3M matrica olyan profi, hogy alig lehet észrevenni.

    ezen a helyen tudsz venni:
    Westnotebook
    Budapest, 1114, Bocskai út 25.

    nincs fent külön a honlapjukon, de a gépeknél ott van, hogy "+ kiváló minőségű magyar billentyűzet matrica bővítés". én is náluk vettem csak matricát (gépet nem). valószínűleg a tiedhez is lesz, mert említik ennél a típusnál a magyarítást alul a zöld gombnál: [link]

    [ Szerkesztve ]

    ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

Új hozzászólás Aktív témák