Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • pgyuf

    tag

    válasz Omni #2121 üzenetére

    Sziasztok!

    3-4 hete próbálom kiválasztani a mevásárolni szándékozott notit. A fő kritérium a minnél kisebb méret (14''-15''), de nem sub, kis súly, erős számítási teljesítmény, 1GB RAM, sulinet, max 240e. Már -már majdnem eldöntöttem véglegesen, hogy egy ACER Aspire 5051 lesz a kiszemelt (14'', Turion 2000 Mhz, Radeon x1150) és még marad is pénzem, de észrevettem a HP nx6310 (EY501ES-2)-t Macropolistól.

    Számotokra tudom, hogy teljesen egyértelmű a döntés, de megkérdeznék néhány dolgot.
    Sajnálatosan a közelemben (Szexárdon), nincs épkézláb bolt ahol a kezembe foghatnám és kipróbálhatnám( csak egy Tesco, ahol vitrinben meg lehet tekinteni). (Ugyan vásárlás előtt meg fogom tenni).

    :) A kijelző mennyire éles, raszteres, fényes, visszaverődő stb, a konkurenciával (Acer) szemben?
    :) Ehhez a Core Duo-s változathoz még a 915 chipset lehet? Csak nem!
    :) Lehetséges, hogy ez a típus a nagyobb akksival szerelt?(4800 mAh)
    :) Megéri ezt a drágább változatot megvenni? Használnék photoshop-ot, tömörítő progikat, virtual dub, tűzfal stb.
    :) Támogathatja ez alaplap+bios a Core2 Duo procikat is? Ha majd 2 év múlva 15000 Ft-ért dobálják érdemes lehet venni egyet.
    :) A Core Duo proc. a T2300-as lehet?
    :) Mennyit bírhat az akkumulátora átlagos wlan internetezéskor?

    Köszönöm előre is a válaszokat!

    ps. Egyébként sokáig úgy gondoltam mindenképpen olyat vennék, aminek design-ja kicsit modernebb, tetszetősebb, de sok-sok fórum elolvasása után úgy látom erről le kell mondanom a megbízhatóság, az üzemidő miatt. Mert lássuk be a HP consumer notijai kicsit le vannak maradva a konkurenciától külalkra, de még mindig nem annyira, mint az IBM. De minnél többet nézem a nx6310-t, annál szebb lesz! :D
    Összegezve talán jól gondolom, hogy evvel a típússal kapnék egy megbízható, 4-5 évig is működő, hosszú akkumulátoros üzemidejű, kis méretű, jólfelszerelt laptopot?

    Milyen világ az, ahol a legjobb rapper fehér (Eminem), a legjobb golfozó fekete (Woods) és a németek nem akarnak háborúzni (ők ugye ellenezték Irak lerohanását)?!

  • pgyuf

    tag

    válasz parandroid #2124 üzenetére

    Hozzáfűzném, hogy ez a Core Duo nx6310 (512 RAMmal) a kapható legolcsóbb Core Duo-s gép suliunetben (ha leszámítjuk a Fusi-kat) :)
    A drágább nx 6310 Core Duo-ból, a 1 GB RAM-ból, a HP-ből kiindulva szvsz egy egy nagyon jó gépnek tűnik, bőven megéri az árát. :)

    Milyen világ az, ahol a legjobb rapper fehér (Eminem), a legjobb golfozó fekete (Woods) és a németek nem akarnak háborúzni (ők ugye ellenezték Irak lerohanását)?!

  • pgyuf

    tag

    válasz zsolti04 #2130 üzenetére

    PeterkeT!

    Köszönöm a kielégítő válaszokat.

    Zsolti04!

    Mint vidéki, légyszi áruljátok el mi az a ''madaras hipermarket''? :DDD
    A Core 2 Duo-s SULINET-RE is van? Ott volt mellette a logo?

    Milyen világ az, ahol a legjobb rapper fehér (Eminem), a legjobb golfozó fekete (Woods) és a németek nem akarnak háborúzni (ők ugye ellenezték Irak lerohanását)?!

  • pgyuf

    tag

    válasz zsolti04 #2132 üzenetére

    Még ha nem is Core2-es, hanem csak sima Core Duo, akkor is jó árban lenne!
    Most kérdeztem meg a Macropolisban és már elfogyott és nem is lesz az nx6310. Ezért gyorsan lefoglaltam egyet a notebook.hu-nál. :)

    Milyen világ az, ahol a legjobb rapper fehér (Eminem), a legjobb golfozó fekete (Woods) és a németek nem akarnak háborúzni (ők ugye ellenezték Irak lerohanását)?!

  • pgyuf

    tag

    válasz zsolti04 #2136 üzenetére

    Thanks! :R
    Ott a helyem a ''madarasban''! :D

    Milyen világ az, ahol a legjobb rapper fehér (Eminem), a legjobb golfozó fekete (Woods) és a németek nem akarnak háborúzni (ők ugye ellenezték Irak lerohanását)?!

  • pgyuf

    tag

    válasz zsolti04 #2138 üzenetére

    Megkérdeztem a soroksári madarast és egy nem túl tályékozott eladó szerint azt szoktak kapni, ami a reklámban van. Remélem. ;)

    Milyen világ az, ahol a legjobb rapper fehér (Eminem), a legjobb golfozó fekete (Woods) és a németek nem akarnak háborúzni (ők ugye ellenezték Irak lerohanását)?!

  • pgyuf

    tag

    válasz Blamazs #2171 üzenetére

    Meg ugye lesz péntektől a ''madarasban'' is 2 típusa. Én mondjuk csak a (6310) Core 2 Duo-sat jegyeztem meg. 215e.

    Felhívtam a székesfehérvári Auchan-t és eddig csak a gyengébb configből jött csak. Gyanús ez nekem! :(((
    De egy elég normális eladó szerint még ez is megjöhet.( Azért a fehérvári, mert nekünk auz van közelebb) :)

    Milyen világ az, ahol a legjobb rapper fehér (Eminem), a legjobb golfozó fekete (Woods) és a németek nem akarnak háborúzni (ők ugye ellenezték Irak lerohanását)?!

  • pgyuf

    tag

    válasz education #2174 üzenetére

    Az a baj, hogy Szekszárdról mindegyik messze van, de akkor én is figyelembe veszem a soroksárit. Ragasztanak valami matricát a memória nyílásra a sulinet miatt? Útólagos bővítés céljából kérdezem.

    Milyen világ az, ahol a legjobb rapper fehér (Eminem), a legjobb golfozó fekete (Woods) és a németek nem akarnak háborúzni (ők ugye ellenezték Irak lerohanását)?!

  • pgyuf

    tag

    válasz Gyuzi #2181 üzenetére

    Gyuzi!

    Én (is) sokáig gondoltam az Aspire 5051-re, de végül be kellett látnom, hogy ha még 2-3 év múlva is szeretnék laptopot használni bizony más gyártóktól kell keresgélnem. Nekem nagyon tetszett az Acer az erős procijával, a méreteivel, a jó árával, de be kell csak olvasni az Aceres topicba, ahol is sokan panaszkodnak már a megvásárlás után hamar jelentkező hibákról. Persze nagy részüknek nincs semmi problémája az Acerekkel. A személyes tapasztalatom, szerint az Acer-es gépeknél nagyon sok probléma van akkumulátorral, a dvd olvasóval és a kijelzővel stb is. Van család, ahol 2 db-ot vásároltak 8 hónapja és mára mind a kettőnek negyed órát bír hálózat nélkül. Nem akartam elhinni. Az egyik gép valami miatt időnként megszakítja a wlan netet, pedig a másiknál nincs ilyen gond (driver friss).
    A Fujitsu általad említett példánya a másik iskolapéldája a rengeteg problémának. Talán még silányabb, mint az acer. Az IBM mindenképp sokkal megbízhatóbb, de nekem pl a külalakja miatt soha sem kellene.

    Eljutottam a HP nx6310-hez, ami méreteit tekintve kedvező, lehet nagyon jól felszerelt is és jó árával még a sulinetes kedv. is igénybevehető. Ha visszaolvastál, tudhatod, hogy ha szerencsénk van az Auchan-ban elvileg holnaptól várható az nx6310 egy Core 2 Duo-val felszerelt változata 215e Ft-ért. Ez nagyszerű ár egy ilyen gépért. Főleg, ha beleteszel még 512 RAM-ot egy igen gyors, és mégis viszonylag sokág üzemkész (akkuról), és az átlagos 15- 15,4''-os gépeknél kisebb és könnyebb notebookot kapsz. Én erre várok futócipővel a lábamon. :D Ha megelégszel egy m-es procival is, akkor ha jól emlékszem 160e körül azt a változatot is megkaphatod.

    Du. felhívtam a soroksári ''madarast'' és azt mondták csak keddtől várható, mert a szállító késik a szállítmánnyal. Én még reménykedem, hogy lesz. :)

    Milyen világ az, ahol a legjobb rapper fehér (Eminem), a legjobb golfozó fekete (Woods) és a németek nem akarnak háborúzni (ők ugye ellenezték Irak lerohanását)?!

  • pgyuf

    tag

    válasz marsu #2196 üzenetére

    Nem szkennelnéd be? :DDD
    Igazán még el sem hiszem, amíg nem látom az újságot. :)

    Milyen világ az, ahol a legjobb rapper fehér (Eminem), a legjobb golfozó fekete (Woods) és a németek nem akarnak háborúzni (ők ugye ellenezték Irak lerohanását)?!

  • pgyuf

    tag

    válasz marsu #2200 üzenetére

    Szekszárd nem potencionális vevő tábor az Auchan-nek. :O
    Ne szkenneld be, megvárom az akciós újságot. :R

    Milyen világ az, ahol a legjobb rapper fehér (Eminem), a legjobb golfozó fekete (Woods) és a németek nem akarnak háborúzni (ők ugye ellenezték Irak lerohanását)?!

  • pgyuf

    tag

    válasz zsolti04 #2205 üzenetére

    Csak úgy elmondom hátha valakit még érdekel, hogy ma is körbetelefonáltam néhány Auchan-t és mindegyikben azt mondták, hogy a nagyobb nx6310 csak kedden várható, de akkortól szinte biztosan. Pl Székesfehérváron 8 db-ot igazolt vissza a forgalmazó. Tehát valszeg lesz. Én pedig nem adom fel. :)
    Annyira késnek a gépek, hogy a Fusi (FS) notebookok is csak ma jöttek.

    Az Auchan weboldalára csak nem sikerül felrakniuk a HP-s gépeket. :((
    Így gyakorlatilag úgy szervezkedem, hogy én még egyáltalán nem láttam ezt a reklámot. :((
    De hiszek nektek! :R

    Milyen világ az, ahol a legjobb rapper fehér (Eminem), a legjobb golfozó fekete (Woods) és a németek nem akarnak háborúzni (ők ugye ellenezték Irak lerohanását)?!

  • pgyuf

    tag

    válasz s_akos82 #2204 üzenetére

    Mindenképp látványos sebesség növekedést érsz el a dual channel-el. Egyértelműen 2 db 512 RAM-ot kell beletenni. 2 RAM kártya közül, ha azok nem egyforma sebességűek a kisebben fognak működni( maximum) dualban. Ha most veszel a 2 db 256 MB RAM helyett 2x 512-t, akkor azok sebessége függ a proci fsb-jétől is, ha proci csak 533 MHz FSB-s, akkor hiába tudja a memória a nagyobbat. Ezt az intel honlapján megtalálod. Ha M-es a proci, akkor csak 533 MHz-s lehet, ha olyan amit én akarok Core 2 Duo-s, akkor 667 MHz is lehet a memoria FSB-je. Jól gondolom?

    Milyen világ az, ahol a legjobb rapper fehér (Eminem), a legjobb golfozó fekete (Woods) és a németek nem akarnak háborúzni (ők ugye ellenezték Irak lerohanását)?!

  • pgyuf

    tag

    válasz zsolti04 #2220 üzenetére

    Én a soroksáriban és a székesfehérváriban érdeklődtem és félig meddig a budaörsiben is. És az első 2-ben elég határozottan kijelentették, hogy lesznek ezek is. Csak a szállítmány nem ért ide. Székesfehérvár egy kis ''pórfészek'' BP-hez képest. Itt bizony valszeg nem kapkodják el a 8 db-ot sem egyhamar.
    Az emberek töredékének mondanak csak valamit az olyan fontos paraméterek, mint processzor :(( . Így első az ár, ekkor már sokan át is lebbennek a core 2-ön. Mondjuk sokak szinte soha sem használják ki a dupla magos procik előnyeit, így nincs is szükségük ilyen extra teljesítményre.

    Még azon gondolkodom, ha megjön végre esetleg már ez a fránya Core 2-es nx6310, akkor szolidan meg lehet e vesztegetni az eladót a vonal túlsó végén? Gondolok arra, hogy szívesen felajánlanék némi kis honoráriumot azon esetben, ha félre tenne nekem egy példányt az áhitott notebookból. Működik- e még ez az ''intézmény'', vagy várhatóan sértődötten lecsapják a telefont? Kinek van ebben tapasztalata? :U

    Milyen világ az, ahol a legjobb rapper fehér (Eminem), a legjobb golfozó fekete (Woods) és a németek nem akarnak háborúzni (ők ugye ellenezték Irak lerohanását)?!

  • pgyuf

    tag

    Azért az érdekes, hogy a 200e Ft-os árukat nem teszik fel a netre, de a magozott cseresznyét azt igen. (Auchan) :F

    Milyen világ az, ahol a legjobb rapper fehér (Eminem), a legjobb golfozó fekete (Woods) és a németek nem akarnak háborúzni (ők ugye ellenezték Irak lerohanását)?!

  • pgyuf

    tag

    válasz yash #2224 üzenetére

    Mondjuk valamennyire érthető is hiszen mi lenne egy ilyen áruházban ha mind a 120 eladó félretenné a maga kis megrendeléseit. Akkor igyekszünk.
    Vagy fogadnom kellene valakit helyben, aki ráfekszik egy gépre, amíg én oda nem libbenek 3-4 óra alatt. :)

    Milyen világ az, ahol a legjobb rapper fehér (Eminem), a legjobb golfozó fekete (Woods) és a németek nem akarnak háborúzni (ők ugye ellenezték Irak lerohanását)?!

  • pgyuf

    tag

    válasz yash #2224 üzenetére

    Azért némi trükköt megpróbálok bevetni. Kérni kell egy kereskedelmi osztály, vagy részleg vezetőt és őt megkérni, természetesen ingyééé, hogy nem-e, szegény szekszárdinak... :DDD

    Milyen világ az, ahol a legjobb rapper fehér (Eminem), a legjobb golfozó fekete (Woods) és a németek nem akarnak háborúzni (ők ugye ellenezték Irak lerohanását)?!

  • pgyuf

    tag

    válasz s_akos82 #2228 üzenetére

    S_akos82!

    Pedig vagy dual channel képes egy alaplap vagy nem. Olyan nincs, hogy ''nem igazán használja ki''. -szvsz- Vagy nem is működik dualként. EVEREST!
    A fizikai memoriát vagy két csatornában kezeli (2x64 bit), vagy egyben az a single channel. Lehet, hogy látszatra nem érzékelsz miatta nagy változást, de én lefuttatnék néhány benchmark vagy memória tesztet single/ dulal módban is.

    Milyen világ az, ahol a legjobb rapper fehér (Eminem), a legjobb golfozó fekete (Woods) és a németek nem akarnak háborúzni (ők ugye ellenezték Irak lerohanását)?!

  • pgyuf

    tag

    válasz s_akos82 #2237 üzenetére

    Kedves s_akos82!

    Észre sem vettem, hogy elírtad a nevem. Semmi gond! :)

    Ha esetleg tesztelted a géped dulaba és singel-ként is és csináltál PCMark**** tesztet milyen lettek a pontszámok? Csak kíváncsiságból. Ha nem emlékszel nem baj. Köszi!
    Én még lusta voltam ezt kipróbálni.

    Ahogy meg lesz a Core 2-es nx6310-em beszámolok róla.

    üdv

    Milyen világ az, ahol a legjobb rapper fehér (Eminem), a legjobb golfozó fekete (Woods) és a németek nem akarnak háborúzni (ők ugye ellenezték Irak lerohanását)?!

  • pgyuf

    tag

    válasz woodpaul #2244 üzenetére

    Eddig is volt Core 2-es nx3610 csak HP nc6320 (RH342EA)-nak nevezték ( a macropolis-nál). És nem mellékesen 319e bruttóért osztogatják. :((
    Habár átlagos felhasználásra tényleg elég egy 1,7-es celeron-os változat is, de azért én rászánok még +65k-t. Feltéve ha lesz egyáltalán az Auchan-ben. Ha nem lesz én is megelégszem a celeronnal, már eldöntöttem. Egy biztos, hogy HP nx 63** típusú gépem lesz.
    Annak azért utána nézek, hogy a PCMark teszteken milyen különbség van (lehet) a két gép (vagy a két proci) között és ki tudja hogyan döntök. :)

    Processzor szabályozós szoftverek több is lehet. Egyik ilyen a speedswitchxp (google), ami minden platformon működhet. Kipróbálni még nem tudtam, mert nincs értékelhető laptopom. De több helyen is olvastam róla. Ez nem is konfigurációra, vagy proci típusra készült, hanem az XP-re. Próbáld ki!

    üdv

    Milyen világ az, ahol a legjobb rapper fehér (Eminem), a legjobb golfozó fekete (Woods) és a németek nem akarnak háborúzni (ők ugye ellenezték Irak lerohanását)?!

  • pgyuf

    tag

    válasz salieri. #2248 üzenetére

    Lenovo nem! Nagyon nem tetszik és drágább is. :((

    Milyen világ az, ahol a legjobb rapper fehér (Eminem), a legjobb golfozó fekete (Woods) és a németek nem akarnak háborúzni (ők ugye ellenezték Irak lerohanását)?!

  • pgyuf

    tag

    válasz salieri. #2260 üzenetére

    Nem is a teljesítménye nem tetszik. Egyszerűen a külalkja. :O

    Milyen világ az, ahol a legjobb rapper fehér (Eminem), a legjobb golfozó fekete (Woods) és a németek nem akarnak háborúzni (ők ugye ellenezték Irak lerohanását)?!

  • pgyuf

    tag

    válasz Yellow73 #2252 üzenetére

    Yellow73!

    Kár, hogy ilyen drágák a HP (új) 14''-os gépei. Ha, az nx6310-es szériához hasonló árai lennének én ilyet vennék.

    Milyen világ az, ahol a legjobb rapper fehér (Eminem), a legjobb golfozó fekete (Woods) és a németek nem akarnak háborúzni (ők ugye ellenezték Irak lerohanását)?!

  • pgyuf

    tag

    Egy kicsit elgondolkodtam melyik nx6310-es modellt vegyem meg? Persze, ha lesz a Core 2 Duo-s az Auchan-ben, akkor van értelme a ''problémámnak''. :)
    Mennyivel lehet gyengébb az 1,7 Cel., a Cor 2 (T5500)-höz képest? Megér-e 55e Ft-ot a nagyobb. Persze megéri, mert erősebb, na de ennyit?

    A Core 2 teljesítménybeli előnye is csak több szálon futó progik, vagy egyszerre több futó szofver esetén jönne ki. Ugye, csak a Core 2 tudja speedstep technologiát. Mennyit jelenthet ez üzemidőben? A Core 2 már nem a i915GM chipset-el rendelkezik. Ez csak játékoknál (de nem nagyon játszanék) számíthat, vagy a grafikai progiknál is (photoshop, flash)? Ha jól értem a celeron 1,7 MHz-n fut a T5500 1,66-on. De gondolom a Core 2-nél a az L2 cache 2szer akkora és ez bőven dob a teljesítményen (az asztali gépemen 512 KB L2 cache van az meg fele, mint a celeron-é :) )

    Ja, meg ott van a 64 bites rendszer ma még nem nagyon mutatkozó előnye a Core 2 javára.

    Ez a dilemmám.

    Ti melyiket választanátok? És esetleg van-e valakinek a celeron/core2-ről PCMark eredménye?

    üdv

    Milyen világ az, ahol a legjobb rapper fehér (Eminem), a legjobb golfozó fekete (Woods) és a németek nem akarnak háborúzni (ők ugye ellenezték Irak lerohanását)?!

  • pgyuf

    tag

    válasz salieri. #2266 üzenetére

    Sulinyet is van rá?

    Milyen világ az, ahol a legjobb rapper fehér (Eminem), a legjobb golfozó fekete (Woods) és a németek nem akarnak háborúzni (ők ugye ellenezték Irak lerohanását)?!

  • pgyuf

    tag

    válasz salieri. #2269 üzenetére

    Köszi!

    Ez még versenyképesebb ár. :)

    Milyen világ az, ahol a legjobb rapper fehér (Eminem), a legjobb golfozó fekete (Woods) és a németek nem akarnak háborúzni (ők ugye ellenezték Irak lerohanását)?!

  • pgyuf

    tag

    válasz Eszleny #2276 üzenetére

    Igen, tényleg nincs rossz árban a méreteihez, tudásához képest. De ez is csak viszonylagos, hiszen viszonyíthatjuk a nc6310-hez, aminek ha szerencsénk van, akkor a Core 2-es változata fog 215e-be kerülni, a sima celeronos pedig 160e körül. És - 60e sulinet kedvezmény. Megint arra jutottam, hogy 2 6310 jöhet ki egy 6400-as áráért. Akár mennyire is tetszenek nekem is a kisebb notik, az árkülönbözet nem piskóta.
    Ráadásul nem hiszem, hogy akkora különbség lenne a 6310 és a 6400 modell között, a méretbeli elönyön kívűl.

    üdv

    Milyen világ az, ahol a legjobb rapper fehér (Eminem), a legjobb golfozó fekete (Woods) és a németek nem akarnak háborúzni (ők ugye ellenezték Irak lerohanását)?!

  • pgyuf

    tag

    válasz Eszleny #2278 üzenetére

    Eszleny!

    Már napok óta beszélgetünk itt a különböző áruházakban kapható nx6310 típusairól. Celeron M 1,7 proci, 512 RAM stb többek közt a metróban, az auchanban, office depotban stb 160e körül kapható. Lesz az auchan-ben Core 2 Duo-s is 215e. Kicsit olvass vissza! Ha elírtam bocs, de én mindig az nx6310-re gondolok.

    Hanem a macropolis-ban lesz HP 500! 14'' Pentium M proci 167e. Előny a kisebb súly: 2,3 Kg, a nagyobb felbontás WXGA (1280x768), jobb proci Pentium M. Hátrány a kis akkumulátor, nincs firewire, bluetooth (a lassabb hdd elírás a drágábbnál). Ez nekem nagyon tetszik!

    De vajon mennyit bírhat ekkora akkuval? Mondjuk netezés közben a speedstep számíthat sokat. A Celeronos tudhat 3 órát 2szer ekkora akkuval, akkor ez a feléné talán többet?

    Milyen világ az, ahol a legjobb rapper fehér (Eminem), a legjobb golfozó fekete (Woods) és a németek nem akarnak háborúzni (ők ugye ellenezték Irak lerohanását)?!

  • pgyuf

    tag

    válasz Omni #2281 üzenetére

    ''Kis akkuval a PM max két órát mehet szerintem.'' Mi aza PM? :F

    Milyen világ az, ahol a legjobb rapper fehér (Eminem), a legjobb golfozó fekete (Woods) és a németek nem akarnak háborúzni (ők ugye ellenezték Irak lerohanását)?!

  • pgyuf

    tag

    Vajh, miért nem találok szinte semmit a HP500-ról. Ez valami mostoha sorozat, hogy a HP oldala nem számol be róla? Nem értem. Nem tudták, hogy a cég ilyeneket is készít Értesítsem őket?! :(((

    Milyen világ az, ahol a legjobb rapper fehér (Eminem), a legjobb golfozó fekete (Woods) és a németek nem akarnak háborúzni (ők ugye ellenezték Irak lerohanását)?!

  • pgyuf

    tag

    válasz pgyuf #2285 üzenetére

    Szívesen megnézném hátulról is gépet, de egyszerűen nem találok fotót róla. :((

    Milyen világ az, ahol a legjobb rapper fehér (Eminem), a legjobb golfozó fekete (Woods) és a németek nem akarnak háborúzni (ők ugye ellenezték Irak lerohanását)?!

  • pgyuf

    tag

    válasz Eszleny #2290 üzenetére

    Eszleyn!

    Igen, igazad van. Az nc6220 jobb minőségű és jobban felszerelt, de sokkal drágább nekem. Azt a 130-200 ezres különbséget annyi minden hasznos, akár számítástechnikai eszközre el tudom költeni, hogy az csak na! :) Egyszerűen a sulinetes kedvezménnyel nem jöhet nálam más szóba, mint a nx6310, vagy most a HP 500.

    Nem nézted el a HP 500 prociját? Nem Celeron, hanem Pentium M van benne. Vagy a 6310-ről írtál?

    Tényleg jó lenne kivárni a az újabb inteles platformot, de akkor csak várnék, várnék és csak várnék... :D
    Egyébként is fél év a megjelenésig, még 3 hónap a notikban, még fél év amire megközelíti a mai gépek árszintjét. Aztán még fél/1 év és megint újat veszek.

    Aztán még nem mondtam le a Core 2-es nx6310-ről sem. :)

    Milyen világ az, ahol a legjobb rapper fehér (Eminem), a legjobb golfozó fekete (Woods) és a németek nem akarnak háborúzni (ők ugye ellenezték Irak lerohanását)?!

  • pgyuf

    tag

    válasz Wisky #2294 üzenetére

    Van néhány topictársnak ilyen. Szvsz elég jó gép. Jól felszerelt, erős procival. És HP. A konkurens mobil szolgáltató ajánlatával nem járnál ilyen jól.

    Milyen világ az, ahol a legjobb rapper fehér (Eminem), a legjobb golfozó fekete (Woods) és a németek nem akarnak háborúzni (ők ugye ellenezték Irak lerohanását)?!

  • pgyuf

    tag

    válasz parandroid #2289 üzenetére

    peterkeT!

    Igy van, de ez már kelet-európai árnak felel meg. :)

    Azért hálózaton kívűl is lehet 1,5-2 órát használni szerintem. Vajon lehetne hozzá nagyobb teljesítményű telepet is venni? Vagy akkor oda az előnye?

    Celeron M? Nem gyengébb az, mint a pentium M? És nem is tudja a speedstep-et sem.

    A 4200 rpm-es hdd az a kisebb változatban van csak. A nagyobb a szokásos 5400 rpm-es változat! Az tényleg gáz lenne, ha a nagyobba is ez lenne. :((

    Milyen világ az, ahol a legjobb rapper fehér (Eminem), a legjobb golfozó fekete (Woods) és a németek nem akarnak háborúzni (ők ugye ellenezték Irak lerohanását)?!

  • pgyuf

    tag

    Most, hogy ilyen jól el vagyok magamban, megemlítem, hogy a HP 500 olcsóbbik típusa a maga 120e Ft-os árával is nagyon versenyképes. Nem is tudom lehet-e ilyen olcsón notebook-ot venni? És ha hozzászámítjuk a sulinet kedvezményt, akkor az egész gép 60000 Ft.

    Milyen világ az, ahol a legjobb rapper fehér (Eminem), a legjobb golfozó fekete (Woods) és a németek nem akarnak háborúzni (ők ugye ellenezték Irak lerohanását)?!

  • pgyuf

    tag

    válasz guest666 #2300 üzenetére

    HP 500 RQ260AA

    Processor Intel Pentium M Processor 740 (1.73-GHz, 533-MHz FSB, 2-MB L2 cache)1
    Chipset Mobile Intel 915GM Express Chipset
    System Memory 512-MB 533-MHz DDR2 SDRAM
    One SODIMM slot; maximum optional memory 1024 MB2
    Hard Drive 60-GB3 5400 rpm SMART PATA
    Removable Media DVD+/-RW SuperMulti DL Drive
    Display 14.1-inch WXGA (1280 x 800 resolution and up to 16M colors)
    VGA port supports resolutions up to 2048 x 1536 at 75 Hz, and lower resolutions at up to 100 Hz4
    Graphics Intel Graphics Media Accelerator 900
    Audio Conexant CX20468
    Integrated speaker
    Stereo headphone/line out
    Microphone in
    Communications Intel 82562V 10/100 Network Connection
    Conexant Ultima HD2.0 56K modem5
    Integrated Wireless Intel PRO/Wireless 2200BG 802.11 b/g WLAN
    Pointing Device Touchpad with scroll zone, two soft-touch pick buttons
    Battery 4-cell (32 WHr) Lithium-Ion
    Power External 65W adapter
    Warranty 1/1/0

    Ez a drágább változat, a gyengébbel én nem foglalkoznék.

    Milyen világ az, ahol a legjobb rapper fehér (Eminem), a legjobb golfozó fekete (Woods) és a németek nem akarnak háborúzni (ők ugye ellenezték Irak lerohanását)?!

  • pgyuf

    tag

    Tehát 3 HP-s gép között szenvedek: :)

    1. nx6310 Core 2 Duoval (ha lesz) 215e.
    2. nx6310 Intel Celeron M. 160e körül
    3. HP 500.

    Sokat segít ez a [link]

    Bizony úgy tűnik, mint ahogy valaki már írta a Celeron M-s nx6310 igazi bestbuy kategória. Ugyan a celeron-ra a legtöbb embernek a butított pentium jut eszébe, de előnyösebb és korszerűbb, mint a Pentium M. Látható, hogy a Celeron M újabb chipsettel rendelkezik, több megoldás, tulajdonság egyezik a core duo-s rendszerekkel. A 945 GM chipset kevesebb áramot fogyaszt és nagyobb grafikus teljesítményt ad le, mint az előd 915. Használ már PCI Express x16 -ot, Sata hdd-t, Hi-Speed USB 2.0-t.

    Tehát jól gondolom-e, ha azt mondom, hogy a Core 2-es változat ugyan a legkorszerűbb, de talán ritkán használjuk még ki az előnyét, de hosszú távra 3-4 év a legjobbnak tűnik. A Pentium M elavult chipsettel rendelkezik, ráadásul hiába speedstep a fogyasztása 2000 mAh-akkuval párosítva nagyon rövid hálózat nélküli időt eredményez. De WXGA felbontású a kijelzője, úgy tűnik korszerűbb a design-ja és kisebb a súlya. A kettő között elhelyezkedő Celeron M-es HP a maga 4800 mAh-s akkujával és a 160e Ft körüli árával a legjobb választás az átlag felhasználó és talán az átlag feletti felhasználók számára.

    ui: Esküszöm, nem az idegeiteket akarom kikészíteni itt a gondolataimmal, hanem egyszerűen a számomra legjobb választást keresem. :R

    Milyen világ az, ahol a legjobb rapper fehér (Eminem), a legjobb golfozó fekete (Woods) és a németek nem akarnak háborúzni (ők ugye ellenezték Irak lerohanását)?!

  • pgyuf

    tag

    válasz guest666 #2303 üzenetére

    Szerintem is az első hatalmas lehetőség a tömegek számára kis hazánkban is, hogy notebook-hoz jussanak. Ez az ár még hónapokkal ezelőtt is fantasztikusnak tűnt. És hát látható, hogy nem ez a HP legkomolyabb gépe :) , de azért még is csak HP és nem nevesincs, háttér nélküli kis márka. BRAVO HP! :C

    Milyen világ az, ahol a legjobb rapper fehér (Eminem), a legjobb golfozó fekete (Woods) és a németek nem akarnak háborúzni (ők ugye ellenezték Irak lerohanását)?!

  • pgyuf

    tag

    válasz woodpaul #2306 üzenetére

    Woodpaul!

    Azért szól mindegyik változat mellett valami. :D

    Igen, a Core 2-es és a Celeron M-es változat között fogok választani. De még nem tudom melyiket. :F

    üdv

    Milyen világ az, ahol a legjobb rapper fehér (Eminem), a legjobb golfozó fekete (Woods) és a németek nem akarnak háborúzni (ők ugye ellenezték Irak lerohanását)?!

  • pgyuf

    tag

    válasz woodpaul #2308 üzenetére

    thanks.

    Milyen világ az, ahol a legjobb rapper fehér (Eminem), a legjobb golfozó fekete (Woods) és a németek nem akarnak háborúzni (ők ugye ellenezték Irak lerohanását)?!

  • pgyuf

    tag

    válasz parandroid #2311 üzenetére

    PeterkeT!

    Csak az említett HP választékban a pentiumos 2000 mAh-val, a Celeron-os 4800 mAh-val szerelt. Hiába speedstep a pentium-ban, a celeron a nagyobb akkuval sokkal tovább bírhatja. Ha a Pentum M is ekkora, vagy valamivel nagyobb akksival lenne szerelve nem lenne kérdés.
    De vajon lehet-e HP 500-ba nagyobb teljesítményű aksit szerelni? Hogy szokott ez lenni?

    Milyen világ az, ahol a legjobb rapper fehér (Eminem), a legjobb golfozó fekete (Woods) és a németek nem akarnak háborúzni (ők ugye ellenezték Irak lerohanását)?!

  • pgyuf

    tag

    válasz parandroid #2327 üzenetére

    PeterkeT!

    Én a nagyobbik HP500-at nem a kisebbikhez viszonytom, hanem az nx6310-hez!
    Abban pedig nayobb aksi van. [link]
    Igaz, az ára is nagyobb, de csak a macropolis-ban. Épeszű ember a hipermaeketekben veszi 160e-ért. Nem hiszem, hogy pl az Auchan-ben kapható, az kis akkuval lenne szerelve. De erre oda kell figyelni.

    Tehát az összehasonlítva a HP500 2000 mAh és az nx6310 4800 mAh van. :)

    Milyen világ az, ahol a legjobb rapper fehér (Eminem), a legjobb golfozó fekete (Woods) és a németek nem akarnak háborúzni (ők ugye ellenezték Irak lerohanását)?!

  • pgyuf

    tag

    válasz tuzpenge #2332 üzenetére

    Hol vetted, milyen proci, mekkora akku, mennyiért, mennyi volt még??? :DDD

    Csak így nem lehet bejelentkezni ebbe e topicba!!! :Y :)

    XP van rajta? Akkor hálózati kapcsolatok-> a hálókártyára jobb egér-> állapot-> részletek. Sajna egy rozoga munkahelyi Dell Inspiron 2500-elé nyomom most, azon meg csak a MIllenium fut, de fejből így van assze. Azééé olyan nincs, hogy az ipconfig nem ír ki semmit! Valamit nem jól csináltál! Feltételezem a net megy? :)

    Milyen világ az, ahol a legjobb rapper fehér (Eminem), a legjobb golfozó fekete (Woods) és a németek nem akarnak háborúzni (ők ugye ellenezték Irak lerohanását)?!

  • pgyuf

    tag

    válasz parandroid #2330 üzenetére

    Én is gondolom. Nem túl bíztató a HP 500-ben a 910-es chipset. Azért szvsz és a többi kolléga beírása alapján a 6310 a nagy akkuval, celeron ide, vagy oda kb 3 órát is bírhat. A HP 500- ról a 2 órát sem feltételezem. Szóval akkuidőben igen jól össze lehet hasonlítani a 2 típust.
    Most nálam már a Core 2-es vagy a Celeron M- es nx 6310 maradt. Holnap megyek körülnézni. Ma már reggel érdeklődtem a soroksári madarasban, de még nem érkezett meg (Core 2). Azt mondták este fog talán. Az eladó, akivel beszéltem valami főnök lehetett, mert azt mondta, annyian érdeklődnek ez iránt, hogy még kell után rendelnie a meg sem érkezett szállítmányhoz. :((

    Milyen világ az, ahol a legjobb rapper fehér (Eminem), a legjobb golfozó fekete (Woods) és a németek nem akarnak háborúzni (ők ugye ellenezték Irak lerohanását)?!

  • pgyuf

    tag

    válasz humax #2346 üzenetére

    Csatlakoztom Zsoltihoz!

    Hogyan, mivel? Részleteket, ha kérhetnénk? Honnan tudod?

    Milyen világ az, ahol a legjobb rapper fehér (Eminem), a legjobb golfozó fekete (Woods) és a németek nem akarnak háborúzni (ők ugye ellenezték Irak lerohanását)?!

  • pgyuf

    tag

    Ha avalakit érdekel felhívtam ma a soroksári Auchan-t a Core 2-es nx6310 ügyében. És azt mondták, ha lesz is egyáltalán, akkor az a jövő hát végénél nem hamarabb. A székesfehérvári üzletükben nagyon korrekt eladót fogtam ki. Azt mondta nagyon sajnálják és elnézést kérnek, de még nem érkezett meg. Érdeklődjek pár nap után, mert dec. 14-ig megjöhet még. Akkor szerencsét próbálunk a Corában is.

    De, vajon nem érné meg még várni az igazi évvégi hajrára? Karácsonyig még van az áruházaknak 1-2 akciós 2hetük. Lehet, hogy várni kellene, de akkor meg úgy járhatok, hogy nem lesz már. :((

    200e -ért már biztos, hogy Core 2-es nx6310-et vennék. :)

    Milyen világ az, ahol a legjobb rapper fehér (Eminem), a legjobb golfozó fekete (Woods) és a németek nem akarnak háborúzni (ők ugye ellenezték Irak lerohanását)?!

  • pgyuf

    tag

    válasz Wisky #2367 üzenetére

    Ezt biztos elírták! Core 2-es 945-től indul. -szvsz-

    Milyen világ az, ahol a legjobb rapper fehér (Eminem), a legjobb golfozó fekete (Woods) és a németek nem akarnak háborúzni (ők ugye ellenezték Irak lerohanását)?!

  • pgyuf

    tag

    Még, hogy nincs az Auchan-ben Core 2-es nx6310!? :DDD
    [link] A''Notebook sulinetben, milyet, hol''fórumban.

    Milyen világ az, ahol a legjobb rapper fehér (Eminem), a legjobb golfozó fekete (Woods) és a németek nem akarnak háborúzni (ők ugye ellenezték Irak lerohanását)?!

  • pgyuf

    tag

    válasz tuzpenge #2374 üzenetére

    De melyikbe? Kár, hogy nem nagyon leszek ma már gép közelében, így nem tudom meg. :((

    Milyen világ az, ahol a legjobb rapper fehér (Eminem), a legjobb golfozó fekete (Woods) és a németek nem akarnak háborúzni (ők ugye ellenezték Irak lerohanását)?!

  • pgyuf

    tag

    No, én is még vacilálok a Core 2-es és a Celeronos nx6310-között. Viszont úgy néz ki az a 65e+, ami árkülönbség van, az lejjebb apad 40e-re. Mert lehet majd kapni 199999 Ft-ért is Core 2-est.
    Mivel én kísérletező kedvű ember vagyok, szívesen kipróbálnék egy 64bites XP, majd Vistát is. Ezt sajnos a Celeron M-el nem lehet. Azt sem felejtsük el, hogy azért a mindennapi használatban is vannak és egyre inkább lesznek előnyei a dupla magnak. Egy jól beállított Windows, és hardvererek 64 bittel bizony jókora sebességnövekedést okoznak majd. 1-2 év és a legtöbb alakalmazás képes lesz kihasználni a több szál előnyeit 64 biten.Gyanítom, hogy még senki az itt felszólalók között nem tesztelt 2 nx6310-et (Celereon/Core2). Viszont olvastam már asztali (pentium/Core Duo/ Core2 Duo) teszteket és bozony mérhető különbség van a régebbi procik és az újak között. Természetesen ez ugyan olyan lehet a mobil processzorok között is.

    Ugyanakkor egyetértek veletek abban, hogy bizony 40e Ft igen hasznosan elkölthető a notebookra. Nekem az első dolgom a (bármelyik nx6310-el) az lesz, hogy RAM-ot bővítek. Számítsuk le a Celeronos memória bővítése miatti nagyobb plusz kiadást, hiszen ott 2x256 RAM-ot kell valahogy elpasszolni, vagy egy kereskedésben/szervízben beszámoltatnunk. A Core 2-esnél pedig csak egy 512-t be. A Celeronos ram-akció kb 5000 Ft-os veszteséget jelent. Tehát már 35000 Ft pluszt számolhatunk. Ha én még hozzáteszem, hogy hosszútávra (2-3-4 év) tervezem a noti használatát, amikor is az akksi valószínűleg tovább fogja bírni, mint a Celeron-ban, hiszen az kevesebbet fogyaszt, és kevesebbszer kell tölteni, akkor még a telep csere is később lesz esedékes. És bizony a kisebb processzor fogyasztás kisebb melegedéssel jár, kevesebbet terhelést kell elszenvednie a hűtőrendszernek, kisebb eséllyel fog elromlani.

    Aztán az is előfordulhat, hogy manapság nem érdemes még 2 évre sem számítógépet venni, hiszen 2 év múlva az én alap Core2-öm nagyon gyenge lesz és csak addigra lesz érdemes átállni a 64 bire.

    Mindenesetre és sem bánkódnék, ha ''csak'' celeron M-es nx6310-em lenne, de azért legyünk objektívek és bagatelizáljuk a Core 2 és Celeron M közötti különbséget! :R

    Milyen világ az, ahol a legjobb rapper fehér (Eminem), a legjobb golfozó fekete (Woods) és a németek nem akarnak háborúzni (ők ugye ellenezték Irak lerohanását)?!

Aktív témák

Hirdetés