Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wasnteasy

    csendes tag

    Sziasztok!
    Lenne egy "kisebb" problémám.
    Tegnap vettem egy Asus X50Z-AP196 notebookot,AMD Athlon processzor van benne.
    Úgy tűnik, kicsit elsz**tam.

    Operációs rendszert nem adtak hozzá, gondoltam, sebaj, van nekem itthon egy eredetiről másolt XP-ém, azt majd ráteszem.

    A következő dolgokat csináltam - kérem, ne kommentáljátok a hülyeségemet túlságosan, így is elég rosszul érzem magam. :(

    1. A BIOS-ban átállítottam először a Boot Device-ot elsődlegesen Removable, másodlagosan Hard drive, harmadlagosan CD/DVD-re - mivel a kezelési útmutatóban ez szerepelt a képen...

    2. Kaptam egy driver cd-ét: Driver&Utility ver 4.0 F5Z-N3075, "This disc supports Windows Vista 32-bit only" felirattal, amit csak később vettem észre, nem tudom, számít-e.
    Beraktam a cédét, elkezdett berregni, de nem történt semmi, újraindult a gép. Ezt még párszor eljátszotta, és semmi nem történt.

    3. Kaptam tavaly egy Daytona nevezetű cd-ét, amint elvileg van windows sp3, driverek, meg mindenféle program, Partition Magic, meg ilyenek, és ezzel elvileg csak ki kell választani, milyen progikat akarunk feltelepíteni, és utána beavatkozás nélkül felteszi a windows-t.
    Gondoltam, kipróbálom ezt, és nem az eredetiről másolt XP telepítőt - ezutóbbi egyébként tökéletesen működik évek óta asztali pc-én.

    4.Elindult a telepítés, kék oldal, alul fájlok betöltése. Majd a következő üzenetet köpte ki a gép:

    "A rendszer problémát talált, és a Windows a számítógép károsodásának érdekében leállt.
    Ha először látja ezt a hibaképernyőt, akkor indítsa újra a sz.g.-et,. Ha ismét megjelenik, kövesse az alábbi lépéseket:

    Végezzen vírusellenőrzést. Távolítsa el az esetleges újonnan telepített merevlemezeket és merevlemez-vezérlőket. Ellenőrizze, hogy a merevlemez megfelelően van-e konfigurálva és lezárva. Futtassa a CHKDSK/F programot a lemezhibák megkeresésére, majd indítsa újra a szg-et.
    További info:
    ***STOP: 0x0000007B(0xF78DA63C,....stb)

    Persze újraindítottam, és ugyanez jött ki. Ekkor megpróbáltam telepíteni az eredeti Windows XP telepítőcédével, de megintcsak ez az üzenet jelent meg.

    5. Ezen a Daytona-án keresztül beléptem a DOS-ba, onnan a chkdsk-be, ami a ScanDisk-be irányított. Itt már nem tudom, mit írt ki, de vmi olyasmit, hogy physical damage történt.... Már nem emlékszem.

    6. Nagy nehezen eljutottam a topic-hoz, és megcsináltam a SATA diverekkel integrált telepítőt.
    Beraktam, és végre elindult, kiírta, hogy merevlemez előkészítése meg mittudomén még mit, sok ideig dolgozott vele, eljutott 100%-ig, majd újraindult a gép, és onnantól megint semmi, csak újraindítgatta magát.

    7. Megint próbálkoztam másik XP-vel, majd elővettem ezt a Daytona-t, és azon keresztül a Partition Magic-et.
    Na, itt nem tudom, mit csináltam, először semmit, de most a következő a helyzet:

    Ahogy belépek, ezt írja ki: Partition table error #116 found

    Info: Partition type: BAD

    Próbálok létrehozni új partíciót (NTFS), formatálni, ilyenek, de mikor az Apply gombra nyomok, kijön egy üzenet, hogy a művelet sikertelen: Error #4, Bad argument/parameter

    8. Letöltöttem egy eggyel újabb BIOS-t, azt hittem, majd valami triviálisan egyszerű dolog történik.
    Starting Calderra DR-DOS 7.03 felirat után mindenfélét kiír.
    A következők is megjelennek:
    No FAT32 Volumes found..
    No NTFS Volumes Found
    Driver not found: "MSCD001"

    És a végén: [DR-DOS] A:\>

    Na, itt aztán már végképp gőzöm nem volt, mit kéne csinálni (nem mintha közben lett volna).

    Ezek után is ha bármelyik windows telepítőt (eredetiről másolt, Daytonás, driverekkel integrált) elindítom, a fájlok betöltése után csak a 4-es pontban látható üzenet jelenik meg.

    Közben már a boot device sorrendjét is átállítottam különböző sorrendekre, de sehogy sem meg.

    A Hard drive beállításoknál is próbáltam Native IDE illetve SATA-->AHCI módokat, és ezekkel kombinálva a telepítést, a Partition Magic használata előtt, és után is.

    SEGÍTSETEK!!!!!!! :(

Új hozzászólás Aktív témák