Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Lompos48 #13579 üzenetére

    Nem vizsgáról volt szó, hanem közönséges tanóráról. Rövid szárú nadrág -> soha nem lesz diplomád. Innen származik a t. tanár úr mondása, hogy "barbárokkal barbárul. Személyesen nem voltam jelen, másik szakirányt választottam.

    Vizsga más kérdés, ott természetes a kulturált megjelenés, bár inkább csak oda szoktak kiöltözni manapság, ahol a tanár ezt elvárja, vagy a diák tudja, hogy a tanár ezt értékeli. Nekem is lett meg úgy tárgy, hogy köszönhető volt a kiöltözésnek, mivel a többség ott nem volt kiöltözve, de arcról ismertek már eléggé a tanárok.

    Am. ilyet is találtam a biztosítók témában:

    Finombiztosíték: az elektronikus készülékeket védik. Névleges áramuk 1mA..10A. Az áramértéket a biztosítékcsatlakozás fémkapuján tüntetik fel. Különböző célokra különböző kiolvadási sebességű biztosítókat készítenek. A gyors biztosítók ugyanolyan erősségű áram hatására sokkal rövidebb idő alatt olvadnak ki, mint a lomha biztosítók. Normál üzemi körülmények között is pl. bekapcsoláskor rövid időtartamú, de nagy áramlökéssel működő berendezésekhez lomha biztosítók kellenek. A lomha olvadóbetétek könnyen felismerhetők a homokkal töltött üvegházról, vagy porcelán házról.
    A finombiztosítók ellenállása nagy, a feszültségesés a 11 V-ot is elérheti.
    Erősáramú technikai olvadóbiztosító: névleges áramuk 2..850A. A teljesítményelektronika berendezéseit és eszközeit, pl. a tirisztorokat védik. [link]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák