Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LordyDaVidra

    csendes tag

    válasz ROBOTER #1 üzenetére

    Nem tudok ilyen törvényről és a neten se találom nyomát. Tudtommal a bootcamp csak azért született, mert sokan akartak Windowst használni MacOS helyett, mivel akkoriban az Apple gépek standard x86-os masinák voltak, ezért kevés melóval az Apple további vásárlókat szerezhetett. Akkoriban az Apple "hardvergyártó" volt, a pénzük onnan volt, hogy gépeket adtak el.
    Jelenleg egyik korábbi motiváló tényező sincs meg az Apple-nek:
    - custom hardware, így egy Bootcamp-jellegű dolog jelentős erőfeszítést igényelne, a Windows amúgy is csapnivaló ARM-en, a linux meg jelentéktelen piaci részesedést ér
    - akinek nagyon kell más OS, az virtualizáció segítségével tud futtatni lokálisan másik OSt, vagy csak bérel egy szervert valahonnan "bagóért"
    - már megvan a hatalmas felhasználói bázis
    - az Apple már nem hw-gyártó, hanem komplett ökoszisztémájuk van - a pénzük java a szoftverből jön, bár a hardveren is sokat keresnek

    Az elmúlt cca. 8 évben én csak linuxon dolgoztam, rövid kitérővel a Windows irányába, idén váltottam egy tök alap MBP-ra, jelentős vonakodás után, mert a korábbi tapasztalataim a MacOS-sel mint fejlesztő csapnivalóak voltak. Ég és föld a különbség a számomra a felhasználói élményben, gyakorlatilag pár óra customizáció után egy olyan fejlesztői környezetet tudtam felhúzni, amivel hónapok óta semmi dolgom. 0 karbantartási igény, elvesztegetett időben kevesebb, mint fél év alatt behozta a gép az árát.

Új hozzászólás Aktív témák