Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Satyricon

    addikt

    Sziasztok

    Nemrég szereztem használtan egy Denon SCM51 típusú hangfal párt, szeretnék hozzá sztereo erősítőt vásárolni a közel jövőben. A helyzet az, hogy lassan egy teljes szobát meg lehet tölteni a minőségi sokpont egyes hangrendszereimmel, ezért akarok EGY jó kis sztereo hangrendszert magamnak, amivel időnként rádiót is tudok hallgatni. Többnyire PC-ről lesz majd a zene szolgáltatva(Egyik gépemben X-Fi Elite Pro, a másik gépemben Auzen X-Fi Prelude hangkártya található. Sajnos mindkettő 7.1-es, de majd 2.0-n használom őket). Kizárólag rock/metalt hallgatok, általában szimfonikus metalt, veszteségmentes tömörítésben, foobar lejátszóval. A szoba mérete ahol hallgatom, 25m2 és a minőségre törekszem, mint a nagy hangerőre. És akkor most jöjjenek az erősítővel szembeni elvárások:

    Említettem, hogy rengeteg hangfal szettem van és ezért az erősítőre már nem áldoznék túl sokat, nagyon max 50-70.000 Ft-ot, és kizárólag használt erősítő érdekelne.

    Az elvárások az erősítővel kapcsolatban:
    - Legyen kijelzője
    - rádió funkció legyen rajta
    - távvezérlővel rendelkezzen(nem tudom jár-e mindegyikhez gyárilag, gondoltam inkább leírom)
    - bluetooth(egyáltalán nem elvárás, csak hab lenne a tortára, ha netán a kedves párom szeretne telefonról zenét lejátszani)

    márkák amik szimpatikusak: Denon, Yamaha, harman/kardon, Onkyo, esetleg Sony, Pioneer, Technics, de bármilyet ajánlhattok.

    Ami pedig a hangfalkábelt illeti: Van réz OFC hangfalkábelem dupla szigeteléssel, úgy emlékszem, hogy azusa márkájú, ezzel fogom használni,egyelőre...

    (lOo \ (llll) (llll) / oOl)

  • Satyricon

    addikt

    válasz fehér_ember #114580 üzenetére

    Tudom hogy lehet használni az 5.1-et is zenehallgatásra, de 5.1-et nem hoznék fel az albérletbe. Na meg ha már meg van a Denon hangfalpár, akkor tudjam is őket használni.

    Említetted az 5.1-7.1-es erősítőket. Kinéztem pár napja ezt a [h/k erősítő t. Ez jó lehet nekem? Passzolhat a Denonhoz?

    (lOo \ (llll) (llll) / oOl)

  • Satyricon

    addikt

    Sziasztok.

    Erősítővásárlás előtt állok, használtan szeretnèk hozzájutni, egy olcsó árkategóriájú sztereo készülékhez. A kiszemeltem:

    DENON DRA 500 AE

    A már meglévő hangfalpár: MISSION 751, és egy DENON SCM 51, de többnyire csak az előbbit használnám.

    Tudom, hogy a MISSION hangfalpár nem a mélyeiről híres, ha jól emlékszem, akkor inkább stúdió hangzással van megáldva. Viszont a jelenlegi erősítőmmel használva(h/k AVR 130 5.1) eléggé tompán szól, kevés dinamikával, és enyhe visszhanggal, ami cseppet már sérti a fülem. Úgy gondolom, hogy ez a 90es évek beli hangfal nem erre képes, sokkal jobbat ki lehet belőle hozni! Hozzáteszem, kevésbé értek az ilyen erősítő adatokhoz, emiatt is kérném a segítségeteket.

    Ahol és ahogy használnám:

    - Kb 25nm2-es nappali, (összevont konyhával)
    - Egyáltalán nem fontos a hangerő, sokkal inkább a minőség számít
    -később tervben van a tuning
    -kb 2,5-3 méterre van tőlem a hangfal
    -60%-ban veszteségmentes, hanganyaggal, 40%-ban bluetooth-szal használnánk(Logitech audio adapter)
    - kizárólag rock/metalt szoktam hallgatni.

    Szerintetek megfelel a belinkelt DENON erősítő erre a célra?

    Vagy még ezeket az erősítőket tudnám jó áron beszerezni:

    DENON DRA-585 RD
    KENWOOD KR A4010

    Ha a belinkelt wrősítőt nem ajánljátok, akkor a másik két erősítő esetleg?

    Sokkal többet most nem tudok sajnos rászánni

    (lOo \ (llll) (llll) / oOl)

Új hozzászólás Aktív témák