Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fehér_ember

    addikt

    válasz ozzy711 #91511 üzenetére

    Valóban, legtöbbünknek fogalma sincs arról mik a jobbnál-jobb kábelek receptjei.
    De szerintem az alapnak elég jó ha készülék összekötőnek és tápkábelnek is valami monokristályos rezet nézünk. Nem annyira olcsók de nem is annyira vészes áron már lehet ilyeneket venni, 10-20k között bizonyosan (tudom ez is elég sok), természetesen akinek nem fordul meg a fejében a komponenseinek lecserélése annak nem szükséges ilyenekre sem költenie. Hangfalkábelből már húzós az "egykristályos" de ott már nem is akkora létszükséglet mint pl. készülék összekötőnél. Sok más mellett pl. a hifi series vandamme se monokristályos és ennek ellenére elég semleges.
    Szóval eleinte szerintem ennyit minimum érdemes elkövetni, a későbbiekben már nehezebb dolgunk lesz, sokféle utat járhatunk be. Én az említett vonalat követtem, jobb lett. Későbbiekben pedig bevontam ezüstöt is a játékba a réz mellé, úgy vettem észre azzal is javultam. De minden bizonnyal más fémek is javíthatnak az alap felálláson (arany,platina...stb.).

    (#91508) Tiger.huhhhh
    Figyelek mindig a szabványos bekötésre viszont készüléken belül max. csak kábelszínt csekkoltam :B (nem pedig szakszerűen rajz alapján).

    [ Szerkesztve ]

  • #10726912

    törölt tag

    válasz ozzy711 #91511 üzenetére

    Nagyon szépen megválaszoltatok egymáshoz, ezért csak két dolgot ragadnék meg, az egyiket neked reagálnám le:
    Semleges hangúnak tartom a saját kábelem, nincs semerre húzás a hangokban, nincs meleg hang hatása és pusztán levegős, könnyed térképzése van a rendszernek, amit gondolom csak akkor képes a rendszer megtenni, amikor a kábel hagyja. A Oelbach és a Lapölflex nem hagyta, a zavaros, jitteres sistergő hang mellett a hangkép is szétesett volt. ( a Lapölflexet még akarom próbálni, csak nem ebben a rendszerben). Semleges hangúnak tartanám a Zuaudió kábeleit is, elmondások alapján nagyon natural hangú kábeleik vannak,
    A másik dolog, hogy a készülékeim használtan kerültek annyiba. újkori áruk jóval több ezeknél (pl az erősitő 1500 dollár 1998-ban).

Új hozzászólás Aktív témák