Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Patice

    nagyúr

    válasz AMDFan #80103 üzenetére

    A DLNA Guideline csak a minimumot adja meg, aminek meg kell felelnie a DLNA kompatibilis készüléknek. Ezen belül gyártói implementáció függő, hogy mit használnak, vagy még mivel terjesztik ki a szoftverük tudását.

    Az alap átviteli protokoll a HTTP, ami TCP-t használ alapértelmezetten, itt van hibajavítás a csomagküldésben, tehát hibátlanul kell megérkeznie az adatnak. Viszont ott van a kötelező HTTP mellett az RTP is, ami már inkább UDP-t használ az adatátvitelhez, ahol nincs csomag újraküldés és hibajavítás. Persze használhat TCP-t is, de nem ez a jellemző WiKi szerint.

    Itt már szerintem mindenki számára érzékelhető, hogy tényleg gyártó függő, hogy ők melyiket választják. És itt ugye még mindig beszélhetünk audio és video adatfolyamokról.

    Az adatátvitel mellett a másik problémás rész a támogatott média formátumok, amik a fentebb linkelt Guide-ban fel vannak sorolva táblázatosan. Ezek között vannak kötelezők (csak audio-t nézve: LPCM, MP3, MPEG-4 AAC LC) és vannak opcionálisak [WMA9, AC-3, AAC, ATRAC3plus, MPEG4 (HE AAC, AAC LTP, BSAC), AMR].

    Ha az átküldeni kívánt fájlformátumot a kliens (DMR = Digital Media Renderer, DMP = Digital Media Player) nem támogatja, akkor a szerver (DMS = Digital Media Server) át fogja kódolni a kompatibilitás érdekében. Itt megint szerver függő lehet, hogy a dekódoláshoz mit használ, ha egyáltalán dekódol. Simán el tudom képzelni, hogy úgy implementálták ezeket az eseteket, hogy a FLAC-ot pl. LPCM-be vagy akár MP3-ba konvertálja át.

    Szóval megint csak implementáció függő, hogy a nem kompatibilis fájlokkal mit kezd a rendszerünk.

    Írtam ugye, hogy egyes gyártók ajánlanak is megfelelő DMS-t a hálózati lejátszójukhoz.

    Itt egy WiKi lista az UPnP media szerverekről és kliensekről.

    Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

Új hozzászólás Aktív témák