Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • trufa12

    addikt

    válasz trufa12 #60310 üzenetére

    Szóval ha várok tudok venni , csak az a kérdés hova tegyem ... (és akkor a hifim is meg marad ) aztán meg lehet tényleg annyira el megy a kedvem az egésztől hogy el is adnám :D a hifit .. (mert gondolom szépen meg jól szólnak a studio monitorok ) biztos jobban mint a 94 es passzív 2 utas mb quart (bár fene tudja , annyiszor bebizonyosodott már hogy nem mindig jobb az új )

    Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

  • .DLL

    veterán

    válasz trufa12 #60310 üzenetére

    Én tér mániás vagyok. Sokkal jobb, mint a nagy hangerő, pontosan megvan mindennek a helye, lehet nézelődni a zenében, vagy csak magával ragad a folyó, de ehhez kell az atmoszféra. :K Sajnos kevés ilyen rendszert hallottam. Ezen kívül a részletek is jobbak, mint a nagy hangerő. (szvsz) (a kettő együtt meg igen drága)

    (P.H.)

  • fehér_ember

    addikt

    válasz trufa12 #60310 üzenetére

    "A szobámból jelen helyzetben nem lehet kihozni semmit . Max ha bedobok egy gránátot v kiütök 1 falat."

    Olvasd el ezt.
    Ne is haragudj, de ezt nem tudom elhinni. Mármint hogy ne lehetne annál jobbat kihozni hogy pl.: az egyik pár hangfalad a szekrény tetején a másik a földön (valami ilyet vettem ki az eddigiekből) van. Persze hogy össze vissza verődnek a hangok és persze hogy ezt rossz hangzásnak véled, amikor szinte nem is éri el a füledet közvetlen normális hang mert nem fejmagasság környékén van a rád irányuló doboz, hanem már alapból elkezd a közel lévő csupasz mennyezetről vagy talajról verődni a hang és a második pár dobozzal erre (az össze vissza visszhangokra) még rá is tetézel.
    Használj alapból 1 pár hangfalat (amelyik jobban szól). Rendezd át a szobádat úgy hogy az egyik "végében" legyen egy legalább 2m*2m-es üres hely és ott egy 2*2*2m-es egyenlő oldalú háromszögben helyezd el a két hangfalat fejmagasság környékén (akár két jó vastag rönkfára) és a hallgatási pozíciót, persze ha 2,5m-re vagy 3m-re kitudnád nyújtani még jobb lenne, de az utóbbira lehet már nem lenne hely.
    Az első visszaverődési helyekre pedig helyezz hangelnyelőket, legalább az oldalfalra, előttük a talajon legyen szőnyeg, de tehetsz hangelnyelőt a mennyezetre, a hangdobozok mögé vagy a hallgatási pozíció mögé is.
    Nem kell megijedni, azért ez nem horribilis kiadás. Veszel pl. egy ilyet, kettévágod (hosszában :D ) és felragasztod őket egy fakeretre, így már egyből meg is van a két oldalfalra való elem, persze nem a legszebb, de ha egy dizájnos szövettel borítod (kapcsozógéppel vagy rajzszöggel ráadásul egyszerűen a fakeret hátuljához rögzíthető) akkor már nyugodtan a falra akaszthatod.
    És ne mondd hogy így nem lesz jobb és hogy ez kivitelezhetetlen.
    Bekötheted a második pár hangdobozodat is, akár az elsők mellé (vagy rájuk) elhelyezve vagy hátulra, de csak akkor használd ha tényleg csak hangerősségre vágysz. Alapból maradj a sima sztereónál.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák