Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • s4tch

    veterán

    válasz Panthera #105109 üzenetére

    Köszi, saját képek. A hangja érdekes. Megpróbálom leírni. A lánc: Allo USBridge, Pioneer U-05, (valamilyen erősítő), Arcus TL 180. Ugyanebben a láncban hallgattunk fehér_ember kollégával több erősítőt is: Primare A30.1, Technics SU-3500 integráltak, és Musical Fidelity A5 végfok volt eddig bekötve. Ezek közül korábban az MF A5 tetszett a legjobban: erőben, részletekben, dinamikában, feszes hangzásban is a legjobb volt. A Technics élénksége és a Primare relatív feszessége, részletes középtartománya nagyjából ellensúlyozták egymást; a Technics a mélyeket eltaknyolta, a Primare nem ment elég magasra. Hozzáteszem, ebben a láncban, az én kis nappalimban.

    És akkor jött a Kenwood, és szétcsapott mindent. Egy dologban nem a legjobb ezen körülmények között: az A5 mélyei hangyányit megfogottabbak. De ennek a legjobb a tere, ennél a legszebbek a fúvósok, énekhangok, vonósok (úgy a komplett középmagas-magas tartomány, nem csak a prezensz), miközben helyén van a dinamika, szépek a sávszélek, nincsenek beszakadások a középtartományban. Gyakorlatilag minden a helyére került, pedig csak egy filléres, évek óta fiókban kallódó Profigold (Bass Flex?) kábellel tudtam bekötni a rendszerbe (a Kenwood nem fogad banánt, a kulturált kábelem meg fel van dugózva). Kicsit világosabb (de nem egyértelműen világos, inkább kiegyenlített) így a lánc, mint a Primare-rel a közepén, néhány metál felvétel nem annyira morcos vele, egyébként óriási WIN ez az erősítő. Korábban az Arcust is inkább egy sötét hangú doboznak hallottam, a nagy mélysugárzók miatt nem is lepődtem meg rajta, de ez is nagyjából eltűnt, tényleg kerek a középtartomány, és a 30-40 Hz körüli mélykiemelés is inkább a szobám sajátja, ami dobozoktól és erősítőtől függetlenül, mindig jelentkezik. Most annyi "bajom" van, hogy bizonyos felvételeknél hallom a Pioneer ércességét, de nem érdekel, összességében bőven alkalmas zenehallgatásra a lánc.

    Egyébként mai szemmel végtelenül és fölöslegesen bonyolult az erősítő. Van rajta hangszín (mély, magas), subsonic és high filter, 2 szintű loudness, +/- 10 dB-t korrigáló kapcsoló, mono és fordított sztereó kapcsoló, stb. Csupa olyan dolog, ami a modern erősítőkről hiányzik, és gyakorlatilag fölösleges is (egyiket sem használom, de legalább elromolhatnak). Viszont a túlméretes, tökéletesen klattyanó hangerő poti mellett a VU meterek adják az erősítő báját, és a manapság szintén nem hétköznapi, beépített headamp sem használhatatlan.

    Az erősítő állapota nem jön át a képeken. Nem tökéletes, láthatóan használt a vas, távolról sem gyűjtői darab. Viszont első gazdás, állítólag az eladó srác nagyapja vette újonnan. Szétszedve nem látszik rajta semmiféle gányolás, nincsenek égésnyomok, megfolyt forrasztások, púpos kondik, szakadt vagy betöredezett köpenyű vezetékek.

    fehér_ember kollégának nem győzök köszöneteket mondani. Amikor megérkezett az erősítő, a két filter gomb érintésre recsegett, és ha bekapcsoltam akármelyiket, elment a jobb csatorna. Ezen kívül a bass hangszínszabályozó tekergetésre szintén recsegett. A high filter érzékenysége pedig odáig jutott, hogy közepes hangerőn a hangsugárzók által keltett rezgések elő tudták idézni a kontakthibát, így előfordult, hogy zenehallgatás közben elment a jobb csatorna. Szerencsére fehér_embernek van Deoxit, nyomkodott egy kicsit a 3 problémás alkatrészbe, és a basszus szabályozó poti és a subsonic filter gomb azonnal helyre is jött, csak a magas szűrő makacskodott. Szombaton a hallgatózás után abban maradtunk, hogy a high filter miatt mennem kell egy szakihoz. Na, másnap reggel nem hagyott nyugodni a dolog, olyan nincs, hogy a 3 recsegésből csak 2 javul meg. Gyors egymásutánban rengetegszer ki- és bekapcsoltam a szűrőt, mire előbb-utóbb átjárhatta a kapcsolót a folyadék, és teljesen megszűnt a kontakthiba. Úgyhogy éljen fehér_ember és az ő Deoxitja. :R Most annyi hibát észlelek, hogy a balance egy bizonyos tartományban halkan bezizeg (nem bántom), illetve a VU meterek háttérvilágítása elég halvány, ehhez izzót kellene cserélni (nem zavar). Azért szeretném, hogy alaposan átnézze egy szakember, megy majd Bese Attilához. A használati értéke így is teljesnek mondható.

    Ezzel együtt senkit nem bíztatok arra, hogy meghallgatás nélkül, szerelemből, külföldről impulzusvásároljon vintage erősítőt. Oké, küldött az eladó fotókat, régi eladó volt a piactéren kiváló minősítéssel, látszott az erősítőn, hogy nincs leharcolva, paypallal fizettem, szóval próbáltam minimalizálni a kockázatot, de ha belegondolok, hogy kilőttem az éterbe néhány száz eurót, és fogalmam sem volt, hogy egy ilyen bonyolult, és pláne ilyen öreg szerkezet milyen állapotban érkezik meg... Lutri, na.

    Sorry, ez hosszú lett.

    tl;dr: nagyon fasza a hangja. :C

    #105113 hárásó: köszi! :) Ha a Mátra felé jársz, ugorj be...

Új hozzászólás Aktív témák