Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RobbeV0201

    tag

    Sziasztok!

    Van nekem egy 160GB-os IDE kábeles,SAMSUNG HDD-m
    A Hard Disk Sentinel szerint az üzemideje tóbb mint 1000nap.
    Már egy ideje kattog,(főleg egy nagyot indításnál de eleinte máskor nem kattogott)de ezt figyelembe sem vettem, használtam tovább.
    2napja már tapasztaltam azt is hogy,a rá telepített játék,vagy program beszaggat a vinyó bekattog és a gép újraindul.Tegnap,ez már olyan szinten módosult hogy újraindult a gép,bekapcsoltam egy zenét(a zene a másik winchesteremen van) És ha a sajátgépben böngésztem a (rossz) vinyón,a zene eszméletlenül beszaggatott és a böngészés is lassú volt... Ha egy játékkal akartam rajta játszani,az egész szaggatott amíg be nem katoggot és újraindult a gép.Ha újraindult vagy látta,vagy nem.Ez a hiba annyira "felidegesített" hogy kiszedtem a vinyót a gépből,kipucoltam a gépet,cseréltem IDE kábelt és visszatettem mindent.Ekkor a winyó (első indításra) fel sem pörgött,a gép nem látta.2. indításra felpörgött,de a windows betöltése közben elkezdett kattogni és a a rendszer nem töltött be... Ekkor kiszedtem az egészet,leszedtem a tetejét a winyónak rádugtam és láttam hogy az olvasófej(??) tikkel ide-oda és ez okozza a kattogást.Ezután arra az elgondolásra jutottam,hogy mégjobban szétszedem,mert hát én mindenhez értek(f*szt....) Kiszedtem a korongokat,leszedtem azt a házat amiben tikkel a fej,leszedtem a fejet,kis ecsettel kipucoltam ott is mindent(bár sok por nem volt benne) Összerakás után a fej nem tikkelt sehová,a vinyó felpörgött de a fej csak állt középen és ha kézi erővel mozgattam visszaugrott középre.Ahogy elkezdett betölteni a windows a winyó leállt és ennyi...
    Kérdésem a következő lenne:
    Betudom még valaha indítani ezt a .....-t legalább csak még egyszer,hogy a fontosabb cuccaimat lementsem róla,vagy kuka az egész? (pénzt nem igazán szándékozok rá költeni,csak ha másik kell...) :)

    [ Szerkesztve ]

    Könnyen, sőt, kimondottan gyorsan tanulok, csak nem mindig azt, ami le van írva.

  • RobbeV0201

    tag

    válasz pjen #38037 üzenetére

    A fej kicserélésével sem megyek semmire? Kerítek ma rá időt,és hátha beindulna csak egyetlen egy alkalomra...

    [ Szerkesztve ]

    Könnyen, sőt, kimondottan gyorsan tanulok, csak nem mindig azt, ami le van írva.

  • RobbeV0201

    tag

    Sziasztok!

    Ezek a winyók szabályosan kiakasztanak már.
    Lenne nekem egy 160gigás,western digital(azthiszem barracuda) 7200rpm-es winyó. A Hard Disk sentinel szerint 600nap a működés,teljesítmény 68% kondíció 96% valamint azt írja hogy lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban előfordultak problémák 461 alkalommal...Nekem már így ez a szám alapból nagynak tűnik,de most hogy néha azt csinálja a vinyó hogy megfogja kedve tartja és megáll az egész a gép lefagy újra kell indítani és akkor jó kb 1óráig... Még nem kattog csak néha kiad egy ilyen nyivákoló hangot.Mostmár azon a szinten tart,hogy a windows 10percig tölt be rajta,a játékok akadnak,ha bekapcsolok egy zenét,és akármit csinálok mellette a zene szaggat,a böngésző lassabban tölt...Ezt befolyásolja/befolyásolhatja e az hogy a HDS szerint valami UDMA2ben fut a winyó.. És csak 33mega/seccel másol. Azért szaggat minden mert többel kéne? Vagy még gyanakszom a tápra,mert elég gyenguc az is,főleg hogy 350W-s és a videókártyámnak kell külön csatlakozó. Van még remény ebben a vinyóban vagy ez is kuka mint a kis samsungom?:D

    Könnyen, sőt, kimondottan gyorsan tanulok, csak nem mindig azt, ami le van írva.

  • RobbeV0201

    tag

    Igen,bocsi az elején tényleg összekevertem a dolgokat:DD

    A tápom egy codegen 350es. Van még 2GB Kingmax 800MHZ-s jófajta DDR2 ram
    Ezt használom egy logikailag 2magos celeron d41-el
    Mostmár csak a 160gigás vinyómmal
    És egy nvidia geforce 6600GT-vel.(Beleraktam az új videókártyámat mert az alaplap tud pcie-est és agp-st is kezelni de még magába sem hajtotta meg:D) IDE kábelt 3x cseréltem benne,most egy minőségi ASUS van benne.
    A táp csatijai már lehet kicsit öregek,mert ha megmozgatom vagy ilyesmi akkor bedöcög a winyó,vagy ha a kártyára dugom rá,elég sokszor fogad azzal indításnál a gép hogy Az Nvidia grafikus kártya lecsökkentette a működést mert nem kap elég energiát,és ilyenkor az egész gép meg van hallva...
    Mostanság tervezek venni egy Game Deamon 500W-os tápot (aki ért hozzá mondhatna róla valamit:D)
    Vagy egy inter tech szintén 500Wattost. Még nemtudom melyik legyen.Ruházzak be akkor egy winyóra is,vagy erre a gépre már nem éri meg költeni?:D (igazából csak a proci húzós mert már az új vidikari megvan)

    Esetleg tápvásárlással kapcsolatban is segíthettek,tápot még sohasem vettem,amennyit rátudnék áldozni csak a tápra az olyan 5-12k lenne...(Az új videókártyám egy Nvidia 9800GT 256BIT 1GB,egyes vélemények szerint zabálja a tápot,ezért nincs még benne ebbe a gépbe.)

    [ Szerkesztve ]

    Könnyen, sőt, kimondottan gyorsan tanulok, csak nem mindig azt, ami le van írva.

  • RobbeV0201

    tag

    Pedig az a Gamedeamon se nézett ki 12ezerért olyan rosszul...
    Használt tápot nem akarok venni,se gari sem semmi:D
    Esetleg Inter-Tech,vagy ATX delux? Valamint azt hogy milyen ide kábelt használok nemlehet valahol megnézni?:D Ami most van ASUS elég jónak tűnik,csak azt nem tudom hogy hány eres..Van nekem egy kis dobozkám,van még benne vagy 2bontatlan noname fehér színű ide kábel,megpróbálkozok azzal is,vinyóra nem sok keret lenne most:)) A tápot,amint sikerül választani,megrendelem,eddig még az emagon nézelődtem,mivel 3év garikat adnak,15napon belűl visszalehet küldeni,és még a házhoz szállítás is ingyenes,ezek a feltételek nekem elég kedvezőek,szóval szerintem onnan rendelek egyet,csak még nemtudom melyik legyen:D
    Segítséged(teket) köszönöm,még ezen a tápon variálok,de ezt a codegent kidobom mindenkép.. Időközben a netezős gépből kiszedtem egy 80gigás vinyót,amivel eddig semmi probléma nem volt,belettem ebbe a gépbe és lám néha megakad...Mostmár én is az idére vagy a tápra gyanakszom....
    Mindenképpen olyan táp kellene amin még van legalább 1molex(azthiszem ez a neve...) szóval egy olyan csatlakozó amit beletudok dugni az idés vinyómba.Jah és a 9800GT-nek nincs külön tápkábele(vagy ahová kéne dugni a tápot),elvileg az alaplapból kap energiát.
    UI:A logikailag kétmagos proci valami olyasmi hogy 1mag van benne,de a magra jutó terheléseket két szálra osztja el,ezáltal nem kap akkora terhelést mint az egymagos és kicsit gyorsabb,vagy valami ilyesmi:D

    [ Szerkesztve ]

    Könnyen, sőt, kimondottan gyorsan tanulok, csak nem mindig azt, ami le van írva.

  • RobbeV0201

    tag

    Nosza,ki hitte volna,hogy a profinak hitt asus idekábel(is) ludas a dologban:)Kivettem a dobozkámból,egy új fehér,bontatlan idekábelt,bekötöttem és semmi probléma nincs (eddig) a HDD-vel. Gyorsan bootolt a rendszer,és nem akadt meg eddig.Még terhelem egy picit játékokkal,és hátha jó vóna:DD A táp kérdéses még,most találtam 7ezer pénzért ATX deluxe tápot 500wattost,nézegettem a Seasonicos tápokat is,de azoknál a 350wattos kezdődik 14ropinál újonnan:D Az FSP se egy occó móka,de úgy gondolom hogy egy tápnak bírnia kell azt amit én megcsinálok nap mint nap:) (Van amikor 3napig ki sem kapcsolom a gépet,szinte folyamatosan megy és valamikor 1napot pihen aztán megint egyhuzamba 2-3nap,változó terhelés mellett. Bár a mostani "kodegányomon" még kis kapcsoló sincsen,ami hasznos dolog lenne...
    Mégegyszer köszönöm az eddigi segítségeket,privátban bombázhatnátok értelmes tápokat kínáló oldalakkal,ahol kedvezőek a feltételek..(házhozszállítás gari stb.:D) a keret olyan 5-12k pénz:)
    Előre is köszi:)

    Könnyen, sőt, kimondottan gyorsan tanulok, csak nem mindig azt, ami le van írva.

Új hozzászólás Aktív témák