Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • priti

    addikt

    Helo
    Ez konkrétan megeszi a 720p filmet akadásmentesen? Próbálta esetleg valaki? Látom adnak hozzá a CD-jén valami divx-es vackot filmekhez, de sosem próbáltam még ki ilyen lapot :B
    Tudom... első hsz, de abból kihámozni valamit, a szemem kifolyik mire valami érdemi infót kapok arról ami érdekel, meg nem is nagyon ismerem az integrált VGA-kat, részemről VLC player aztán kész. Az a része engem nagyon nem érdekel, amivel ti itt szenvedtek... csak szeretném megtudni hogy ez a VGA+CPU páros elég e 720p filmhez.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz stevve #8303 üzenetére

    :D Őszíntén és nagyra becsülöm az erőfeszítéseket bármilyen probléma leküzdésére, csak arra próbáltam rávilágítani, hogy nekem nem célom távirányítható HTPC építése, feltételezem amiatt küzdötök ezekkel a lejátszókkal, hogy lehessen távírányítani a cuccot, vagy ha nem akkor passz. Én azokat a progikat preferálom, amiket feltelepítesz és azzal kész-passz használod és mindent megeszik és lejátszik stresszmentesen codec pack telepítése nélkül, nekem a VLC bevált. Bocsi ha bunkózásnak tűnt :B
    Köszi a választ, esetleg valami ötlet olcsó, pici megoldásra? Csak 720p-ig, 1080p teljesen felesleges, mert nem tárolok akkora anyagokat, sajnálom rá a helyet.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz WonderCSabo #8305 üzenetére

    Alapvetően arra próbálok választ kapni, hogy a vonatkozó lejátszók mellett érdemes e (és itt tisztán anyagi szempontokra gondolok) hardverekből építeni valamit. Nem nekem kell, az én TV-m a nagy vason van HDMI-vel. Apumnak szánok a TV-jéhez valamit, mert rászoktattam az avi filmekre és most visszaüt, mert egyfolytában nyaggat, hogy másoljak valamit a pen-ére. Az a DVD játszó ami van neki sajnos nem kezeli az USB-s merevlemezt, csak a peneket, de azt is csak 4GB-ig azt hiszem, DVD rip-eket nézett eddig, amik régről maradtak a HDD-men, el volt kényeztetve, mert minden napra volt valami, viszont én közben kezdtem rászokni a 720p-re amiket már ezen a vonalon nem tudok megosztani vele és így már nyűg kiszolgálni őt, időigényes újra letölteni neki ripelve, vagy konvertálni. Az lenne a tökéletes ha egy belső merevlemezes cucc letöltené magára wifi hálózatról, vagy ha nagyon muszáj akkor leviszem a routert, hogy legyen ott UTP, de ha mód van rá akkor ezt nem szeretném, pénztárcán múlik, a cél az hogy nekem csak a letöltéseket kelljen neki beállítani ott nála xy kütyün, aztán ami rajta van azt nézegesse önállóan.

    (#8306) stevve

    Ja bocsi, akkor OFF-olok, csak ott meg valszeg az ilyen gyári lejátszók miatt kapnék a fejemre.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz stevve #8308 üzenetére

    Ahm, ííígen, azt én is láttam az első pillanattól, hogy nagyon közel van egymáshoz árban a két megoldás, csak harvder-ben sokkal könnyebb használt cuccokat szerezni ezért próbáltam egy picit tapizni a sötétben, mert lejátszóban az ami nekem megfelelne elég profi cuccnak számít még úgy látom wifi+HDD+torrent, értesz, azért ez csak a drágábbakban van meg így együtt egyenlőre és ezeket ugye nem is adják el féláron az emberek, mert hát ők is most vették. 50k körüli kiadás meg csak emiatt fáj azért a lelkiismeretemnek, mert végülis egyszerű lustaságról van szó, mert ha nagyon akarom meg tudom oldani szoftveresen konvertálással... Aztán nehogy megverjen az Isten, hogy még erre se vagyok képes, apa csak egy van és bármit, tényleg, de hogy ez minden nap külön program legyen, hogy écsapának konvertálni, meg akkor ezt állandóan, hogy mit látott már meg mit nem látott és akkor ezt már látta máshol akkor másikat, jaaaj azt meg nem lehet hogy 700MB-os divX-ben felteszek neki egyszerre négyet, mert képhibás is néha a sötét részeken meg akkor egy nap kettőt is megnéz, mert nyugdíjas ráér azt meg pláne nem győzöm, hogy napi kettő. Soha nagyobb problémám ne legyen, Istennek legyen hála hogy ezzel foglalkozom és nem a mindennapi kenyérrel, de olyan szar tud lenni amikor végre leülnél nyugiba és... pfffff..... valahogy csak meg kéne ezt oldani.

    (#8310) WonderCSabo

    Köszi, megsasolom. :R

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    Szasztok, adott egy vas:
    -Nem celeron P4 1.6GHz
    -Ati 7000 AGP VGA (64MB)
    -512MB DDR333
    -Integrált hang SPDIF-en
    Létezik, hogy ez megeszik 1GB-2GB méret közötti 720p mkv-t vagy avi-t valamivel, vagy ez tuti felejtős? VLC-vel próbáltam, de azzal beszaggat a film. A procinál az órajel mennyire számít? Találtam még egy 2GHz-es cerkát itthon, de másom nincs 478-as socket-be, ezt érdemes kipróbálni szerintetek? Nekem az 1.6GHz P4 jobbnak tűnt elsőre.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz WonderCSabo #14374 üzenetére

    Úgy döntöttem, hogy márpedig engem tűrni fog :DDD
    Az alaplap (845PE-Max) hídja megkapta egy foxconn lap bordáját ami kétszerakkora, mert a gyárival sütött OC mellett. A CPU-t felrántottam 1,6-ról 2GHz-re (azon egy Cooler Master hűtő van 8cm-es ventivel, így 50 fok körül van) megy feljebb is, csak ott még nem tartok), a VLC-ben bekapcsoltam a gyorsítótárazást és akadás nélkül megy a 720p mkv. Még fel kell tennem a win2000-re az sp4-et, hogy fel tudjam tenni a keretrendszert, hogy fel tudjam tenni a CCC-t, hogy tudjak állítani fényerőt hogy ne legyen ilyen sötét a film, szóval még szopakodás van vele, de megy.
    :C

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz WonderCSabo #14378 üzenetére

    Valszeg itt lehet a határ 720p-re valahol P4 - 2GHz körül ami alatt már megakad, lehet hogy érdemes lenne beleírni az első hsz-be. Hátha lesz még olyan elvetemült, mint én, aki lusta kihúzni az i7-es konfigot és odébbtolni pár méterrel, vagy venni egy hosszú átjátszókábelt a projektorhoz. Mondjuk valszeg előbb-útóbb az utóbbi lesz szerintem nálam is. Egy 10m hosszú RGB 2 rugó körül van, szóval nem tétel, csak oda kéne menni érte. Ez a sok régi cucc meg itthon volt. :DDD Próbáltam USB-s DVD lejátszóval, de SCART nincs a projin csak S-video és áhh, ritka fos lett a képminőség, az felejtős. Ez a rögtönzött HTPC addig jó lesz, amíg a lusta seggem el nem vonszolom a boltig kábelért. :)

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz WonderCSabo #14378 üzenetére

    Simán jó VLC-vel közvetlenül pendrive-ról. Helyére is tettem. Gyönyörű lett :DDD
    íme ahogy büntet az ágy mellett a P4 jujj nagyon gyorsan el kell onnan majd takarítanom. Nem érdekes, színben legalább passzol :D

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz zoltanz #14381 üzenetére

    Eddig egyetlen 720p mkv volt, amivel gondom volt. Arra amúgy apám plazmája is azt mondta életében először, hogy nem támogatott video codec. Na ezt a file-t eszi meg a VLC és ezzel a file-al teszteltem amikor a proci órajelét emeltem. A gyorsítótárazást kapcsold be a VLC-ben, szerintem az is számíthat azért, nem csak a CPU.
    Amúgy nagy mázli hogy 2GHz elég, mert nem sokkal lehet tovább húzni sajna ezt az öreg 1.6-os P4-et. Belenéztem egyébként sok 720p avi-ba szürkületben, sötétben játszódó jelenetek után keresgélve, amikor a gammát meg a kontrasztot állítottam a projihoz a CCC-ben és nem akadt semmi egy pillanatra sem, még a beletekerésre sem kell várni, teljesen jó lett.
    A nagy gépben NV kari van, még azt meg kell néznem, hogy lehet e elmenteni video profile-t a Forceware-ben, mert nagyon más beállítások kellenek a projektrohoz és az gáz lenne ha minden film előtt állítgatni kéne, szóval lehet hogy mégis így marad, mert hiába veszek hosszú átjátszókábelt ha mindig állítgatni kell, így meg ezt a P4-et úgy hagyom ahogy van, a filmet betolom egy penen& enjoy.
    Van benne egy 100-as LAN is gondoltam, hogy betolom kábelen a routerbe dobok egy windowsos hálózatot és a nagy gépről nyitom meg közvetlen, hogy pen se kelljen, de a proji miatt teljesen besötétítek és korom sötétben idegesítő ahogy villognak a nagyon a kék ledek, szóval ez a legjobb idáig. Arra gondoltam még, hogy lehet inkább beépítem a kis gurulósba a P4 belsejét a végén.
    720p-nél nagyobb felbontás a 800x600-as natív projihoz hülyeség, a 720p is csak a sötét részek miatt kell, hogy ne legyen maszatos, mert a 700Mb-os avi-k nagyon szemetesek.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

Új hozzászólás Aktív témák