Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz tibsix #1018 üzenetére

    Privi ment, de azért ide is beszúrom ;)

    Nagyon csúnya leszek: nehéz jó rendszert építeni, ami zenére és házimozira is ugyanolyan jó... :S

    Szerintem menj el első körben a Toshiba Shop-ba, ha Bp. közelében élsz vagy esetleg Bp.-i vagy. Nagyon készségesek, segítőskészek az eladók.

    Én ennyi pénzből azt javasolnám, hogy halgass meg egy Dali Concept 6 setet (Dali C6 + Dali C1 + Dali C Center). Ez 150e Ft, ehhez vehetsz egy Harman/Kardon AVR-132-es 5.1-es erősítőt, vagy egy Onkyo SR-505E-t (ez utóbbi már 7.1-es, de azért minőségben egy kicsivel a H/K alatt van, viszont később bővítheted a rendszert 7.1-esre). Ez éppen belefér a keretbe, de még kábeleket is kell venned (nem kell szerintem több ezer forint per méteres árú csúcskábel, de azért ne is 1.5mm2-es véknyákban gondolkodj). Ez a Dali szett zenére is elég korrekt, és ha bejáratódott (ez kb. egy hónap, átlagos használat mellett), akkor házimoziban is ott lesz. Aztán később ha gondolod, vehetsz hozzá mélynyomót.

    Mivel elektromos zenéket halgatsz, olcsóbb megoldás a Heco Victa 500-as szett (ez 80e Ft), ennek a mélye decensebb, mint a Dali-é, de a hangzása kevésbé tiszta, viszont az elektromos zenéknél nagyon sokat számít a mély, ezért a Dali elsőre csalódás lehet. A Heco hangfalszett és a H/K v. Onkyo erősítő mellé pedig befér még egy jó kis mélynyomó (ha szetten belül maradsz, akkor egy Heco Victa Sub). Zeneileg ez kissé gyengébb összeállítás, de házimozira és olyan zenékre, ahol sok mély van, szerintebb biztosabb.

    Vásárlás terén én az eDigital és az AVplanet boltokat ismerem inkább, gondom nem nagyon volt velük, az erősítőt az AVPlanetnél jó áron megkaphatod, az eDigitalnál a Heco szett kapható, a Dali szett mindkárt helyen. Az eDigital esetén jó pont viszont, hogy ingyen kiszálítják.

    Még annyit tennék hozzá, hogy a Dali szettben lévő Concept 1-eseket fel lehet könnyen a falra függeszteni (van egy fül a hátulján, neked csak egy lyukat kell fúrni, tipli bele, egy elegendő fejméretű csavart belehajtani, és már akaszthatod is fel), a Heco Victa 200-ashoz viszont fali tartó kell (hátul van reflexnyílása), egy pár fali tartó viszont további 5-16e Ft kiadás, függően a tartó típusától. Ha persze akad polc, ahova felrakhatod, akkor ez nem lényeges. ;)

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • #67688960

    törölt tag

    válasz tibsix #1018 üzenetére

    Szia!
    Én valami ilyesmit vennék:
    erősítő: Onkyo - TX-SR605E 119.900

    frontok:Magnat - Monitor 880(pár) 49.990.-
    center: Magnat - Monitor Center 210 9.990.-
    hátterek: Magnat - Monitor 210(pár) 19.990.-

    esetleg késöbb meg lehet toldani még egy párral ha nem elég az 5.0 vagy mégis nagy kéne hátra.

    vagy valami yamaha hangfal erősítővel minimum az 5xx-es szériából

    kábelből meg normál valami jobb minőségű réz megfelelő keresztmetszettel
    magnaték ajánlása szerint

    ui: közben láttam mit írt Cifu ezért írom; vagy a heco szettet mindenképp megnézném

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák