Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • ricsik

    őstag

    válasz BBéci #9810 üzenetére

    Ezt a jelentős különbséget észreveszi egy átlag ember is? Ezek kijönnek egy átlag otthoni rendszeren is?
    Arra gondolok, hogy nyilván a többségnek átlagos 32-40 colos tv-je van kb közép kategória max egy 200-250 ft-os hifivel, amiben már benne van az erősítő, hangfalak, lejátszók, kábelek.
    Hogy maradjunk a példánál, egy ilyen rendszerbe pl érdemes 30-60 ft-ot költeni egy pár méteres hdmi kábelre?
    Biztos van nyilván egy ésszerű határ, hogy mihez mit érdemes venni. Nyilván egy JBL 178 szetthet nem kell 5000ft / méteres hangfalkábel.

    A lényeg, hogy ha van is különbség digi kábel és digi kábel között, akkor mellé kell egy olyan rendszer, amin kijön.

  • bebeb

    csendes tag

    válasz BBéci #9810 üzenetére

    Üdv Kedves Drusza!

    1, A hangoskodához valóban nem értek. A dilitális átvitelhez talán van lövésem.. H a átmegy az összes bit akkor müxik, ha nem akkor nem. Az utóbbi esetet hívják úgy, hogy nem elegendő az adott sávszélesség....
    2. TE mondtad éppen valamikor pénteken: "Nem szerencsés arra hivatkozni, hogy mit olvastál valahol. Saját tapasztalataidról mesélj!" Ezt csak a reagálásként mondom a kábeltesztekre. és mégegyszer:DIGITÁLIS átvitelről beszélünk!!
    3. Mivel Te hozzáértőnek tartod magad - bár a hozzáértésnek és egy adott foglalkozásban szerzett tapasztalatnak (értsd:újságíró) nem mindíg látom szoros összefüggését -
    és hosszas tapasztalatra hivatkozol HiFi téren ezért nem értem miért nem válaszoltál, egy egyszerű, házimozi erősítők terén, főleg HiFi témában évtizedeket megtapasztaltaknak már-már trivi kérdésre, hogy nekem elég-e egy phono előerölködő, vagy inkább egy RIAA kell öreg Denonomhoz hanglemezeimhez. (A hasonló problémával szembesülő zenebarátoknak szívesen adok pár "filléres" tippel.)
    Ahogy a Fórumon többször tapasztaltam, a többi, konkrét válaszokat kívánó kérdéseket is gyakran ignorálod. (Igen, 1-től végig olvastam ezt a topikot.)

    Köszönöm figyelmedet, a többiektől elnézést a kicsit bő offolásért, valamint

    KÖSZÖNÖM SZÉPEN MINDEN FÓRUMOZÓ SEGÍTSÉGÉT!!

    Ez a szösszenet nem jött volna létre, ha nem leszólással és saját ényezéseddel indítasz.
    Részemről ennyi és nem több erről a témáról!

    B
    .

    Szép napot Polgártárs!

Aktív témák