Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • python1

    veterán

    válasz Khaosz55 #180448 üzenetére

    Az, hogy mondjuk magasabb az érték, az még magában nem akkora probléma, inkább az arányok.
    Nálam 4kHz-től eléggé meredeken esik, ami egyébként nem is lenne nagy probléma, ha mondjuk 4kHz alatt laposabb lenne.
    Közeli mérésnél, EQ-val korrigálva flat-re, de mikor az üléspozícióhoz ér a hang, ott pontosan ez a frekvenciamenetet mérek mint a lecsengési igőm.
    Na itt kell észen lenni az EQ-zással, itt aztán az automatikus kalibráció, igen el tudja vinni az embert.Eddig engem is félrevitt rendesen, jelenleg a "harman görbe" lett a befutó, mivel a magassugárzón 2 helyen kellett beavatkozni csak, és meghagytam a "természetes" esését így eléggé alacsony torzítást kaptam, és jól terhelhető ami jól is jön ilyen helyzetben, mivel nem kényszerítem olyan működésre, ami esetleg már műszakilag problémát okozna neki. Mélyközepet pedig szintén tudtam korrigálni, hogy ne okozzon különösebb problémát annak a helyes működésében, és alacsony maradt a torzításom is. Egyébként így a REW automatikus EQ-ja tökéletesen egyensúlyba hozta a hangot.
    Ettől függetlenül kezelnem kell a magasabb értékeket, mert minden sugárzó, pontosan így viselkedett.
    Ja igen, mivel a mélyközép tartományom aránytalanul magasabb mint 4kHz felett, némileg ott a teret is nagyobbnak hallom, enyhén víszhangosabb az a rész, azért mindenképpen kezelni kell, hiába EQ-zom.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák