Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bajnokpityu

    félisten

    válasz nobeige #105528 üzenetére

    A Datasat/Emotiva XMC-1 féle Dirac is kb 2-3mp alatt végigscanneli a lánc egyes tagjait. ennyi elég neki, hogy impulzus-függvényt, és frekimenetet rajzoljon. PC számol, majd készít eredményfilet. Amit a proci számol onnastól.( ezt több 400Mhzes DSPvel, ami elég teljesítmény, hogy akár 1mp nyi hanganyagot kiszámoljon. (átlag szoba visszhangja fél mp körüli)

    the AP20 leverages the power of 6 Analog
    Devices 400MHz DSPs. The AP20 offers 16 channels of digital
    and 8 channels of analog inputs coupled to the 16 digital and 16
    analog outputs

    Szóval a pittyegés elég lehet sok mindenre. Az más kérdés, hogy kombájnban egyik márkától sem láttam még, hogy tisztességes számítási teljesítmény legyen a prociban. Az meg kéne, ha időben is akarunk számolni, nem csak EQzni..

    Denon féle Audisseyt meg 5/5 ember jobbnak mondta, ha egy pontban mér, nem többen. Mármint onnastól egy pontban sokkal kontúrosabb lesz a tér, cserébe oldalról rosszabb.

    [ Szerkesztve ]

    eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

  • BBéci

    titán

    válasz nobeige #105528 üzenetére

    Jaj már! Szerinted most találkoztam első ízben Audyssey beméréssel? :U
    A szaksajtó (legalábbis amivel eddig találkoztam) egyöntetű véleménye szerint nem igazán jó a konzumer házimozi erősítőkben lévő Audyssey. Az MCACC jobb, és az Anthem ARC-je még annál is jobb. Megkockáztatom, hogy az YPAO is haználhatóbb beállításokat ad.
    Arra utaltam a pittyegéssel, hogy a Pioneer kb. négyszer, ötször annyi ideig mér, sokkal akkurátusabb az egész művelet.

    (#105530) bajnokpityu
    Nálam bevált a többpontos mérés az Audyssey-vel és az ARC-vel (Anthem Room Correction). Vagy a szobám tehet róla, vagy a hallásom.
    Az ARC-hez kell egy laptop is.

    [ Szerkesztve ]

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Új hozzászólás Aktív témák