Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Raptor 666

    tag

    Sziasztok!

    Nem teljesen jó helyre írom, de mivel ez a legaktívabb topik, és azért nem esik annyira messze témában sem, ezért remélem nem lesz probléma.

    Nekem egy komoly szerverre lenne szükségem, de ilyet még sosem építettem. 0-24-ben működne, ip kamerák felvételeit rögzítené neten keresztül. Egyelőre nem sokat, csak 10-20-at max, de későbbiekben lehet, hogy ez jóval több lesz, szóval az egyszerű upgrade is nagyon fontos. Emellett tárolni is kéne az adatokat legalább egy hónapig, szóval a tárhelynek is elégnek kell lennie. Ehhez megintcsak nem értek, de amennyit olvastam, vagy raid 5+0, vagy 1+0-ban kéne gondolom, hogy legyenek a vinyók a megfelelő sebesség és biztonság érdekében. A szerverről eleinte 3-4 gép, később ez megnövekedhet rendesen, fogja a videókat olvasni és kezelni, tehát a sebesség is fontos, ezért gondoltam a raid 0 beépítésére. (A video-k 256 - 512 Kbps - es streaming-el működnének nagy valószínűséggel)

    Ehhez a rendszerhez milyen szintű mobo, proci, memória méret kéne?

    Illetve a vinyók lehetnek 7200 rpm-es 2-3 TB nagyságúak, vagy 10000 rpm-esben vagy ssd-ben kéne gondolkozni? Érdemes lenne NAS rendszert használni, vagy az teljesen felesleges pénz kidobás?

    Router is kellene, a kábelezés CAT 5 v 6 lenne (nem tudta megmondani az ismerősöm melyik van neki), mivel ahhoz olcsón tudok hozzájutni, így mindenképpen olyan routerre is szükségem lenne, ami ilyen adatforgalmat megfelelően tud kezelni, ha tudtok erre is valamit ajánlani, annak nagyon örülnék. Illetve switch-re lenne szükség, avagy nem?

    Mivel ez alapjában jelentős összegű befektetés, így árat nem írnék mert fogalmam sincs kb. milyen nagyságrendben kéne gondolkozni a különböző összetevőkre. Az igények adottak, szóval ehhez egy, az igényeket kielégítő rendszerre lenne szükség, de nem kell feleslegesen jobb alkatrészek, ha nem feltétlen muszáj.

    A segítségeteket előre is köszönöm!

    "Apám mindig azt mondta, ha más akarsz lenni, mint a többi, csinálj valami egészen mást." Wynton Marsalis

  • Raptor 666

    tag

    válasz bambano #1080 üzenetére

    Umm hehe oké :) Viszont úgy látom, hogy értesz hozzá eléggé, így priviben folytatnám, ha az neked megfelel, és elnézést mindenkitől a korábbi nem témába vágó hozzászólásért.

    "Apám mindig azt mondta, ha más akarsz lenni, mint a többi, csinálj valami egészen mást." Wynton Marsalis

  • Raptor 666

    tag

    Sziasztok!

    Szeretném megkérdezni, hogy van-e valaki aki ért komolyabb irodai szerverek felállításához (hardware válogatás, szoftware stb.) és hajlandó lenne segítséget nyújtani nekem, mint totál laikusnak. Linkek olvasmányokhoz is érdekelnének. A lényeg, hogyha el lesz fogadva az árajánlat, akkor nekem kéne megépítenem. (Most cserlétem le a régi gépemet, és azt itthoni szervernek be fogom üzemelni, természetesen teljesen más környezet, de azon gondoltam tesztelni az op rendszer és a különböző szoftware-ek és biztonsági rendszerek felépítését, mielőtt élesben is neki kéne vágnom.) Minden segítséget megköszönök, azt, hogy miért vagyok hülye, azt tudom, megpedig, mivel nem értek ehhez egyáltalán, ez egy külön szakma mégis én csinálnám. De mivel adott a szituáció, hogy nekem kell megoldanom, és ezen nem tudok változtatni, így bármilyen információ segítene.

    Nem akarom tele spam-elni ezt a topikot, elvégre nem vállalati szerver topic, de annak hiányában, még egyszer utoljára szeretnék segítséget kérni, így privátban örülnék az üzeneteknek.

    Segítségeteket előre is köszönöm!

    Egy vállalati szerver topic-ot is lehetne nyitnom, de annak úgy lenne értelme, ha tudnám az első hozzászólást folyamatosan szerkeztgetni, hogy azok, akiknek információra van szükségük, ott el tudják olvasni, de idő hiányában ezt nem tudom sajnos megoldani. :( Ugyanakkor, ha van valaki aki esetleg vállalkozna ilyenre, vagy már meg is tette, akkor egy linknek nagyon örülnék :DDD

    "Apám mindig azt mondta, ha más akarsz lenni, mint a többi, csinálj valami egészen mást." Wynton Marsalis

Új hozzászólás Aktív témák