Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dimitryj

    aktív tag

    válasz Tubi2 #366 üzenetére

    LOL a hiba max a fejedben. :D

    öööö most akor adat tároló vagy seed szerver lesz?

    Mert a kettő egyszerre nem fog menni. Ha csak adat tároló központ, akor viszonylag kis sebesség melett bármikor elérhetőek a tárolt adatok a hátózaton. Torrentnél márt más a helyzet.
    Egy ekora procinál feljetsd el a 2-300 torrentet, csk a hash évekig tartana. A másik, hogy nem érsz semmit a green winyókal ha seedelni akarsz, ha van elég sávszéled hogy gyorsan seedelj a vinyók lesznek anyira lassúak, hogy ne tudd kihasználni a sávszélt = fölöslegesen seedelsz egy rahdedli torrentet úgysem tudodsz normális sebességel feltölteni (nagyob elérési idő). Vagyis seed szerverbe nem árt gyors winyót rakni. Esetleg az lenne még nem rosz megoldás ha egy külön winyón lenne az oprendszer (max 30G), és a pcios raid karin meg stripe-olva a 2 green.

    A gigabites kártya tök fölösleges, hacsak nem a routered is tud belső hálón gbps-t iletve kifelé van e akroa sávszéled hogy kihasználd. :)

    Oprendszernek meg WS2k3 vagy esetleg valamilyen media szerver linux disztribució (nemtom van e iylen de sejtem h van).

  • Dimitryj

    aktív tag

    válasz Tubi2 #369 üzenetére

    Hát igen én mondjuk erre nem tartanék külön gépet, de te tudod, legjobb egy 16os atom 1g ram lenne, csak viszonylag drágák az ilyen gépek viszont nem kell külön SATA kártyát bugáznod, alcsony fogyasztás + green winyók = Like! :D ja és persze halk és kicsi lesz.

    pl ilyen [link]

    Oprendszernek végülis amit mondtam már. De ez attól is függ mire használnád menyire tudod belőni. A ws 2k3 minimum de 2k8 biztonságosabb, illetve ha van kedved energiád bütyköni vele akkor célszerű először egy virtuális gépen belőni amit meg akarsz rajta csinálni (pl ftp szerver a torrent belövése, torrent beálítása, esetleg egy web server belövése, telnet vagy powershel-es távfelügyelet) és utána már élesben könyen öszetudod hozni, valamint pár dolgot megtanulsz magadtól is. (A magyar technetes screencastok nagyon hasznosak tudnak lenni.)

Új hozzászólás Aktív témák