Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • shalafi66

    veterán

    válasz bkercso #36018 üzenetére

    Én teljes felhasznált tartományban nézem általában és nagyon változóak, főleg egy régebbi darab, amit használtak is. Üzemórával együtt is változnak a paraméterek.

    Csak arra próbáltam utalni, hogy sztem sokkal zavaróbb és nagyobb léptékű hiba egy elbaltázott váltás, vagy fázisproblémák miatti kioltás, esetleg a hangszórók problémái, mint egy elkó szivárgása, induktivitása, nemlin torzításai (ami amúgy jól mérhető). Ha az előbbieket rendbehozod, HiFi-s szemmel nézve több kategóriát ugrik felfelé a hangsugárzó használati értéke, ha szimplán elkót cserélsz, akkor meg... Ki tudja. Maximum a kondenzátor ára növeli a hangsugárzó értékét. :D

    #36019bkercso
    Meg hogy különíted el, hogy most az amit hallasz mennyire a kondi hatása. Én magamból indulok ki, és minden meghallgatásból azt a következtetést vonom le, hogy inkább a saját akkori pszichés/idegállapotom, agyam, figyelmem, stb. hatásainak a lenyomatát "hallom". A hallás inkább agyi folyamat, sokkal inkább számít, hogy adott pillanatban mire koncentrálok, melyik részletet veszem észre, mi zavar meg jobban, stb. mint az, hogy konkrétan milyen az a hangreprodukció, amit hallottam. Meg ráadásul erre még emlékezni. Már tíz perc múlva sem lehet. :D Ez vagy a fikció, vagy a lehetetlen küldetés kategóriája. Szerintem.

    #36020bkercso
    Minden kondenzátor távol-keleti amit nagy darabszámban meg tudsz venni (Bennic Monacor, Wima, Jantzen, stb.). :) Vannak mindig egyformák is. Már csak az nem távol-keleti, amit harminc-negyven éve gyártottak. :D
    Amúgy az átlag olcsó fémezett PP fóliák alá menni nem érdemes, annyira nem drágák, és jobbak a tulajdonságaik, mint a PE fóliás kondenzátoroknak.

    #36021ozzy711
    Az a BlieSMa magas, annyi pénzért elég bénán sikerült darab. :)

    A Purifi mélyközépnél nem is a kondi a kérdés szerintem, hanem az, hogy egyáltalán mire tudod használni.. :DDD

    Amúgy hangszóró/alkatrész árakból következtetést levonni szerintem teljesen értelmetlen.

    #36022bkercso
    :D A légmagos tekercs fétis. Színesfémtemető, légmagos trafókkal.
    Fazék-ferriteket nézegettem, és Isat érték alatt teljesen jók voltak, semmit nem változtattak lin/nemlin torzításban. A lemezelt vasas pl. sokkal rosszabb.

    12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

Új hozzászólás Aktív témák