Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jancsi

    aktív tag

    válasz shalafi66 #31598 üzenetére

    Értem már mire gondolsz a közepe alatt, megtaláltam az átviteli görbéjét. ( [link] 138. o.) Hááát... a névleges 0,08 és 15 kHz-en ~76 és ~92 dB között van minden. Nagy pukli 100 Hz-en, beszakadás 1 kHz-en, majd 10 kHz-ig 3 csúcs is. Azt hiszem ezzel el is dőlt, hogy se időt se pénzt nem érdemes rá fordítani a javítására.
    Az a 80 Hz nagyon jól hangzik. Csak kíváncsiságból megfüleltem a működőt, 150 Hz körül már kezd halkulni, 100 Hz-nél el is hallgat. Felfelé még egész jól tartja magát, 12-13 kHz-ig. HA 17 akkor mehet is a dobozba. Csillapítóanyagnak megteszi a Visaton Damping Material? Aránylag könnyen beszerezhető, az ára sem vészes, 60x33 cm, így még vágni sem kell sokat, a doboz 33 cm-es belső magassága miatt.
    Nem hagy nyugodni ez a cikk [link] még TINA-ban is jól mutat, hangolni sem bonyolult, lényegében minden van is itthon hozzá.
    Csak azt nem tudom mivel járnék jobban, egy magas hangszóróval pl. HG1,9 vagy 2,5 5-6 kHz körüli keresztezési frekvencián, vagy zárt kosaras mélyközéppel pl. HB10 vagy 12,5 1,5-2 kHz körül. Előbbi biztosan magasabbra megy, utóbbi valószínűleg kiiktatja a HA17 kiemelését 1-2 kHz között. A dobozban már egyiknek sem lenne hely, de a zárt légtér miatt gondolom elég lenne neki egy bölcső a hangfal tetején, csak stabil legyen és az irány stimmeljen.

Új hozzászólás Aktív témák