Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lajthabalazs

    senior tag

    válasz Doki85 #22176 üzenetére

    Hogy gondoltad a letekerést és kipróbálást anélkül, hogy megbontaná a lakkozást?

  • xxlongikaxx

    aktív tag

    válasz Doki85 #22176 üzenetére

    En soha nem tekergetnek lefele egy tekercset hacsak nem epitunk tuti meresekkel. Eleve az hogy egy kalkulatorral szamolunk egy hatalmas lutri. En csinaltam, pedig ennel egy picit gagyi tudomanyosabban alltam a dologhoz. En excellben felvettem a magas es a mely gyari gorbeit azt betoltottem egy szimulatorba, es epitettem ehhez egy valtot. Az eredmeny az lett hogy magas es a mely meg veletlenul sem voltak egy erzekenyseguek, es a valtas sem ott volt ahol lennie kellett. Mindezt onnan tudom hogy utanna megmertem, rendes meromikrofonnal. Latni kell hogy egy valto meretezes nem csak annyi hogy kitalalunk egy nekunk szimpatikus keresztezesi frekvenciat, beutjuk es megepitjuk. Ennel sokkal tobb dologra kell figyelni, es ekkor meg csak ott tartunk hogy az SPL gorbet probaljuk osszehozni egyenletesre. Konkluziokent, en anno meres utan, szimulatorban ha a kivant ertekhez a legkozelebbi standard tekercs es kondi erteket valasztottam tokeletesen megfelelt.

    @beluudj: "v karakteremről nem mondok le.... nekem a füleim ott élik át amit élveznek..." ez egy nagy hulyeseg mar bocsanat tobb szempontbol is. Eskuszol a loudnesses hangzasra holott nincs egy rendes rendszered. A loudness megszoktad, sokan vannak ezzel igy. Viszont ha egyszer lesz egy rendes rendszered es azt loudness nelkul kezed el hallgatni rajossz hogy amit eddig csinaltal az barbarsag volt. Hogy miert, azert mert ha egy zenesz a studioban megalmodik valamit, es te feltekeres a magasat es a melyet akkor te elveszed az alkotasat. Raadaul eltunik a kozep, kapsz egy csomo ertekelhetetlen basszust. Tudom mirol beszelek en is igy hallgattam regen, aztan manapsag ha zenet hallgatoc akkor az AVR emet csakis ugy hallgatom hogy csak a vegfok megy. Amit te a V vel kompenzalsz a megszokasod es a rendszered gyengesegei.

    @lajthabalazs: OB, ha fizikai oldalrol vegig gondolod a kulonbseget egy OB es egy normal doboz kozott egyertelmuen latszik hogy mivel kapsz tobbet es kevesebbet. Ha megtudod rendesen epiteni, pontosan kiszamolt feluletre teszed (mert az OB nem arrol szol hogy talalunk otthon egy darab deszkat kivagjuk), akkor rajossz hogy mennyivel tobb dinamikat reszlezettseget tudsz kapni azzal hogy nem csillapitod a hangszorot levegovel. Ellentetben viszont a kell a nagy felulet a nagy melyatvitelhez. Persze nekem nincsen OB tapasztalatom mert soha nem epitettem, de rajta van a to do listamon.

    Mondjuk az egesz hangfal epitest en is csak tavolrol nezem es ugy okoskodok, mert egy elet nem eleg sok tapasztalatot szerezni.

Új hozzászólás Aktív témák