Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arecibo

    tag

    válasz shalafi66 #17229 üzenetére

    Köszi a gyors választ! :R

    Még egy kérdés: Kb "csak" 200Hz-ig szólna, kell bele csillapítás?

    "A világűrt vétek ennyi emberre elpocsékolni"

  • Alu

    senior tag

    válasz shalafi66 #17229 üzenetére

    Akkor melyik az a mértékegység, ami megmondja, hogy mennyit bír a hangszóró? Gondolom a hangfalaknál is van egy meghatározott érték amit nem érdemes átlépni, mint pl. a procinál a feszültség. Tudom, nem egy és ugyan az, mert a hangszórónál van asszem az RMS teljesítmény (jól tudom, hogy ez a folyamatos teljesítmény?) és a max teljesítmény. (ami meg azt mutatja meg, hogy egy pillanata ekkora teljesítményt is képes leadni.) Igazából szeretnék építeni két Front hangfalat, mert mostanság szeretem hangosan hallgatni a zenéket, a kis Concept 2 -ket meg nem szeretném tönkretenni, mert nagyon szépen szólnak. Gondoltam összerakok valami olyan cuccot, ami hangos, dübörgő, de nem olyan fontos a tisztaság. Nem rég összeeszkábáltam jó öreg Magnat Supreme 300 mélyhangszórómnak a ládáját és nagyon kegyetlen lett. Még házimozi erősítővel se sikerült úgy rendesen meghajtanom, jelenleg egy nagyon régi Sony mini-hifi szolgál mélyerősítőként. Ennek a ládának szeretnék két méltó Front hangfalat, de fogalmam sincs, mekkora teljesítményű hangszórókat lenne érdemes venni a 400w -os ládához. (A szoba az nem nagy, 4x3 -as, szóval a ez a Magnat mély is brutálisan nagy ide, de szeretem, ha van egy kis tartalék a rendszerben. ;] )

    Írtad, hogy a dóm kb 5-10w -os lehet. Akkor pl. egy ilyen 50/100w-os dóm magas lényegesen hangosabban képes szólni, mint a Daliban lévő magas? :F

    Nagyon amatőr vagyok. :B

    λŁƯ™

Új hozzászólás Aktív témák