Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bitpork

    veterán

    LOGOUT blog (1)

    válasz pjen #62411 üzenetére

    A Dán időjárásról csak a földrajzórai tapasztalat van? Nekem a teljes kocsi lefagyott ha nincs benne állófűtés akkor fél centi jég alatt állna most is...

    https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

  • imibogyo

    veterán

    válasz pjen #62411 üzenetére

    Tényleg nem kötözködésből, de ott valami gebasz volt akkor azzal a kályhával, vagy nagyon alul volt méretezve (hány cserepes volt?). A cserépkályhának pont az a lényege, hogy nagyon jól tartja a meleget. Ha megfelelő méretű a tűztér és jól letudod zárni, akkor reggel is lesz még bőven jó parázs, egyáltalán nem kell újra begyújtani. És ha hatékony az égés (és van normális méretű tűztér), akkor hamuzni sem kell csak mondjuk 2-3 naponta. De ha még be is kell gyújtani reggel, akkor is ha jól megrakod, akkor megint csak kizárt, hogy délután/este konkrétan hidegre menj haza. Egy jól megrakott cserépkályha legalább 2-4 óra aktív fűtési ciklusban van, a maradék 4-6 óra alatt pedig kétlem, hogy kihűlne.

    Most is itt van mellettem egy cserépkályha (100 m2 kockaházban, nuku szigetelés) és amíg még csak épült a fűtési rendszer, addig mindig ezzel fűtöttem. Azt nem mondom, hogy gatyarohasztó meleget tudtam vele csinálni 100 m2-re, de még télen is a 16-18 fok megvolt és mivel nem laktunk itt ezt "ritka" tüzeléssel értük el. A tömegkályha még ennél is jobb tud lenni, legalábbis amit én láttam élőben ott a házigazdánk konkrétan egyszer begyújtott reggel és megrakta izomból, utána velünk foglalkozott, legközelebb pedig csak olyan délután 6-7 óra magasságában rakta meg ismét, aztán megint másnap reggel gyújtott be (ennyi idő után azért már esélytelen a parázs reggel)...

    Persze most csak ugatom a holdat, mert már gázzal fűtök lassan egy éve (és nem is sírom vissza a fatüzelést), de ettől függetlenül nehezen hiszem el, hogy egy cserépkályha pár óra hossza alatt kihűljön és így ne fűtse a környezetét.

    (#62412) bandiras2:
    Basszus nekem is már vagy 4-5 éve megvan a sörös-doboz gyűjteményem egy (de lehet kettő) sörkollektorra (műhelybe kellene csak temperálni), de egyszerűen nem találok rá időt, hogy foglalkozzam vele.

Új hozzászólás Aktív témák