Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz pcgamer01 #49531 üzenetére

    Hogyne lehetne, amelyiknek 12V kell, illetve olyan is létezhet, hogy az 5V is kell neki. De ez nyilván csak akkor segít rajta, ha táphibás az eredeti.

    GND (negatív) közös, így a számítógépből kivezetett tápfeszültség is használható.

    Nekem is van egy svájci lomtalanított Gateway FPD2485W monitorom, amit átalakítottam fénycsöves háttérvilágításról LED-szalagosra. Az eredeti tápegységét is kidobtam belőle, ami 5V-ot adott az alaplapnak és 25V-ot az inverternek.

    Ha már barkácstopik és így eszembe jutott, itt látható részletesebben, fotókkal:

    http://prohardver.hu/tema/hobby_elektronika/hsz_37129-37129.html

    Azóta már ki lettek bővítve a hiányzó LED-sorok.

    Tehát ennél a monitornál, átalakítás után az alaplapnak kell 5V, valamint 12V a LED-szalagnak, közbeiktatva fényerőszabályzóként egy LM2596 DC-konverter. Ezzel megoldható a háttérvilágítás ki-be kapcsolása is (van az IC-nek egy "Enable" lába, csak fel kell emelni a GND-ről). Vagy egy relével is működött először. Az alaplap biztosítja a világítás indítójelét, egy tranzisztort kellett még beiktatni.

    A monitorra egy ilyen csatlakozót szereltem, ezen kapja a tápot a gépből, másik végén molex.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák