Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz #90933760 #40468 üzenetére

    természetesen a ram is pusztulás alatt lehetne. de annál a tünet inkább a se kép, se hang.
    valamiért elvileg lehet a ram is valamiért extra módon belassítva.
    de alaphoz az 512 ram ilyen szinten nem kevés.
    az igaz, hogy kicsit több szokott elfogyni, 6-700.
    de ez megint feltételesen pont a hdd-n lévő lapozófájl, ram kiterjesztés lassúságát diagnosztizálja...

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • s3toraph

    senior tag

    válasz #90933760 #40468 üzenetére

    Szintén azt mondanám, hogy XP-t újratelepít (SP2-t), aztán figyeld meg mennyire gyors a szűz rendszer. Ha döglassú, akkor HDD-t tesztelni, én is azt mondom.
    Nekem általában a szűz rendszer 200Mb alatt evett és szinte villámgyorsan nyitott meg sajátgépet 10GB-os ősrégi vinyóval egy régebbi konfig. (Volt egy 20GB-os is, az még lassabb volt, érezhetően lassabban működött róla a rendszer. Szóval vinyón is múlhat a dolog.) Na most, ha drivereket felrakom, jelentősen lassul, de még bőven jó a sebessége, és megáll 300MB körül ami a RAM-ból használ. Vírusirtó pedig még jócskán lassít rajta, a legtöbbet ez lassít. Én XP SP2-n annó Nod-ot, később Avira-t használtam, beépített tűzfalat kikapcsoltam és helyette a Kerio-t. Így még elég jó sebessége maradt a gépnek, jobb védelemmel, de már megevett kb. 350-400Mb ramot. Szóval, ha nem rakod tele programokkal, valamint jól megválogatod őket, 512MB ram és 1GB lapozófájllal jól elvan netezős-irodai gépnek, vagy akár COD 1-2 és hasonló játékok. Szóval játszani is lehetett rajta. Én ezt tapasztaltam. (Konfig 512MB DDR1, XP2500+barton, radeon 9600PRO, 250GB hdd volt, ezen még heroes 4-eztem is is igaz az már szenvedés-sokszor diavetítés volt. Mikor lett upgrade 1GB-ra, érezhetően jobb lett a helyzet.)
    Ha nem akarsz nagyon kínlódni a programok összeválogatásával, egyszerűbb beszerezni még +512MB ramot legalább, mert 512MB éppen hogy elég csak. Uncsimék gépében 1 vagy 2GB DDR2 van egy kétmagos régebbi 2GHz körüli celeronnal, teljesen jól használható netezni, filmezni, régebbi játékokra, ha nem nyitok meg sok oldalt, böngészésben sem lassabb mint az adatlapi konfigom 4GB rammal win7-el, ssd-vel. Múlkor voltam újratelepíteni és leesett az állam hogy azon a gépen pl. a szűz win xp sp3 annyira pörög mint az enyémen ssd-n a szűz win7! Komolyan! Duplakatt sjaátgép és nyitva, semmi homokóra! :Y Hiába, annó az XP-t nagyon összerakták!

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

Új hozzászólás Aktív témák