Hirdetés

Aktív témák

  • End

    csendes tag

    válasz Gambit #461 üzenetére

    Minden szavadat értettem, sőt tulajdonképpen egyet is értek velük azzal az egy kivétellel, hogy én nem becsülöm le a profi harcosokat.
    Minden érvedet megdöntöttem, sajna Te vagy az, aki kifordul a reakcióim megválaszolása alól, mert a profi küzdősportok (és főleg a ketrecharc) iránt érzett szubjektív undorod, ellenszenved próbálod onjektíve ideologizálni, ami egyszerűen nem jön össze.

    ''Nem vagy képes belátni, hogy a világot nem az egymás elleni való harc mozdítja előre...''
    Már megint miféle csúnya csúsztatásokkal élsz? Erről eddig szó sem volt, most meg úgy csinálsz, mintha erről beszéltünk volna - nem túl jellemes. Te vagy az, aki nem érti , amit írok. Nem is állítottam semmi olyat - mivel szó sem volt róla -, hogy a győzelem, siker viszi előre a világot, bár tagadhatatlan tény, hogy szükség van rá. A ketrecharcról volt szó, és arról, hogy az hogyan viszonyul a harcművész útjához.
    Továbbá nem értem, miért pejoratív neked a ''győzelem'' szó. Ez nem csak vmiféle versengés pozitív eredményét jelenti, hanem bármiféle küzdelem, összefogás, munka gyümölcsét is.
    Éretlenül, az aikido szellemétől teljesen elfogultan, beszűkülten látod ezt a témát, ezért nem vagy képes felmérni mit is írok itt, és ''ellenfelet'' látsz ott is ahol nincs...

    Ha egy ''civilt'' megdobsz az utcán egy aikido technikával, mi garantálja, hogy nem töri össze magát a betonon?

Aktív témák