Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LifeSpirit

    tag

    válasz Integra #3171 üzenetére

    Kravmaga engem érdekel valamilyen szinten, csak itt helyileg egy oktató van aki tart edzést de az is csak heti egyszer annak meg szerintem nem sok értelme van amellett,hogy még drága is.De eddig rosszat nem halottam róla.

  • Markgx10

    őstag

    válasz Integra #3171 üzenetére

    Én nem vagyok ennyire tapasztalt és sokrétű, szórakozni és veszélyes helyeken nem járok, tehát utcán szerencsére nem kell megvédenem magam, úgysem tudnám :D Viszont mivel száz éve írok erre a fórumra, ezért egy kis évvégi összefoglalót írnék, többet nem zavarok :D

    Az aktív sportolást ugye idén év legelején kezdtem el, írtam is akkor ide nagy lelkesen, mivel már nem vagyok túl fiatal ehhez (33) ezért csak hobbi szinten, viszont úgy megtetszett ez a kevert harcművészetes dolog, hogy kipróbáltam magam egy-két amatőr versenyen, persze még nem MMA-ban, ahhoz és a kiskesztyűhöz végtelen karcsú a tudásom és a vérem is.
    Először novemberben egy országos kempo versenyen indultam el B-full viadal szabályok szerint, nehézsúlyban, itt első helyezést értem el

    Majd múlt hétvégén Budapesten A terem nevű küzdősport centrumban egy szintén amatőr gálán K3 szabályrendszerben is kipróbáltam magam, ahol szintén sikerült győzni bár ez már kicsit erős volt nekem :D

    Amit levontam ezekből, az az, hogy először is katasztrofális az állóképességem (pedig rengeteget próbáltam edzeni), ráadásul a meccsstressz az teljesen összetör fejben, mire felmentem a pástra vagy a ringbe, addigra már azt sem tudtam, hogy hol vagyok, teljesen lebénultam és kb 10%-a jött ki az edzésen tanultaknak, egy szerencsém volt, hogy soha nem kezdtem menekülni, mindig próbáltam, hogy fenn legyenek a kezeim, akármennyire kivoltam. Érdekes tapasztalatok voltak, amit sosem tudtam volna meg, ha nem próbálom ki magam.
    Az biztos, hogy élsportoló már sosem lesz belőlem, ugyanis ennyi idősen család és gyerek mellett ez már reménytelen, viszont remek élményeket és főleg máshol nem megszerezhető tapasztalatokat adott, szóval úgy érzem megérte. Én azért mindenkinek javaslom, hogy próbálja ki magát.
    Persze itt ahogy olvasom szinte mindenki profi, de ha véletlenül lenne egy-két ilyen amatőr mint én, azoknak javaslom. :D Utána átértékelődik az emberben az, amikor a neten megnéz egy-két meccset és kívülről olyan könnyűnek tűnik :D

Új hozzászólás Aktív témák