Hirdetés

Aktív témák

  • Sarakrael

    csendes tag

    Sziasztok!
    Egy ismerősöm vett egy régebbi gépet, mondván netezni ez is jó. Mondtam neki hogy végülis netezni lehetne rajta, csak kell hozzá egy hálókártya. Vett is hozzá, és mivel a gép az XP-t nem bírja, és a 98-on ugyebár telepíteni kell, ezért megkért, hogy segítsek.

    A vásárolt hálótkártyához(Realtek RTL8139/810x Family Fast Ethernet NIC 6.35) adtak egy floppylemezt, amin elolvastam a readme fájlt, amiben az állt, hogy menjek végig az új hardver hozzáadása varázslón, és elérési útnak pedig az A:win98 mappát adjam meg. Így is tettem, de a varázsló nem találta a drivert. Utána az autómatikus keresés helyett listában megkerestem a kártya típusát, és úgy próbáltam meg feltelepíteni. A telepítés el is indult, de akkor jött egy hibaüzenet, hogy nem találja a fájlokat, igaz, nem is a floppyn kereste, hanem a C:Windows\System\Catroot mappában. Előszőr azzal próbálkoztam hogy átírtam az elérési utat A:\win98-ra (ugyanis a keresett fájlok ott voltak), de így sem volt jó neki. Azután pedig a Floppyról átmásoltam a kérdéses fájlokat a catroot mappába, gondolván így már biztos megtalálja. Ekkor a telepítő Rundll.exe hibával leállt. Megpróbáltam mégegyszer, de úgysem sikerült. Több ötletem nem volt, így a ti segítségeteket kérném.

    [ Szerkesztve ]

  • Racecam

    MODERÁTOR

    válasz Sarakrael #1 üzenetére

    A kérdésednek nem kell új topic, próbáld meg az "Azonnali kérdések órája" topicban, ezt zárom.

    Com'è diverso il mondo visto da qui

Aktív témák