Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • m3ss

    veterán

    válasz #31757056 #1792 üzenetére

    (#1759) m3ss eleg sok mindenre reagaltam itt erdemben, sztem. viszont sztem nem foglalkoztal eleget a makrozassal, hogy ezt le tudd szurni, lehet azert kellene pl chapel velemenyet is figyelembe venni...
    mert ez a veszel egy makroobit aztan mas nem is kell hozzaallas... :N en is csak azert nem lottem meg szarvascsordat meg nyulat meg leszallo cinket mert nincs 400 2.8-om, amugy semmi mas nem kell hozza :DDD teny, hogy mas skillsetet igenyel, mint a tajfotozas, portrezas, termeszetfotozas, de sztem barmilyen agat nezed a fotozasnak kiemelkedo kepet nagyon nehez csinalni.
    ertem, hogy te azt ertekeled, hogy valaki megtalalja a modellel a kozos hangot, otthon van pozokban, sikerul kihozni a modellbol azt ami kell a kephez...hat mas fotozasi teruleteken meg mas nehezsegek vannak.
    termeszetfotozasnal tobb orat fagyoskodsz, probalod nem elijeszteni az allatokat, kitapasztalni merre jarnak, meg millio dolog amirol valszeg fogalmam sincs.
    makrofotozasnal is megvannak ezek a dolgok, kiismered az allatokat, rajosz hogyan tudsz szembefordulni egy pokkal pl, meg kell talalnod az elohelyuket...!fenyviszonyok!, jo hatter megoldasa terepen iszonyat nehez, ok hogy ezt a bogarat most arrebb pakoltam 10x, egy lepkevel, hangyaval mit csinalsz?
    hidd el nem olyan egyszeru, en tavaly eleg sok lepket, szitakotot kergettem 50 mm + raynoxal, nem konnyu 10 cm-re odaferkoznod. bar hajnalban meg nem probaltam, remelem igazad lesz, es nagyonkonnyu mufaj ez, korberakom vakukkal a harmatcseppes hatter elott ulo szitakotot, es varom az 1x mailt :DDD

    szoval sztem nem nagyon hasonlitato ossze a skillset, ami kell mondjuk makro,portre,tajfotozashoz, tehat eleg nehez lesz eldonteni, hogy melyik az egyszerubb...nem hiszem hogy van erre egyertelmu valasz :U
    kicsit olyasmi, mintha arrol beszelnenk, hogy most fociban vagy cselgancsban konnyebb ervenyesulni...

    az igaz, hogy poroghetne jobban is a topic, de ez nem csak rajtam all, kepeljenek a tobbiek is, mas temaban...
    en most makro modban maradok, bar ha ennyit fotozok elfogynak 2 ev alatt az itteni temak, vagy megunom... majd akkor elkezdek portrezni lehet :DDD

    [ Szerkesztve ]

    https://www.instagram.com/jozsef.beko/

Új hozzászólás Aktív témák