Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • m3ss

    veterán

    válasz forceberg #5621 üzenetére

    jo lett. fenyek foleg, jo puhak :DD milyen softbox ez most? bar alul kicsit szuk, meg fura ez a kekseg, de nem veszes, mindjart hozok en par rosszabb makrot :)

    fenymeres, ellenfeny ilyenek...nekem (vagy inkabb a vaznak) fokuszalassal szoktak gondjaim lenni, de amugy nem vacakolok ilyenekkel hogy M mod, spot metering meg ilyesmik...konzisztensen ugyanugy mer a vaz egyes uvegekkel, sztem 100-bol 1 kepet mer falsra a vazam A modban ellenfenyben. ennel sokkal durvabb ellenfenyben. amikor szart se latsz a keresoben :DDD van ertelme spot meteringel szorakozni? egyszer megnezed a histogrammot es utanaallitasz. megy le a nap kozben keszulnek a kepek, ranezel a histogrammra...ettr aztan kesz. ha a feher madarat tulexpozod ugy is latni fogod a histogrammon, nem?
    ne ertesd felre, nem megmondani akarom hogy madarfotozz, csak nekem ezek a tapasztalataim. igaz madarakat nem fotozok, de pl egy feher lepke eleg hasonlo tud lenni.

    mondjuk ha jobban belegondolok azert a spot metering hasznos lehet, de az is inkabb csak ilyen baromi magas ison, nem? mert amugy mai vilagban szelektiven kihuzod a dolgokat...csak ha magas az iso akkor illik minel jobban eltalalni mert tartalek nem nagyon lesz...
    aztan lehet az M mod is hasznos...egy canonon :DD :P

    (#5615) Larry303 nepszeru lesz, de tudod mennyire erdekel hogy akiket/akiknek idaig fotoztam tetszenek-e maguknak a kepeken? :DDD megkoszonhetik hogy lefotoztam oket. elonyosen vagy elonytelenul :D
    azert keszultek ezek a kepek (is) hogy legyen vmi albumom...ha talalok vmi jo kepet felrakom, pont. persze azert nyilvan probalom az elonyosebbet...
    amugy keszult ebbol a kepbol egy vigyorgos verzio is, auto nelkul, de ugyanigy uvegen keresztul. azt vegul atadtam anno. bar ha most szelektalnam egyertelmuen ez maradna :P
    en tovabbra sem latom hogy hol elonytelen ez a kep, csak egy sima elgondolkodo arcot latok. a szajtartas talan kicsit fura, meg arcot lehetne retusalni ahogy kiskornel is mondta. de azon kivul nem latok semmi vicceset bele mint ropi :DDD
    de biztos sokat neztem a kepet, majd megnezem ujra 3 het mulva es meglatom mirol beszeltek :)

    (#5624) kiskornel :C tetszik.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.instagram.com/jozsef.beko/

Új hozzászólás Aktív témák