Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • _az

    senior tag

    hello!

    lusta disznó vagyok utánanézni, illetve nem tom, hogy szerepelt-e egyáltalán a topicban...
    szóval a gyakorlatok terén lennék kiváncsi: ki mennyire csinál összetettebb gyakorlatokat?
    szóval hogy nem különít el egy izomcsoportot, hanem próbál minél több mindent.
    pl olyan súlyemelést végezni, hogy földről felemel, bicepsszel fel a nyakhoz, aztán vállból kiemel.
    ez ugye elég sokmindent mozgat, bár van benne pár nem összeillő izomcsoport :D
    vagy pl a fekvőtámasz is rengeteg mindent megfeszít.

    szóval használtok-e ilyeneket, mire, miért/miért ne, esetleg van-e plusz ötlet?
    thx!

    az

  • _az

    senior tag

    válasz penene #15901 üzenetére

    valamelyik? mindegyik. illetve nem rossz, csak elég gyenge, sérülékeny.
    bár az elmúlt időszakban érezhetően javultak, alig van kattogás, fájdalom is elmúlt.

    másrészt az összetettektől sokkal jobban elfáradok, van hogy csak lihegek. harmadrészt időt spórólok. :D

    az

  • _az

    senior tag

    válasz Zomb€€ #15934 üzenetére

    nagyjából igen. elvileg a ropogás legtöbbször a kevés izületi folyadéknak köszönhető, az meg azt jelenti, hogy nehezebben regenerálódik a berendezés, könnyebben kopik.
    ezzel volt elég gondom, pl pár éve elmentem spontán futni, kattogott közben a térdem, nem álltam le és utána fél évig fájt, nem vicc.
    szóval ha ropog akkor csináld kevesebbel(nálam szánalmasabb mennyiségekkel úgysem fogsz gyúrni :D), melegíts rá rengeteget és ne feszítsd meg az izületet. pl fekvenyomásnál sosem nyújtom ki a karom, max 170 fokig, különben fájna. viszont ezzel a gyógytornával a vállam kattogása fél év alatt kb elmúlt. ja és 2-3 naponta beveszek egy béres porcerő bogyót.

    penene: ilyen izolálásban még nem is gondolkoztam :B csak olyasmiben, hogy pl fekvenyomással a tricepsz is eleget mozog...

    az

  • _az

    senior tag

    hello!

    szeretnék kicsit érdeklődni, fáradtság, túledzés, ilyesmi témában.
    immáron 1 éve igen rendszeresen erősítek, bár nem építem magam,
    tehát növekedésre nem gyúrok. az edzés jelentős részét a kettlebell teszi ki.
    (de az a topic halott)
    na most tegnap egy fura jelenség tört rám, mégpedig olyan fáradt voltam,
    hogy rongybabának éreztem magam a súlyok alatt. egyszerűen alig ment a helyes
    testtartás is. ettem egy energiaszeletet (ilyen gyümölcsszelet a decathlonból), akkor egy kicsit jobban ment, de kb félidőben be kellett fejeznem mindent, mert rosszullét kerülgetett. mintha melegítés nélkül kicsinálnám magam.

    na de szokványos gyakorlatokat műveltem, szokásos terheléssel, bemelegítéssel, tehát semmi extra.
    mi okozhatja a teljesítménycsökkenést? mellesleg ma estére olyan izomlázam lett, hogy besz*rok.

    alapvetően 2-3 naponta edzem, az edzést kifejezetten terhelőnek próbálom összerakni, tehát dinamikus gyakorlatok és nyomások kombinációjára hajtok. pl kettlebell magas lendítések és fekvenyomás váltogatva, lehetőleg magas szériaszámban. (180-200 pulzusszám garantálva)

    ezzel okozhatok magamnak kárt? egyáltalán szabad gyakran teljesen kifárasztanom magam? túledzhettem magam? esetleg ritkában kellene edzenem? vagy az étrendben érdemes valamire különösebben figyelnem?

    bármi tanácsnak, cikknek örülök! :C

    [ Szerkesztve ]

    az

  • _az

    senior tag

    válasz macikos #47422 üzenetére

    hehe, majd megtalálnak a hc kettlebellesek, lesz itt veszekedés... :))
    ráadásul a tipikus reklámszövegük a kondizás cseszegetése. mondjuk szerintem
    a 2 dolog jól kiegészíti egymást, sőt, kellő odafigyeléssel akár helyettesíthetik is egymást,
    de együtt talán a legjobb. nekem személy szerint azért jó a golyó, mert ezek a gyakorlatok jók az ízületeimnek (nagy fáradás viszonylag kis súlyok mellett), na meg pszichológia miatt: csoportban csináljuk és az tök jó, az ember nem felejt el elmenni, folyamatos edzői felügyelet, ez a környékünkön konditermekre nem jellemző. de ez konkrétan csak az én esetem. itthon meg van egy padom a többi gyakorlathoz.

    na a célom tényleg erőnlét, állóképesség. nőni nem célom, 180/83-84 vagyok kb, ebből sztem 4-5 kiló fölöslegem van. azt idővel jó lenne leszedni, helyére izmot. de egyelőre csak ott tartok (1. lépés), hogy az erőnlét növekedjen és közben hátha veszítek vmennyi zsírt. (de sajna nem :) )

    evés: hát elég nagy zabagép vagyok. ezért volt furcsa, hogy pl hétfőn napközben ettem 2 szendvicset, ebédeltem rendesen és délután mégis kifulladtam. mondjuk aznap nem ettem édességet. számíthat?
    ma reggel megint edzettem, megint kb. 60%-át a normális rutinnak és megint alig ment. és bazi fáradtnak érzem magam.
    nem tudom, érdemes lenne mondjuk 4 nap pihenőt tartani? csak attól parázok, hogy ha nem csinálom elég gyakran, ellustulok, legyengülök. vagy ez alaptalan? sokan a minden napi edzést is jól bírják, ez hogy lehet?

    [ Szerkesztve ]

    az

  • _az

    senior tag

    hi!

    gyors kérdés: pro tech márka. mit tudtok róla? megbízható?

    egyik rokon vett egy perfect shape nevű cuccot tőlük, ez valami sportolóknak szánt
    diétás tápkigészíő. rákerestem a neten, de nemsok eredménye lett. :F

    amúgy ha a rendszeres edzés mellett pl a vacsorát ilyennel helyettesítem, akkor tényleg megszabadulok a pár fölös kilómtól? ez reális? :F

    az

  • _az

    senior tag

    válasz Bibby #49305 üzenetére

    ehhehehe :D

    okker. hogy tescos-e azt nem tudom! azért megkóstolom, bajom csak nem lesz tőle.
    kell vmit "ennem", mert halálomon vagyok, edzés kicsinált.
    legszívesebben cukrot kanalaznék, de azt mégsem kellene... :D

    az

Aktív témák