Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dryman

    aktív tag

    válasz kbhuinfo #39500 üzenetére

    Szia, milyen az a lap? pontos típust kérnék...laptop esetén meg marad a google meg a masterpass próbálgatások.
    A Flash-elős, eprómíros történet sok esetben azért nem játszik, mert a modernebb alaplapoknál az egyediséget definiáló azonosító, pl mac-address is az epromban van beírva, én meg törlöm az egész cucc tartalmát ahhoz hogy a jelszó-bugyor is törlődjön, emiatt sajnos sok esetben ugrik a lap egyedi azonosítós adatkupaca mindenestől.
    Törlődik a lap serial-ja, mac-addresse...stb. Ha visszaírom a gyártó általi bios fájlt, az az esetek többségében a hardverfüggő adatokat nem tartalmazza, így lefőtt a leves megint.
    Marad az, hogy egy jelszóval nem levédett alaplapból kimentem az eprom teljes tartalmát és ezt a mentett bios-tartalmat visszaírom egy beteg testvérlapba. (Clónoztam egy alaplapot) Na itt meg a windows fog kiakadni, mert kettő azonos seriaszámú lap fog bekerülni a Microsoft adatbázisába...
    Az a meglátásom, hogy a google-s keresővel talált masterpass és egyéb szoftveres megoldások határozottan jobbak mint flash-elgetni, igaz ehhez kell egy működő op. rendszer...ha nem titkosította a rendszergazdi a biosban a HDD-t, akkor egy másik alaplapon telepített rendszer simán elindul ezen a password-ös alaplapon is. Elsőre ezzel próbálkoznék. Még valami, ha veszel bios chipet a neten, akkor a fentebb említett serial-os problémák előfordulhatnak!
    HP Workstation-ok esetében a HP updater program az alaplap bios és egyéb passwordjeit feltölti a HP saját felhőjébe, onnan lehet hivatalosan kikérni ilyen esetekben, vagy jobb kézzel bal váll fölött iktatni a lapot a kukába!

    [ Szerkesztve ]

  • Dryman

    aktív tag

    Cstrióban nincs olyan dolog amit nem tudnának beszerezni!
    Igaz, ez is "korán záró" bolt, de 6-tól nyitva vannak 14:30-ig.
    És valóban olcsóbb mint a városban bármelyik másik hasonló bolt.
    Házgyár városhoz közelebbi bejáratánál rögtön ahogy a kapun beérsz, balról.
    (ez nem a házgyár főbejárata)

Új hozzászólás Aktív témák