Hirdetés

Aktív témák

  • helkis

    addikt

    válasz Flow #26053 üzenetére

    áhh.. még nem tudom.. egyszer ütköztem valakivel, valamivel aztán valszeg az történt, hogy visszarakta high-ra a beállításokat.. :F nem tudom miért.. lehet ma újrarakom az egészet, a vistára is ráférne egy reinstall, csakhát amig ilyen acer1360-notikkal szívok, addig nem sok időm/kedvem van.. :)
    vazz, el kell mesélnem.. ramot bővítetem egy ügyfélek, új bios, friss xpsp3 minden pöccre ment, felraktam alapvető cuccokat is, rmclock amivel szabályozza a teljesítményét a noti.., 4bad sectort talált a chkdsk, de ettől még mennie kell, jól beállítotam a rendszert, király, visszavitem, ott még nyomtatótelepítés, netbeállítás, levelezés stb, minden fain.. eljövök, este kapom az sms-t, hogy fagy a cucc.. :(
    lehet a bad hdd-től? másnap elhozom, teszthdd-m-re rádobok egy xpsp3-at minden fain, chkdsk is, prime95 megy 3órát, tökéletes.. otthagyom, hogy netezek vele egy kicsit, mire visszaérek fagy.. :( na akkor mi a fene lehet? :F ram? gyári: hynix, bővítés: samsung, memtest86 megy 3órát semmi, hibátlan.. lehet csak az új ramot nem szereti a másik? berakva csak az új ramot fagy.. erre számítottam, gyári ram vissza, 3dmark2000 (s3G unicrome vga :DDD) demo loop egész éjjel megy, everest stabtest is megy 3 órát, fain, akarok netezni, megy, de 15perc után lehalt ugyanúgy.. :((( fákk..
    eredeti bios vissza, újra tesztek, fagy.. :( mi a fenétől lehet? gyárilag egy xphomesp2-volt rajta, ekkor jutott eszembe hogy az sp3.mal jött valami gixer, hogy az OEM-partnerek intel alapokról csinálták a lemezt, akkor keresi az intel ppm-et, és ha amd-s a gép akkor cumi van, ez az! ;) na mondom ez lesz, de nem, mert az kifejezetten sp3install utáni nem indulást okozott volna illetve a hibás regbejegyzést nem találtam meg a registry-ben.. :W
    perdig magyarázta volna, hogy terhelés alatt jól működik, de idle-ben beszarik..
    utánaolvasva, kideült, hogy az xpsp3 már tudja önállóan is szabályozni a c&q-t, amit én ugye az rmclockkal vezéreltettem, mert jobb, illetve van hőfok, terheléskijelzés, profilok, stb.. illetve felraktam az AMD processor drivert is..
    lehet összevesznek? a válasz igen, meglestem az energiasémáknál és minimális energiagazdálkodásra volt állítva, amivel a c&q-t kell/lehet bekapcsolni..
    ezt átállítottam "mindig bekapcsolva"-ra és azóta 24h után is kopp-kopp tökéletesen üzemel! ;) 3 napi szarakodás egy "pipáért", a jó életbe.. tiszta pipa vagyok.. :)) de legalább megvan az oka a hibának.. ;) arra nem tértem ki, hogy minden cuccnak elsőre az acer ajánlott drivereket tettem fel, majd a gyártótól a legfrisebbeket.. :DDD
    szóval meg tudom érteni Jazz-t mikor azt mondja, hogy egy phtalicskán nem akar gépekről beszélgetni! :DDD

    "Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

Aktív témák