Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    Helló!

    Laikus gumis kérdésem lenne. : )
    Van rá esély, hogy az autó amit vennék 14-es felnikkel rendelkezik, egyelőre ismeretlen minőségű gumikkal rajta.
    A kérdés az lenne ha én ezt 16-osra szeretném cserélni okozhat-e ez bármilyen egyéb dolgot? Olyasmire gondolok, hogy a km-óra a kerékről veszi a sebességet így annak átmérője meghatározó.. állításra szorul majd a cserekor. Vagy tévedek? Ezt megoldja majd nekem a gumis?

    És jól sejtem annyi a dolgom, hogy veszek random 16-os alufelnit - mondjuk 195/60/R16 amilyen méretet kinéztem, és ehhez ilyen paraméterekkel rendelkező gumit. Mondjuk egy Conti premium contact-ot amit kinéztem. Majd ezeket elviszem a gumishoz és ő megold mindent?
    Csak mert most az autón 185/65 R14-es gumik / felni van. Gond nélkül válthatnék nagyobb méretre?

    Plusz ha esetleg mégse váltanék, okoz-e nekem ez a pici gumi bármiféle hátrányt mondjuk egy 195/60 16-oshoz képest? Azon kívül, hogy rendkívül csúnya szvsz az autóhoz ez a 14-es kerék...

    Mondjuk valahol meg azt olvastam, hogy minél nagyobb a kerékátmérő annál jobban érezni a kisebb úthibákat is az autóban, annál kisebb a menetkomfort... Ez igaz vajon?

    Előre is köszi a válaszokat.

Új hozzászólás Aktív témák