Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JozsBiker

    aktív tag

    Segítsetek lécci !

    Itthon áttelepültem egy újabb számítógépre. Most be szeretnék jelentkezni böngészőben a gmail fiókomba, beírom az e-mail címet és a jelszót, erre igazolnom kellene, hogy az új eszközön tényleg én vagyok én. Oké.

    Erre 4 lehetőségem van, amiből 3 a regisztrációkor megadott telefonszám segítségével történik, viszont én sajnos annak idején egy vezetékes telefonszámot adtam meg, így oda nekem hiába akar bármit is küldeni.
    A 4. lehetőség a biztonsági e-mail címre épül amit szintén a regisztrációkor adtam meg. Néhány karaktert megad belőle és be kell írnom a teljes címet. Egy rém könnyű freemail -es címről van szó ami eltéveszthetetlen, mégsem fogadja el, azt írja helytelen.

    Próbáltam a Gmail -es leveleimben visszakeresni a legelsők között, hogy a rendszer küldött-e valamit amiben van valami segéd infó, de nincs ilyen.

    Más (android -os) rendszeren nem használtam ezt az accountot, csak az itthoni PC -n.

    Tudnátok segíteni hogy ilyenkor mit lehet csinálni ?

    Köszi.

    [ Szerkesztve ]

  • JozsBiker

    aktív tag

    válasz JozsBiker #9563 üzenetére

    Megoldódott a problémám :-).

    Leírom, hátha más is belefut:
    Kicsit misztikus a dolog, mert megpróbáltam bejelentkezni egy androidos tableten ( amin előtte még sosem használtam ezt az accountot ), ahol ugyanígy beírtam az e-mail címet és a jelszót, viszont ott már nem azt a felüleletet dobta mint itt a Windows -ban, hanem beléptetett és kiírta a biztonsági telefonszámot és a másodlagos e-mail címet, és megkérdezte hogy változtassunk-e rajta. A telefonszám jó volt, viszont az e-mail cím egy karakterben mégiscsak eltért attól amit én tegnap helyesnek gondoltam. Azt kijavítva simán beléptetett.

    Ami a másik furcsaság, hogy a fentiek után visszajöttem a PC -re és a böngészőben be akartam lépni, és immáron itt is simán beléptetett az email cím és jelszó megadása után, nem tette fel ugyanazokat a biztonsági kérdéseket mint tegnap. Lehet hogy gugliék olvassák a fórumot ? :-)

  • JozsBiker

    aktív tag

    válasz Piftuka #9554 üzenetére

    Én is nemrég költöztem Win7 -ről Win10 -re, vincseszter áttétel is volt, és a betett vincseszter mappáit teljesen rapszodikusan olvassa valami jogosultsági zűr miatt. Nem hinném hogy a file -jaid meg vannak sérülve, azért már nem a floppis korszakot éljük. Én is Bat -ot használok, bár elég régit, ennél még minden mappát külön TBB és TBN file -ba rak, Az lenne az ötletem, hogy nézd meg, hogy amiket nem olvas, az a file megnyitható-e, full jogosultságod van-e hozzá. Viszont ha nálad egyetlen TBK file -ban van minden, akkor nyilván nem ez a megoldás :-(. Esetleg ha pendrive -ról próbálkozol akkor is lehet olvasási probléma, másold be vincseszterre és onnan próbáld importálni.

    A gmail -es levelekhez teljesen máshogy kell beállítani a paramétereket mint mondjuk a freemail -esekhez, sajnos nem találtam olyan lehetőséget hogy töltse le azokat a leveleket újra, amiket egyszer már letöltött.

  • JozsBiker

    aktív tag

    Sziasztok !

    Bocs ha már volt. Azt szeretném kérdezni hogyan lehet elérni ill. el lehet-e, hogy levelező kliensből ( The Bat! ill. Windows Live Mail 2012 ) Freemail -es címről Gmail -re küldött levél ne pattanjon vissza a következő hibaüzenettel:

    [ 550-5.7.26 This message does not pass authentication checks ... ]

    Köszi.

Új hozzászólás Aktív témák