Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Parson

    addikt

    válasz buci #1117 üzenetére

    no akkor essünk neki, most hogy van időm megint!
    ez a tény hoyg nem használsz fényforrsát, ez tényleg elég tántoritó, az meg, hogy HDRI-t használsz... hát van értelme, de inkább más területeken alkalmaznám.
    1. - szerintem nagyon fontos, hogy térképezze fel az ember a lehetőségeket, (akár példákon keresztül) és aztán egy konkrét feladatnál már tudja, hogy miként tudja kihozni, de legalább megközeliteni az elképzelését... konkrétan egyfajta benchmarkingra is gondolok itt, egyszerűen tapasztalatgyűjtés, ötletgyűjtés, amik aztán ujabb és ujabb ötleteket adnak az embernek, amikből elgondolások, majd akár komplett eredmények születhetnek. nem fogok ezzel kapcsolatban konkrétumot mondani, csak azt, hogy hajrá, az interneten végtelen számban lehet ezekre is példát találni (pl. [link] )
    2. - no comment - örülök hogy te is észrevetted :)
    3. - ez a fehér és szürke dolog nagy bajt okoz neked ugy látom... pedig semmi másról nincs szó, mint arról, hogy a fehér szin alapvetően ugye a szinskála összes eleme együttvéve, vagyis leegyszerűsitve fehér fény...(ezt nem kell taglalnom szerintem) a fény intenzitásának (akár a visszaverődött fényé is) csökkenése pedig egyszerűen szürkülést eredményez... hiszen a vak sötétben ( a szó szerinti vak sötétben, ahol aztán tényleg nincs fény) a fehér tárgyak se vernek vissza fényt - mivel nincs mit... ahol meg már van fény ott már igen, de csak keveset... persze tény, hogy én sem lináris kapcsolatot tennék a kettő közé... hm... és ebben a pillanatban ahogy irom, látok egy fehér zsebkendőt az iróasztalomon, ahogy rávetül a fény... és biza tónusosan, de átmegy sötétszürkébe. szóval csak nem hülyeség amit irok. :)
    4. - bocs, de nem tudom mit takar a dgs. mellesleg, rád van bizva a döntés, akár módosithatod is az értékekit, de tény hogy egy előre beállitott anyag négiscsak precizebb, és a gépészek ugye szeretik a precizitást.

    final gather is idegenül hangzik nekem. mi az a layered shade? :)

    Global illumination nekem nagyon bejön és használom is. amint elérek oda, hogy a mostanit elkezdem maxban beállitgatni, majd előhozzuk ezt a témát ujra, de most keresztbe tett nekem egy preprocessing folyamat a projektben :)

    ───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

Új hozzászólás Aktív témák