Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • priti

    addikt

    válasz TTomax #4801 üzenetére

    480 SLI-t ne. Külföldről meg pláne ne. A létező legpocsékabb választás játékhoz hidd el. Az a GPU nagyon nem sikerült. Egy teljesen más elképzelés teljes csődjét követően volt muszáj kijönni valamivel ami az eredeti agyoncsonkolt változata, de minden sebből vérzik, csak a kényszer miatt született meg az a kari. Nagyon esélyes, hogy a kettőből az egyik még nálad elpusztúlna SLI-ben és nyernél egy gariztatást. Muszáj lenne szoftveresen megkergetned a ventit és megőrülnél a turbinahangtól.
    Több kártyás rendszereket kis VGA-kból érdemes manapság én erre jutottam. Legutóbb az 5770 CFX-em két 1000Ft ordasi blokkal halál jó volt például. Óriási teljesítmény veszik el szoftveresen. Az 5770 CFX kenterbe verte a 4870X2-őt és ez tisztán a driver miatt van. Csak a Giga 1GB GTX460 miatt volt érdemes eladnom, mert ez simán viszi a 815/2000-ret feszemelés nélkül.
    Mindkét gyártónál a vonatkozó sorozatok csúcskártyáinál igaz, hogy kevésbé "figyelnek" a meghajtóra mielőtt az új sorozat csúcskártyája megjelenik, hogy a kettő között mérhető teljesítménykülönbség többnek látszon. A csúcson óriási lehúzás megy mostanában, már egy ideje nem is mentem fel. Nem csak pénzben húznak le még teljesítménnyel is levesznek. Egy két GPU-s vizesblokkos karival nézek csak fel újra szívesen, mert nyáron szart se ér a léghűtés és azt piszkosúl megbántam, hogy az EVGA Black Pearl 9800GX2-őt lecseréltem annó egy EK blokkos 4870X2-re ami simán megdöglött a blokk alatt.
    Persze még nem biztos hogy nyárra lemegy az ára egy vizes 590-nek, most még horror drága kinnt is.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Cybertrone #4915 üzenetére

    :W Jajj ez a véres kard B+ állandóan. Kééész vagyok tőle. A 480-at decemberre ígérték. Mikorra jelent meg? Mit ígértek mi lesz benne a decemberben megjelenő GPU-ban? Mi lett benne végül a (nem kicsit) megkésett GPU-ban? Nézz utána annak is ha már böngészel, hogy milyen meghibásodási ráta számít nagyon esélyesnek. Nem, képzeld nem azt jelenti, hogy minden második VGA meghibásodik. Lauda-val nem értem miért kellene beszélnem.

    Mellesleg kösznjük hogy elmondtad hogy nyárra a felső kategóriás ref csúcskarik sli-ben megdöglenek

    Te totál készen vagy jóbarát. Ez már a végső stádium, itt én már nem tehetek semmit.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz KrAt #4946 üzenetére

    Kérheted, csak néha annyira kiaakasztanak az ilyen emberek, hogy képtelen vagyok néha megállni. Az alapsztori, hogy megjelent az 5770 annó és volt valami driverhiba, cikk is volt róla hogy szürkehalál meg az Isten tudja. Lett az aprón egy csomó 1-2 hetes 5770 eladó. Aznap, amikor megjelent az új driver felmentem az apróra és vettem két téglahűtős 5770-et 30k-ért darabját pár hetesen és a gyerek kéjes vigyorral adta át. Ennek a hűtőjét szét lehet úgy szedni, hogy a ramokon rajta maradjon a gyári borda, ennek előre utánanéztem majd tettem rá 1000-1000Ft-ért két ordasi blokkot és nulla zajjal ment helyenként nem kicsit jobban, mint egy 5850. Hazavittem betettem, az új driver fel, semmi gondom nem volt vele. Majd miután hónapokig használtam feltettem mindkettőt 33k-ért az apróra, az egyiket elvitték alku nélkül, a másikat meg 30-ért, a két ordasi blokkot meg ugyanúgy eladtam ezerért ahogy vettem így kerestem 3000Ft azzal, hogy ingyen megvettem a szolgáltatást, hogy konkrétan a legfissebb játékokkal játszom FullHD-ban 40"-on. Mindeközben aki 5850-et vett (ott az erősebb jeligére) az bukott rajta 10-15 rongyot addigra és hallgatta a mókuskerék hűtőt, vagy vett hozzá 15 ezerért full cover blokkot. Szóval nekem, aki ezt így előadtam, nekem jön egy ilyen csávó a véres karddal, aki 25 és fél colon játszik 3D-re alkalmatlan monitoron FullHD fölötti felbontáson (de az élsimítás az persze maxon.) Aki százezreket költ placebo hardverekre, amiket semmire sem tud használni, szóval ő megmondja nekem (igaz hozzá sem szóltam, nem is neki írtam), hogy kis kártyákból nem érdemes CFX/SLI-t építeni miután kifejtette, hogy a 480SLI milyen faca választás játékra, nyárra. ...Mer' a laudának az van. Hát én a hardverek császára vagyok ehhez a gyerekhez képes vazz :DDD Ráadásul nem is neki írtam, hozzá se szóltam. Kész vagyok ezektől.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz pszichiater #4991 üzenetére

    Hmm, nagyjából az amire számítottam, kár hogy alacsony a CPU órajel. Ha leveszed a HT-t a prociról hogy kevésbé disszipáljon és megkergeted 4GHz-re szerintem az SLI megy még feljebb is.
    Látszik, hogy nagyon megnő a min meg a max FPS közötti különbség SLI-ben, szerintem ennek procilimit szaga van.
    Kár hogy egy picit nem erősebb az 580 szólóban, nem kéne sok ahhoz, hogy egy is elég legyen 3D-re. Ott pont kettővel kell osztani az FPS-t, mert kétszer számol ki mindent a VGA és mivel 100-120 körül van egyedül az olyan 50-60FPS lehet kb. 3D-ben, ami már előfordulhat hogy kellemetlen ha a szerver 80FPS-re fixál mindenkit a multiban. Jó dolog ez a 3D, mert mióta ezt tolják a marketingben azóta 2D-re már a közelébe se kell menni a csúcsvégéáknak, mert azok pont kétszer annyit kell hogy tudjanak, mint amennyi kell ahhoz, hogy egy mezei 60Hz-es megjelenítőn hülyére játszd magad FullHD-ban.
    :C

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz keIdor #5034 üzenetére

    Ahogy arra sem gondol senki, hogy valaki korábban PC-vel játszott. Én beláttam, hogy a konzol olcsóbb. Vettem egy 360 slimet, rá két hétre árultam. Miért? Mert a joy amit adnak hozzá teljesen alkalmatlan FPS-re, ha veszel hozzá 20k-ért egy átalakítót és rákötöd a bill+egeret akkor meg ez lesz az eredmény mivel mások nem veszik meg ezt az átalakítót, így olyan, mint ha debilek ellen játszanál, dög unalom. Gyakorlatilag az átalakító használata hardveres csalásnak számít konzolon. Számomra teljesen alkalmatlan játékra, másra meg minden csak nem jó. Engem te az életben nem győzöl meg, hogy a konzol jobb, mint a PC kár az offért. Konzolpárti vagyok, de abban a vonatkozásban, hogy teljes értékű PC-n belül határozzanak meg minden második évben egy fix konfigurációt és azt hívják konzolnak, hogy a programozóknak egyszerűbb legyen fejleszteni és javuljon a játékok minősége és végre értelmet nyerjen az a kifejezés, hogy "Gamer PC" ne csak süket marketing duma legyen. Édes álom mi? :DDD

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz fsb1000 #5046 üzenetére

    Leírták, hogy a GF100 GPU-val szerelt VGA-nál, köztük a GTX480-nál már van jobb választás játékra az NV oldalán is a GTX460 megjelenésekor, az AMD oldalán meg végig csak jobb választás volt, mint egy 480.

    idézet a cikkből:
    "A GF104 nevében továbbra is Fermi, de az első, "nagy" Fermihez képest számos ponton megváltozott. Az új GPU felépítése hasonló az előzőéhez, de az erőforrásokat átcsoportosították. A GF100-ban található SM-ek (streaming multiprocesszorok) 32 számolót (CUDA-magot) tartalmaznak (2 blokkba rendezve), ezt a GF104-ben 48-ra növelték (3 blokk). Ha több az egyidejűleg elérhető számoló, akkor több utasítás végrehajtása válik lehetővé, ehhez azonban gyorsabb és hatékonyabb ütemezésre van szükség, és talán ez az a pont, amiben a GF104 jelentős előrelépésnek tekinthető. Az ütemezők számán nem változtattak, maradt kettő (SM-enként), de ezekhez egy helyett immár kettő-kettő dispatch egység (menetirányító) kapcsolódik, tehát így egy helyett egyszerre két utasítást képesek feldolgozni, azaz lényegében szuperskalár működésről beszélhetünk. A Fermi TLP alapú működése (Thread Level Parallelism), vagyis a szálszintű párhuzamos feldolgozás a GF104-ben kiegészült az ILP-vel (Instruction Level Parallelism), azaz az utasításszintű párhuzamos feldolgozással. A GF104 egyidejűleg maximum 4 végrehajtóegységet képes kihasználni a hétből, míg az eredeti GF100 maximum kettőt a hatból (melyek: kettő vagy három CUDA-blokk tizenhat számolóval, load/store-ok, SFU-k, interpolátorok, textúrázók). Ezt megfejelve duplájára, négyről nyolcra nőtt az SM-ekben található SFU-k (Special Function Unit) száma is, melyek a sin/cos/log/exp/sqr/stb. utasítások végrehajtásáért felelősek, és főleg az interpolációban segédkeznek. Mindennek köszönhetően a GF104 nem szimplán egy legyengített GF100, sőt, ami azt illeti, sokkal jobb annál." teljes cikk

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz fsb1000 #5051 üzenetére

    A 480-ra szerelt GPU-nál már van játékra jobb GPU a felhozatalban. A 460 nem volt soha a 480 árában, így nem kell szorongatnia grafikus teljesítményben. Nyilván a teljesítménytől és az ártól is függ egy fogyasztói értékítélet, de aki a legjobbat akarja választani az más szempontokat is figyelembe szokott venni. Te is önellentmondásba keveredsz, amikor azt mondod, hogy játszani kell és az FPS a lényeg, de AMD-t azt nem. Látod-látod, te sem csak FPS alapján döntesz jól vagy rosszúl, amikor az AMD-t élből kizárod. Szerintem maradjunk annyiban, hogy a gyártó, a teljesítmény és a fogyasztás ergó a GPU hiszen túlnyomórészt mindkettőt ez adja, a memória és a hűtés egyaránt szempont ha jót akarsz magadnak. Egyikre sem lehet azt mondani, hogy "hát az tökmindegy" és akkor még a hardverkörnyezetről nem is beszéltünk. Lásd placebo hardverek.

    Értem ezalatt azt a srácot, aki vesz egy második 580-at egy 60Hz-es huszoncolos monitorhoz játékra amivel azon kívül, hogy a sarokba ki tud iratni egy nagyobb számot semmire sem megy. A gyártók több monitorhoz, vagy 3D-re szánják ezeket a brutális erőforrásokat. Az említett hardverkörnyezetekbe valók. Sima 60Hz-es egy monitoros gépbe betenni dísznek őrültség, mert önámítás azt képzelni hogy bármi érezhető különbséget jelenteni fog. Idővel persze ez megváltozik, csak az értékcsökkenés olyan brutálisan gyors, hogy addigra kidobta az ablakon az árának több mint a felét... inkább venne a hülyéje először egy 3D projektort a 2. VGA árából és összefosná magát attól, hogy milyen király egy 5 méteres képátlón játszani 3D-ben már a maradék egy 580-ával is és utána legalább lenne értelme másodikat venni, de ő inkább először vesz másodikat és nézegeti a sarokban, hogy hány FPS-el fut a játék egy 25 colos monitoron és osztja az észt, hogy mit érdemes venni. Nagyon gáz.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Tirexi #5073 üzenetére

    Te és az a 15FPS az stabil volt? Kitesztelted rendesen?

    Biztos felpiszkáltad a dzsint. Az öreg hiba jóbarát. A krájendzsin az egy ilyen, az nem viccel. :N Amúgy ha nem sütné meg a kezed a grafmenü simán jó lett volna 570SLI-vel a 3D, [link] ne modd hogy nem, ha leveszed a fölösleges sallangot, hogy ne legyen kevés a VGA memó akkor csak felezi az FPS-t a 3D. Amúgy fura, hogy csak 120-ig ment fel. Most elindítottam a bétát (nekem csak az van meg) van benne 62FPS-em egyetlen fostos 460-al, igaz 815/2000 -ren megy a kari, meg persze az is lehet, hogy a Vsync-et ki se lehet kapcsolni a bétában és azért 60FPS :DDD franc tudja jó e ez a graf options a bétához egyáltalán. Elvileg offoltam, mindegy le van carva, de a 120FPS se valami sok az 570SLI-től szerintem, egy 560SLI-től már inkább várnék ennyit. Persze ne mindegy mi volt a graf menüben...

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Abu85 #5104 üzenetére

    Ebből a Kinectből még lesz valami. El tudnék képzelni egy totál 3D-s file-kezelőt, ahol össze-vissza dobálod a file-okat könyvtárakba, meg mélyről felrántasz egy mappát stb. ezt a videot láttad tavaj dec. körül? Egyből a fájlkezelő ugrott be, azóta utálom a fájlkezelést, amióta kénytelen vagyok a telepítéskor Windows-ban tallózni. Egy totalcmd még oké, bár a Norton-ról nagyon nehéz volt leszokni annó, de ez a vindózos... viszont ha lenne a notiban egy Kinect webkamera helyett, simán belépnék vele a hálózatba hadonászni egyet a temp-ből és rend is van.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Laraxior #5139 üzenetére

    Ennek se vége se hossza. Lehet folytatni, hogy a 480 helyett már inkább 1GB 460 SLI, ami már 60k-ból kijön az apróról és még erősebb is túlnyomórészt, mint a 480, pláne hogy "SE" árban adja egy csomó szakértő a fullos 460-akat :DDD Szerintem tökmindegy mennyiért veszi (ha van pénze) úgyse az az ára, az csak egy szám. A valódi ára a vételi meg az eladási ár közötti különbözet időarányosan levetítve. Az SLI/CFX-es történet is értelmezhetetlen egyszeri mérések alapján. Mára már a VGA kimeneti teljesítményének kb. 20-30%-át elveszítik, vagy éppen szándékosan manipulálják ami két vagy többkártyás rendszer esetén arányosan nőhet. Amikor kijön egy driver, amitől 15%-al gyorsabb lesz egy slágerjáték amit addigra már 200 műhely mért százféle kártyával és publikálta a teszteket stb. ...értesz... sose tudod meg, hogy az szándékos volt vagy sem. Ráadásul a játékokban is irgalmatlan taknyolás megy, bármikor előfordulhat, hogy a játékmegjelenés után x hónappal megjelenő javítással megpöcsölöd a játékot és 20%-al gyorsabb lesz az SLI-vel, holott addig a CFX-el ment jobban. Játékokban mért teljesítmény alapján skálázódásról beszélni, de úgy egyáltalán ebben a mai világban szoftveres mérések alapján hardverről beszélni... hát egyre kevesebb értelme van. Ebben benne kell lenni ezerrel és pörögni, ehhez a gugli kevés.

    (#5151) fsb1000

    Tipikus példa értelmetlen guglis infóra. Aszondja, hogy egy négyszeres slotban több, mint a 90%-át elérem egy mostani csúcs GPU teljesítményének. Előszedek egy lapot amin csak 4x PCI-E slot van (mert ha gyorsabbal van szerelve mégis mia ferde facér használnám 4x módban?) és max egy 3850-es VGA-t érdemes beletenni, mert az már tényleg csak egy kicsit lassabb, mint ha egy jobb lapban lenne, de ettől erősebbet tök felesleges. Nyilván számít az is, hogy milyen CPU-t tud fogadni a deszka stb. de könyörgöm... érted...

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz NOD #5247 üzenetére

    Azt is nézd mennyiért adod el. A 460 ára a 30 alatti szinten már nagyon lassan fog esni a 480 árához képest.
    Ez a Vram-os dolog is kicsit placebo. A GTA4 graf menüjében látszott például, hogy a felbontás FullHD-ra emelése kb. 50-60MB-ot kért abban a játékban a Vramból ellenben sokkal több, sokszor vajnyi jelentőséggel bíró beállítás többet kér. Jó, persze a legtöbb játékban nem lehet egyszerűen állítani a látótávolságot és hasonlókat így nyilván előfordulhat, hogy pont az az 50 mega kéne még de nincs... de ez még mindig az extrém eset, főleg hogy a játékok is konzolportolt dx9-es szarok pécésítve. No meg (biztosan létezik megjelenítő, amin a szokásos finombeállítások szembetűnően látszanak, de) láttam már pár monitort életemben és ezek a 100k alatti cuccok ... hát eléggé 12 egy tucat, így nekem már gyanús az az ember aki fullra teszi az élsimítást amikor egy huszoncolos panel előtt ül, ami FullHD-s.
    Mindegy én nem akarok a lelkébe gázolni senkinek, de hogy éppen milyen az árnyék minősége... Legyen valami paca a földön, de most oda minek egy Michelangelo mű vazz? De nem? Én se egy 8800GT-vel játszom 640x480-ban, de hogy emiatt kevés az 1GB... Nemá... Akinek nem elég 1GB FullHD-ra annál azért már szerintem van egy kis placebo hatás. Én tutira veszem, hogy ha elétenném a két huszoncolos fotópapírra kinyomtatott képet kiszakítva környezetéből egy fehér szobában, ahol a közelben sincs számítógép és megkérdezném tőle, hogy a különbségért fizetne e kétszerannyit (amennyit egyébként ki is fizet a nagy lekesedésben) akkor, ott viszont nemet mondana. (Feltéve ha el tudná dönteni, hogy egyáltalán melyik a jobb.) Valszeg Ő igen, de ha egy jogász elé tenném, akinek annyi a köze a géphez, hogy megnyitja a jogtárat CD-ről meg elindítja a Winword-öt azt se tudná sokáig melyik kép a szebb, mert nem tudná mit kell nézni.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz fsb1000 #5251 üzenetére

    A 8x vs 16x megint egy másik történet. Nyilván értetted a 4x példát és nem szándékosan beszélünk el egymás mellett. Van gyakorlati hasznos infó, meg van elméleti. Lehet hogy a táblázat egy elméleti kérdésre egy adekvát válasz, de a gyakorlatban meg csak azt a szerencsétlen júzert érdekli, hogy mit tud a 4x PCI-E slot, akinek csak az van, pont úgy, ahogy a 8x is akkor lesz érdekes, ha valakinek nem tudja a lapja a 16x-et kétkártyás konfig esetén, amúgy senkit nem érdekel. Akkor meg az a táblázat most mi? Mit kezdjek egy ilyennel? Kezdjem el olvasni a cikket törve angoltot, hogy ez mégis hogy a csába jött ki? Akkor, amikor a 4x mellé odatették azt az értéket teljesen hiteltelenné is tették számomra az egész táblázatot. Ezek után már írhatnak a 8x mellé bármit... lesajnálom, mert engem nem az érdekel, hogy ők miből varázsolták azt a csodaszép grafikont, hanem hogy a vonatkozó VGA által támasztott sávszél követleményt teljesíti e vagy nem az a szerencsétlen lap. Ha egy kicsit is vágja az SLI-t már biztos hogy kisebb kártyákból kell építeni azt az SLI-t, mert túl közel vannak a VGA-k egymáshoz a sorozatban így a két kisebbel OC után pont ugyanott leszek, mint a két nagyobból épített SLI-vel amit az alaplapom fazonra vág. Egyébként a 8x szerintem is elég még és ahol nem abból meg nem kell SLI, abból egy is elég. Nekem legalábbis, mivel még nincs meg a 3D eszközfetétele. Az anaglifes meg tré.

    (#5262) fsb1000

    Ha a szomszédok körbevettek 6 routerrel az interferencia miatt csökkenhet a sávszélesség vehetsz te akármilyen routert, nálam van olyan csatorna, amire ha ráállok a routerrel még 400k-val se megy letöltéskor. Használj UTP kábelt a játékos gépedhez, az a tuti. Egyébként már routerben is van olyan, hogy Gamer? Beszarok. Gamer router :DDD LOL
    Ha UTP-vel is laggol akkor szvsz, szerintem más lesz a gond.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz fsb1000 #5271 üzenetére

    Dugd be az UTP-t közvetlenül a modembe, most mit görcsölsz ezen? Nem értelek. Úgyse a router miatt van. Remélem N-es és eladod negyedáron. :DDD Nézzé' rútkitet, hátha van valami faja kis szervized, automata ápdétek stb. de úgyis a kiszolgáló lesz a tré és ha megfeszülsz se lesz jobb, keress másik szervert aztán kész.

    (#5278) helkis

    Az szép, nekem még soha nem volt ilyen. Mekkora egy mázlis vagyok :))

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Abu85 #5325 üzenetére

    Na nekem ez egy kövér faxságból legyártott ideológiának tűnik, hogy egy VGA a tuti. Pontosan akkora részletességre elég 2GPU mint 1GPU a memória szempontjából, hiszen amit már kiszámolt annak nem kell a memória, tehát újra üres lesz a vonatkozó memóriaterület. Ez inkább úgy igaz, hogy van aki asszi, hogy ha magas az FPS-e akkor növelheti a részletességet és kimaxolhatja a graf menüt agyatlanul. :W Józan paraszti ésszel semmivel sem szarabb egy 1GB 460SLI például 3D-re, mint egy erősebb VGA, hiszen ahhoz a nyomorék frémhez pont annyi memória kell a vonatkozó részletességen, mint ha csak egy VGA lenne a gépben, csak a 3D miatt kétszerannyi kiszámolandó frém van, így fele annyi lesz az FPS és azért veszi a második GPU-t hogy több legyen az FPS.
    Szerintem csak annyit kell tudni, hogy a vonatkozó VGA amiből az SLI-t építi az ember az milyen részletességre alkalmas szólóban. Na azon a részletességen próbálva már ér hisztizni ha nem oké.
    Azért nem értek egyet, mert az erősebb VGA esetén is vissza kell venni a részletességből ha 3D-t akar, mert akkor meg -lehet hogy a memória ugyan nem- de az FPS lesz kevés ha nem veszi vissza. Szerintem az a sima trollság, hogy nekem SLI-m van ezért kimaxolom a graf menüt 2D-ben, há bakker nem arra való. Akkor tényleg vegyen erősebb VGA-t több Vrammal ha nagyobb részletességet akar, vagy vegyen a vonatkozó GPU-hoz képest aránytalanul sok Vrammal szerelt VGA-kat és azokból dobjon SLI/CFX-et.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz TTomax #5331 üzenetére

    Baccatok már le hogy miért nem így van, hagy égjek már szarrá ! Mert szerintem ha egy játékban van 60FPS-em egy kártyával akadásmentesen (és nem 25-ös minimum FPS-el mert fac vagyok és képtelen vagyok felfogni hogy optimalizálnom kell a graf opsönzt) xy részletesség mellett, veszek mégegy karit amivel SLI-ben ugyanazon felbontáson lesz 100FPS-em akkor azzal a 100FPS-el se lesz semmi gondom ha van egy épkézláb procim hozzá és így már bekapcsolhatom a kis 3D-met ami immár elpötyög majd 50FPS-el 30FPS helyett.
    Akkor lesz gondom, ha ezután nem 3D-t kapcsolok, hanem szétmaxolom a graf menüt azt várva, hogy a 2 GPU miatt majd csak a 100FPS fog csak lecsökkenni és nem fog megakadni a VGA a kevés szerelt memória miatt, holott az SLI okán lócsöcs tormával az elérhető dedikált memórianövekmény.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz TTomax #5341 üzenetére

    Nekem volt 5770CFX-em pontosan tudom mit megy, de mint a
    (#5330) priti
    hozzászólásban is írtam, aránytalanul sok memóriával szerelt VGA-ból is érdemes SLI-t/CFX-et építeni. Az teljesen mindegy, hogy egy gyenge GPU mellé teszek 1GB-ot, vagy egy erős mellé 2GB-ot, annak a VGA-nak szólóban sok az az 1GB, tehát az egy aránytalanul sok memóriával szerelt VGA. Ennyi. Szerintem.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz TTomax #5349 üzenetére

    Nem,ti csúsztattok és arról beszéltek, hogy miből nem érdemes SLI/CFX-et építeni, mert kevés a mem rajta. Közben meg érdemes csak nem arra való, amire ti használni szeretnétek. Azért ez nagy különbség. Semmivel se fut ki jobban az SLI a memóriából mint egyetlen kari ha a részletességre odafigyeltek. Ezt magyarázom végig, az csak egy dolog, hogy aránytalanul sok memmel szerelt VGA-ból ha kettőt veszel az azokból épített SLI magasabb részletességű megjelenítésre ad lehetőseget, mert a szólóban felesleges memóriaterületet 2GPU-val ki tudod használni. Nemtom ti mi célból építetek CFX/SLI konfigot, de ez általánosságban igaz volt eddig is, nincs ebben semmi új.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz TTomax #5354 üzenetére

    Szerintem direkt értetlenkedsz és rugózol ezen sokadjára. Az SLI, CFX megoldásokkal semmi gond nincs, egyre jobbak. Oda kell figyelni a graf menüre és addig nyújtózkodni ameddig a takaró ér, vagy ha nem az FPS hanem a részletesség emelése a célja a CFX/SLI-nek, akkor a GPU-hoz képest aránytalanul sok Vrammal szerelt VGA-ból építeni be kettőt.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz fsb1000 #5355 üzenetére

    Nem hát, persze hogy nem igaz. De ugyanez a trollkodás ment régen is, amikor még 512 vs 1024 vita ment és akkor is egy-két slágerjáték miatt. Megjelent a GTA4, valaki feldobta a feladatkezelőt, hogy használja a 4 magot a procijában, erre a sok gyökér ú ehhez 4 mag kell. Simán feltoltam fullra file-ból engedélyezve amit amúgy tilt a graf menü a 2x512 9800GX2-vel meg egy 4GHz-re húzott C2D-vel erre néha nem jelenített meg max részletesség mellett az út oldalán dolokat, meg egy felüljárónál eltűnt az aszfalt egy pillanatra, de reccenés nélkül ment, látszott, hogy néha kevés az 512 Vram, de akadás nélkül ment fullon is, szóval aki akart az nagyon szép graf beállítások mellett hülyére játszhatta magát 512 Vrammal is mert csak egy icipicit kellett visszavenni, de ment az oltás, hogy 512 rammal szerelt VGA-t már ne vegyél mert az már kevés, sehol máshol nem volt kevés de az nem érdekes, mer' a GTA4... Aztán 2x1GB 4870X2-vel feltoltam fullra szintén tesztelés gyanánt a GTA4-et, erre két másodperc és kidobott azzal, hogy kevés a videomemória. Kiröhögtem a belem, de senki nem a játékot fikázta, hanem azt kezdte el mondani, hogy az 512 ma már kevés ja és hogy az Ati meg egy szar és azt soha és ú.
    De hogy másik 100 játékkal meg semmi gond az nem érdekes, az teljesen mellékes. Most kijött a crysis második része, tök felejthető az egész, lenyúztak róla mégegy bőrt de még akkor is a játék alapján fog megítélni mindenki mindent, ha már rég végigvitték és igazából senki nem játszik vele, mer' Úr Isten ez a Crysis2 és annak fullon kell lenni, mer' ha nem akkor mi is van? Igazából semmi, csak az e-pénisz nem áll föl. Ez már erről szól.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz TTomax #5367 üzenetére

    Pont a Stalker gyönyörű? Nemár ...hát én nagyon nem vágok itt valamit. Szerintem ha már orosz, akkor már százszor inkább a Metro2033 mondható szépnek. Ez a stalker ez milyen egy pusztulat dx9 már, de nem? Ez szép? Végülis végigtoltam a századik fagyos hétvégén az uccsó stalkert is, de már uncsibb volt, mint az első. Meg azért egy Fallout3-hoz képest egy gyenge utánzat az az egész gém. Az elejétől kezdve nem értem, hogy ezek az anomáliák miért kellettek bele... ettől nem lett kevésbé laposabb szerintem, mindegy egynek jó volt, de hogy ez gyönyörű pfff, hát én nagyon nem vágom ezen mi a szép.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Scholes9 #5390 üzenetére

    Hiába nyomjátok itt a képeket, már száz éve végigtoltam ezt a játékot, pontosan tudom hogy néz ki. Egyszerűen ordít róla, hogy egy tök retek dx9 szarra valahogy ráeröltettek egy pár textúrát és így ennyi. Nemtom lehet hogy kis monitoron ez annyira nem jön ki. Én mindent TV-n tolok végig FullHD-ban és egyszerűen zongorázni lehetett a különbséget, mittom egy új Medal of Honor százszor szebb volt például, hát én szebb fegyókat rajzolok, mint ahogy abban a játékban kinéznek. Nemtom nekem nagyon nem tetszett a grafikája, próbáljátok ki nagy képernyőn ahol látszanak a részletek, tuti van otthon LCD TV ha ilyen gépetek van. Nézzétek meg.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Scholes9 #5393 üzenetére

    Jaja, vágom itt van ott a dátum a file mellett, ez már régi cucc, már alig emlékszem mi is volt a sztori. Ez a játék olyan, hogy ott vannak a profi effektek, amiket így ráteszel és így mégis megmarad az a retek dx9-es váza az egésznek. Olyan nem tudom, olyan ... olyan nem szép na, egyszerűen olyan oroszos. Meg már uncsi is volt, mondom már tél volt ezerrel mire rászántam magam, hogy végigtolom, mert úgy elkezdtem, de a grafika se tetszett meg már unalmas is volt kicsit annyira semmi új nincs az egészben az előző részekhez képest. Szóval én nem estem hanyatt tőle egyáltalán.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz fsb1000 #5441 üzenetére

    Kiváncsi vagyok hány embernek van itt egy teljes évig meg ugyanaz a VGA-ja ;]

    Egyébként a 2GB-os 460-al tesztelni is fals, mert a GPU limit miatt változik a Vram használat is, sajnos a PC továbbra is csak rendszerben értelmezhető. A gyártók releváns döntést hoznak, amikor a vonatkozó referencia memóriaméretet kiválasztják egy VGA-hoz. Ezt kár bebizonyítani magatoknak. A 2GB aránytalanul sok és felesleges a 460-hoz, ez teljesen evidens, most ezt minek bizonyítod be?
    Egyedül két 2GB-os 460-ból épített SLI-t lenne vajnyi értelme összehasonlítani két 1GB-os SLI-vel.
    Kijönne, hogy gyakorlatilag semmi értelme. Egyedül játékspecifikus pártolásba lehetne max átcsapni akár egyetlen játékban mért eredmény mellett kardoskodva.
    Mivel az jönne ki, hogy a jelenben van egy kezemen megszámolható játék, amit futtatva a többletmemóriának hasznát látod és mire lenne több is addigra új irányt vesz az a szoftverfejlesztés amit a gyártó támogat így a következő divatjáték majd a következő generációs VGA-ra fog szomjazni full beállítások mellett egy apró de számottevő, a gyártó számára igen áldásos kis újításnak hála. Így a 2GB 460SLI ugyan nem a memória miatt, de ismételten alkalmatlan lesz arra, hogy a játék menüjében mindent maxra toljon az ember. Ha valakinek tényleg az a célja, hogy fullon játszon az aktuális slágerjátékkal (másik százzal nem, csak az titeket nem izgat) azért bizony qrvasokat kell fizetnie és meg kell vásárolnia a legfrissebb sorozat legerősebb VGA-ját, vagy abból is kettőt-hármat. Így megy ez. A kézenfekvő kérdés tehát az szerintem, hogy a két szolgáltatott képminőség között van e akkora különbség, ami a bődületes árkülönbséget képezheti a racionalitás talaján állva. Szerintem nincs, mert amit ki kell kapcsolni, az egy vicc a látható képminőség szempontjából. Viszont csak ezt a kérdést lehet feltenni, mert ha itt játék van, akkor a gyártó a svindler a vásárló meg a balek. Ha kifizettétek a lóvét nézegethettek ti itt már bármit, de legfőképpen azt, hogy hogy le lettetek húzva, de azt viszont fullon megnézhetitek. :DDD

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Scholes9 #5450 üzenetére

    A dio hármat én is várom :K Hentelek majd egy 20 percet csak úgy hétköznap este, miután halálra melóztam magam hogy meglegyen az érzet, hogy a kikapcsolódás is megvolt. A dio ideális erre, most a COD2 multi tölti ki ezt az űrt újra. Itt az eredeti Black Ops a fiókban és a kettővel játszom. Mit mond ez el a mai játékokról? Mindegy a diót nem lehet elrontani. Egy hétvége, amikor szar idő van és már úgy is lesz egy karaktered ami gyakorlatilag halhatatlan :D Egy kis agyatlan henteléshez ideális gém lesz. Jöhet bármikor.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz fsb1000 #5483 üzenetére

    "+ 660 Megát számít az élsímítás nagyobbra állítása"

    Na ettől a mondatodtól simán fetrengtem a röhögéstől. Bármint azon, hogy ezért kell nekik a Vram.
    1, Ha TV-n tolja 2x-nél nagyobbra hiába állítja, mert nem látni belőle semmit, a TV képleképező elektronikája élsimít ingyen. Már elég régen tolok mindent a Sony 40W4000-ren és még sosem volt értelme 4x-nél nagyobbra állítani, de igazából a 2x látok csak icipici javulást.
    2, Ha pojektoron tolja pláne nem kell extra élsimítás, szerintem magyarázni sem kell, hogy miért nem.
    3, Ha monitoron adja elő a huszoncolos képátlóhoz képest a FullHD felbontás olyan irdatlan magas, hogy már élsimítás kis túlzással kvázi nem is kell gyakorlatilag (StarCraft 2-nél külön cikk kellett ahhoz a Gamepod-ra, hogy egyáltalán észrevegyék, hogy nem megy az élsimítás :DDD mekkora show volt) Jó, oké nem mondom hogy észrevehetetlen, de monitoron se kell 4x-nél nagyobb.
    Ha valaki beáll mögém és megmondja mennyire tettem az élsimítást miközben játszom egy huszoncolos monitoron, ha csak annyit árulok el neki, hogy be van kapcsolva, annak fizetek egy sört :DDD

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Laraxior #5800 üzenetére

    Hát ez érdekes :U
    Van egyszer ugye az NF200 chip. Ennek hatékonyságát vizsgálja a teszt. (gondolom)
    Ez van szerelve az én egyik lapomon is (P55A-UD7) így véletlenül utánanéztm annó.
    Na most ugye emiatt a lapom vagy 16x/16x -et tud, vagy 8x/8x/8x-et tud, de olyan élből nincs ugye hogy 8x/8x/16x, nem is lehet, mindegy. A lényeg, hogy a táblázatból kiderült, hogy a P67-en az NF200 chip miatt nem lassul a több kártyás rendszerek sebessége (nincs 1 egész FPS különbség, tehát mérési hiba a különbség) a dual 570 esetén. És persze kiderült az is, hogy az 570-nek elég egy 8x sávszélességű slot. Naés? :DDD Bocs a kérdésért, de most ezzel mi bajotok van? Jó megoldás az NF200. Örüljetek neki. Lehet tolni a böllér VGA-kat SLI-be meg CFX-be ahol csak akarod hála az NF200-nak, amit rászúrnak a lapra ha kell.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz helkis #5823 üzenetére

    :DDD Nem is kell máshogy kapcsolódnia. Olyasmi ez, mint amikor beteszel egy két GPU-s VGA-t egy 16x slotba. így néz ki
    Te erről beszélsz gondold át. Az NF200 kártyát kapcsol a kártyához. Te vettél egy rev 1-es giga lapot amikkel rendre van némi gixer, főleg az első pár BIOS-nál, szopakodtál vele, majd eladtad, de ettől még az NF200 nem megvezetés.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz helkis #5825 üzenetére

    Ceteris paribus nem. Azért nem, mert a 460-nak nem kell 16x sávszélességű slot. Látod a linkelt tesztből, hogy még az 570-nek sem kell. Az a baj, hogy folyton rendszerből ragadunk ki a fórumban dolgokat és külön próbáljuk őket elemezni, pedig így nem lehet, csak a komplett rendszereket érdemes vizsgálni, ezért faxság, hogy a PH-n a szomszéd macskájának is külön fóruma van. Szerintem.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz helkis #5825 üzenetére

    Ne érts félre én nem azt mondom, hogy az NF200 egy dzsin, aki odavarázsolja a lapra azt ami nincs. Itt igazából rendszerek közötti váltogatás nélkül azt kellene megnézni, hogy a józan paraszti ész logikája működhessen, hogy mire elég egy 16x slot-tal elérhető sávszélesség ma. Azt tudjuk, hogy egy mai 2GPU-s csúcs szörny a 8x fölött van, de azt nem hogy mennyivel, csak rámondjuk, hogy ahhoz 16x kell, mert a kettő között nincs semmi. Azt is tudjuk, hogy egy 570 a 8x alatt van, de azt nem hogy mennyivel. Elvi számok vannak, számítási kapacitás meg ilyenek, a gyakorlatban meg nem nagyon méri senki sehogy. Egyszerűen simán el tudom képzelni, hogy egy elméleti 3GPU-s VGA-nak amin például ott van 3db 460 GPU elég egy 16x slot és az NF200 ezt a virtuális kártyát képezi a virtuális slotba.
    Ha azt nézem, hogy hogyan skálázódik a több GPU pláne nem veszem biztosra, hogy a második, harmadik VGA akkora sávszélességet kér abból a vitruális 16x-ből... Talán így a legérthetőbb mire gondolok.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz helkis #5830 üzenetére

    Ehhez nagyon alá kéne merülni a mélyvízbe az tuti. Nekem úgy tűnik, hogy rendszerfüggő, hogy a 8x vagy a 16x elnevezés mögött mekkora sávszélességek vannak a gyakorlatban. Az világosan látszik, hogy a mai 16x slot adta sávszélesség egy nagyon tág keresztmetszet ám még mindig, lásd 2GPU-s VGA-k. Nem ezzel a sávszélességgel van itt a gond szerintem. Elég nagy ahhoz, hogy osztani lehessen és úgy lehessen egy második slotot 16x-nek hívni egy lapon, hogy az nem kínál persze akkora sávszélességet, de ez nem derül ki, mert kínál annyit, amennyi a 16x-be szánt VGA-nak kell, hogy milyen módszerrel szolgálja ki az részletkérdés, senkit nem érdekel.
    Én semmi értelmét nem látom annak, hogy 8x vs 16x-ről beszéljünk mert ezek mögött nem fix sávszél van a gyakorlatban. Mindenki osztogat, vezérel, címez ahogy tud. Még mindig akkor kerül ez elő igazán, amikor 2GPU kerül egy nyákra és ebből akarunk Quad SLI-t, de a Quad SLI-k meg rendre elég ramatyúl skálázódnak... milyen érdekes, meg másért is érdekes. Ú ez rohadt bonyolult.
    Én ahhoz nagyon kevés vagyok, hogy megmondjam a tutit, de az NF200 féle megoldás kínál két slotot amibe még a mai 2GPU-s karik is mehetnek, vagy kínál hármat amibe tolhatok 1GPU-s karikat és ez a lényeg. Többlet lehetőséget ad, kiszolgál és a két 570-el mért teszben is látszik, hogy ügyesen teszi.
    Arra persze hogy a gyakorlatban mennyi az annyi kiváncsi lennék én is, de hogy ezt hogyan lehetne pontosan megmérni, hát biztos nem szoftveresen kéne, de lövésem sincs hogyan... Ez tipikusan olyan, hogy ki kell próbálni és kész.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz helkis #5830 üzenetére

    A kérdésre válaszolva nem. Nem program és beállítás függő. Egy adott grafikus erőforrás eléréséről van szó. Ha a program nem hívja meg az erőforrást akkor nyilván nincs az erőforrásra szüksége ahhoz hogy lefusson, de most az elérésről beszélünk, szóval ezt kár ide keverni.
    Az NF200 összekapcsolja kvázi egyetlen VGA-vá a slotokba tett kártyákat és ezt a virtuális kártyát kapcsolja össze a CPU-val. Ez kellett nekünk. Isteni. Te azt mondod, hogy az a sávszélesség ami az NF200 és a proci között van, az ehhez kicsi (egyébként tök logikusan), de nem. Ez a vicces, hogy nem kicsi, erre mondtam én is azt magamban hogy na akkor a duva anyátok kedves gyártók, most akkor mekkora is az a valós 16x? Belefér 3 VGA is? Hogy van ez? És akkor jönnek a kódolási sémával, hogy amiatt kevesebb sávszélesség kell, szóval kidumálják. Meg a legegyszerűbb azt mondani, hogy ez már 3.0-ás és ez már 8 GT/s-os információátvitelt kínál nem 5-öt.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz helkis #5843 üzenetére

    Ez szerintem minden sebből vérzik, de nem kizárt hogy az új lapokon az NF200 már ilyen.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Laraxior #5863 üzenetére

    ...és ehhez jön még hozzá az új 3.0
    Ideje lenne tudni, hogy akkor most mennyi az annyi. Nem ártana a VGA-kra ráírni, hogy kb. mekkora sávszélességet kérnek. Nem nagyon van olyan GPU aminek kevés lenne a 2,5GT/s jelenleg, szerintem. Valszeg az NF200-nak nagy jövőt jósolnak, vagy nemtom miért kell, de a 3.0-ás az egy piszok nagy keresztmetszet ám.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Dj Dekko! #5871 üzenetére

    Az i7-nek igazából akkor van értelme ha az ember hajlandó elhagyni a HDD-t és SSD-vel operál, akkor már tud villantani itt-ott érezhetően, de játékra... hát azért van igaza a srácnak . Azért a játéknál még mindig a VGA az ügydöntő lényeg, tuningolni kell, jó hűtéssel simán jó még a 775.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Scholes9 #6170 üzenetére

    Kár várni a Diablo 3-ra.

    "Darkspore" ütős kis hentelős gém lett. Ha megvenni nem mered nézd meg, csak 5,4GB az iso-ja, megéri leszedni :K

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Scholes9 #6172 üzenetére

    Még egy év az új dió sajna. Talán idén Q3, Q4 körül lesz egy demo, de azzal slussz-passz. Ha két hónap lenne azt mondanám, hogy addig már ne kezdj el egy hasonló gémet, mert úgyis csak gyenge utánzat, de szerintem még bőven belefér a Darkspore.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Dreamie #6175 üzenetére

    Van egy kis mozgástér, hogy mennyire legyen "buta" vagy "rövid" az alapjáték és mekkora legyen a kiegészítő. Olvastam már én is nem egyszer, hogy idén akarják kiadni. Végülis nem kizárt, hogy karácsonyra kiadják, végtére is az nem lenne rossz hatással az értékesítésre. Meglátjuk, de mindig elhalasztják még a beígért fix dátumokat is... itt arról meg még szó sincs, én inkább demo-ra számítok idén és arra is csak az uccsó negyedévben, de ne legyen igazam.

    Hardverlesen

Új hozzászólás Aktív témák