Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HDAdriano

    tag

    válasz RM007 #107649 üzenetére

    Az én esetemben azt vettem észre, hogy nagy terhelés esetén (Furmark) nem kapcsolt le sose annak ellenére, hogy megette a 80 wattot ez valószínűleg azért van, mert Furmark-nál az órajel beesett ilyen 1000-1200Mhz környékére az meg pont benne van abban a határban ahol még müködik, meg ugyanezt vettem észre ha 4k, 1440P-s presetet állítok be Superposition-nél, hiba nélkül végig megy, amint ráváltok 720P-re első 5 másodpercben levág.

    Tehát én azt csináltam, hogy fogtam a gyári görbét és 100-200 Mhz-el a max boost órajeltől (esetemben 1830Mhz) mentem visszafele, és az utána lévő értékeket egyenlővé tettem vele, így technikailag meg akadályozom, hogy nagyobb órajelet/feszültséget vegyen fel (csökkentem a mozgásterét a görbének), ha összeomlott akkor így tovább mentem és most itt vagyok 1270Mhz-nél a gyári görbe szerint 706mV. (tegnapi nap óta már az 1320Mhz sem tűnik jónak)

    De a te esetedben lehet teljesen más a gond, mert nálam csak grafikai terhelés esetén kapcsol le, és akkor is ha nagy órajel/feszültség értéket vesz fel.
    Meg te említetted is, hogy nálad nem is kell a GPU, hogy jöjjön a hiba.

    Így a többiektől kérdezve is, kit ajánlotok aki GPU javítással foglalkozik?
    Környéken mizu 77 -el találkoztam aki ilyesmivel foglalkozik.
    Róla esetleg valakinek van tapasztalata?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák