Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Amur

    addikt

    Sziasztok. hobbi futó vagyok, napi 45 perc a stiklim, inkább erőnlétre mint gyorsaságra kihegyezve, 8km/h átlagot szokott hozni, tempót jól tudok tartani.
    Egyik ismerősöm maraton futó, ő azt javasolta csak minden másnap fussak a regeneráció miatt. Én viszont képtelen vagyok egyetlen napot is kihagyni. izomláz nincs. térdem már 47 évesen nem az igazi viszont 30 napja (ma van pont a 30.) minden nap futottam. bírom.
    szükséges a szünet? vagy ez még nem olyan terhelésmennyiség aminél kell, mert azért ő biztos más dimenzióban gondolkodik mikor évi 3-4 maratont is lefut.
    Más:
    adidas duramo
    ennyiért ez ajándék nem? eddig egy aldi sajátmárkás futócipőben futottam, hát azért éreztem a térdeim utána(talán az a gyengém, egyik műtve is volt már porcleválással, de a durvább verzió, nem lézeres)

    StepN-n alkalmazással fut valaki? Van kódom 5 naponta. a frisset pont odaadtam, de akinek kell írjon privit és észben tartom, beérkezési sorrendben persze. Aki nem ismeri :
    az első crypto alapú, millió díjat nyert a motivációs értéke miatt, mert ha futsz crypto valutát gyüjtesz vele. amit valódi pénzre is átválthatsz, vagy hagyhatod a Solana alapon(egyik leggyorsabb okospénz, sokak szerint évek kérdése és veri majd a bitcoin,ethereum szintjét, mert annyival gyorsabb tranzakciós szintén, illetve különböző feltételek teljesítését is tudja figyelni, és csak akkor fizeti ki a beszállítót pl. ha a rendszerben az elektronikus szállító el van könyvelve stb..tehát igazi okospénz)

    [ Szerkesztve ]

    Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

  • Amur

    addikt

    válasz margithid #65089 üzenetére

    AY az mi? mert rákerestem 64ezerért hozza az árukereső az asics gt 1000-et.

    Én most adtam el városban a lakást, megyek ki vidékre egy tanyára, ott földúton fogok futni, de nem terepen. rendesen vannak utcák, csak több tanya van egymás mellett, összeér egy várossal már a terület, viszont mögöttünk csak szántóföld kilóméterekre.

    [ Szerkesztve ]

    Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

  • Amur

    addikt

    válasz xy.zsolt #65091 üzenetére

    Szia!
    Fokozatosan emeltem, és ennél tovább nem is akarom. időben legalábbis. majd tempót látom ,ha már nagyon lazán megy végig(mert most végén be behullik 7 alá), akkor megyek feljebb, és ugyanannyi idő alatt kicsit több km lesz, de ez a 45 perc elég hogy állóképességet növeljek, meg a 171 cm-hez tartozó induláskor 87, ma reggeli méréskor 80kg helyére kerüljön.
    47 éves vagyok, tehát nem full ideális testsúly az már nekem ami egy 20 évesnek, de szeretnék az izületek terheléséről levenni. egyébként mai napig van más sport is(thai box, de oda ritkábban jutok el-meló+3 gyerek azért köti az időt, az edzések meg délután vannak. este simán beleférne. Futni is van hogy éjfélkor megyek. Csend,béke nyugalom még a városi utcákon is-emelkedő-lejtő témában én is ráfaragtam egyszer. beiktattam egy felüljárót, előztem is a bringásokat olyan emelkedő volt, de lefelé jobban fájt..azóta nem futok arra...)

    Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

  • Amur

    addikt

    Ezekről a futási előtti shot-okról mi a véleményetek?
    A DM sajátmárkását próbáltam abban 500mg L-karnitin van, meg még vitaminok egyebek ami a szervezet energiaellátását serkenti, az L-karnitin egyértelműen a zsírégetésen keresztül. Nekem ez is maximálisan bevált. csak jókat tudok mondani, tényleg bírom, és akinek számít még kg is ment le.
    Ezen felbuzdulva rendeltem pár biotech-est is, mert arról meg ódákat zengenek, pedig az csak 300 ml L-karnitin, de lehet a többi cucc jobb benne.

    Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

  • Amur

    addikt

    a témaösszefoglalóból cipőajánlót hiányolok még.
    Néhány alap cipőt, ami kiemelkedik, ár/értékben jó, néha frissítve jól jöhet kezdőknek.
    Mert én is mire beestem megvettem az első akciós adidast(duramo) ami szembe jött velem.
    Egyébként az elődje egy Aldis "futócipő" volt, 3 hónap után beszakadt a talpa, és akkor láttam hogy kartonpapír keresztmerevítéses talpa volt...no comment még a kínai szint is minőség ezekhez a sajátmárkás cipőkhöz képest...
    Ég és föld volt benne futni, nem verte a térdem minden lépésnél(most betonon futok sajnos még városban lakom, ősszel költözöm "falura".) szinte lebegtem, ahogy kicsit bedőltem előre szinte magától ment a lábam, azt vettem észre hogy erölködés nélkül sokkal gyorsabban futottam, és kevésbé fáradtam..pedig csak egy cipőt cseréltem...Így lehet a napi 45 perces etapjaim nagyobb sebességgel, iramban fogom futni. emelem 7-8km/h átlagról 10-12-re.

    (thai boxer vagyok, alapból úgy indult hogy állóképességet növelek a napi futásokkal, de megszerettem, feszültségoldásra is jó egy hosszú melós nap után, főleg mert mindig este megyek futni, ilyen kánikulában pláne jobb, meg amúgy is..a csend, sehol senki..)

    [ Szerkesztve ]

    Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

  • Amur

    addikt

    válasz ígyvanferi #65183 üzenetére

    akkor ezeknek a netes toplistáknak a linkje is jó ötlet lehet!

    Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

  • Amur

    addikt

    válasz tomcica #65187 üzenetére

    Ez így jogos, végül is azért van a fórum hogy kérdezzünk.

    Más: öt naponta kapok a StepN futó alkalmazáshoz regisztrációs kódot most is van egy ha valakit érdekel. de elöszőr olvasson utána ha nem tudja mi ez.(röviden pénzt lehet keresni azzal hogy futsz, de bele is kell rakni. most kb. 10ezer egy NFT cipő, amit fejleszteni lehet, kevésbé kopjon több pénzt hozzon percenként. illetve sebbesség szerint kategórizálva van. walker, jogger, runner. ) tudok róla sokat írni, illetve segíteni aki használja és kérdése van mert eléggé beleástam magam. Már 9 cipőm van benne, kettőt használok, de egyrészt befektetés, másrészt így többet enged futni, mert alapból 10 perc 2 energia, 3 cipőnél 4 energia 20 perc, utána 9 energia 45 perc 9 cipőnél. Nem átverés én már vettem ki belőle pénzt. a jelenlegi cipőm is elég sokat tud hozni havi szinten. Ami lényeges: semmi előnyöm nem származik abból ha valaki felhasználja a kódom, nem kapok jutalmat stb.. csak ha valaki ki akarja próbálni szívesen közzéteszem, vagy privátban megírom hogy más ne halássza el előle.-discordon volt rá példa, mikor elindult a startup meg voltak örülve érte, akkor nem is tudtam kódot szerezni, majd a magyar discord csatiján sikerült így ahogy most én ajánlom fel. vasárnap volt egy hónapja hogy használom, azelőtt ritkán futottam , heti 1-2 alkalom, azóta minden nap. tehát ez nekem nemcsak pénzügyi hanem egészségügyi befektetés is volt. Ennél kevés jobb motiváció van(futsz és még pénzt is kereshetsz), az elején vissza kell forgatni hogy jobb cipőd legyen, több cipőd legyen, de még az azzal való molyolást is élveztem.

    Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

  • Amur

    addikt

    "(Avatarod nem a ronnie james dio? Hogyan lehet ilyesmit beszerezni? )"
    Engem a Ford Fairlaine örült rádiós műsorvezetőjének fiatal kiadására emlékeztet.
    De szerintem is Dio.
    Én is rocker vagyok, és fülessel futok. Mondjuk nálam frissebb "klasszikusok" is szóba jönnek, mint pl. Rasmus vagy Audioslave,hoobastank, de egy green day vagy offspring is belefér a Queen és a Scorpions mellé. Persze düböröghet svéd göteborg metál is, lényeg hogy dallama legyen, és tudják használni a gitárt. az a mániám. Lehet bármilyen jó az énekes, dobos ha a gitáros gyenge akkor az nem rockzene... füles témában én elég hangosan hallgatom és este futok, viszont thai boxerként nem vagyok félős alkat, volt hogy gyanús alakok kezdtek el követni. megálltam. megkérdeztem hogy akarnak-e balhét vagy mehetünk tovább. közelített az egyik. mondtam hogy ha az ütőtávolságon belül kerülsz, nem fogom megvárni hogy te üss elöszőr, ez nálam nem szempont. ha közelebb jössz, nem tudod mikor lendül a jobbos(aztán persze thai boxerként a térdét rugtam volna ki), de látták hogy nincs kivel és hiába voltak hárman elmentek), persze simán leüthet egy ilyen csapat hátulról. nem is bánom hogy a városból elköltözünk végre...egy időben csak az egyik fülembe raktam be a másik lógott..de az meg milyen. úgy voltam ha az a karmám hogy utcai bunyóban késeljenek meg akkor tök mindegy legalább jó zene szóljon közben! :D

    Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

  • Amur

    addikt

    Sziasztok!
    Futócipőt vennék. Eddig betonon futottam, illetve "parafa" pályán,de októberben költözünk ki vidékre, és ott ha nem is terepen, de földutakon fogok futni.(alfőld keményen, igaz a tokaji hegy mintha a kert végében lenne, de még az alföldi oldalán leszünk.
    Használhatom ugyanazt a cipőt, ha relatív egyenesek az utak, illetve sok helyen járda is van..(milyen gáz ezt leírni, de a négysávos út mellől kiköltözni ennyire vidékre a friss levegőre azért előrelépés lesz egészség szempontjából). Nem vagyok profi futó, küzdősportokban voltam inkább benne életem eddigi közel 48 évében, a futás amolyan levezetés, de minden nap 5-7 km beleszalad, havi 150-170 km, közepes tempóban, inkább az erőnlét a fontos, nem a sebesség. Eddig Adidas Duramo-ban futottam. tudom alap cipő, de kezdésnek elment. Most sem szeretnék drágát, mert inkább veszek a 3 gyereknek 2x cipőt mint magamnak egy normálisat. De 18-20k-ig belefér , pláne ha az akciósan annyi, és amúgy egy jó cipő. A tippeket, segítséget előre is köszönöm.
    Vitamin témára: én glükozamin-kondroitin kombót szedek, de nem állandóan. illetve karnitin egy ideig ment, de én is azt tapasztaltam hogy a belem szétmarja..így a shot-okról áttértem a tablettára. Annyi hogy fogalmam sincs azt futás előtt mennyivel érdemes bevenni hogy pont akkor legyen jelen amikor kell. én két órával előtte kapok be egy jutavit 600mg-osat. térdem volt már műtve, még szabadfogású birkózóként sikerült galyra vágni, de bírja a gyűrődést. viszont a kor és a terhelés indokolja az ízületvédők szedését. Legalábbis biztos nem árt...

    Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

  • Amur

    addikt

    válasz ígyvanferi #66516 üzenetére

    Köszönöm neked és a többieknek a cipő ajánlót.
    asics gel adventure-t is láttam 20 alatt ecipo-n vagy about you-n már nem emlékszem, de ezeket is észben tartom.

    Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés