Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hi!King

    őstag

    válasz kilinked #46762 üzenetére

    Igen, az S1 és az F1 a rajt, illetve cél, konkrétan általánosságban háromszög és dupla kör.

    Az a 31, 32, stb. nem sorszám, hanem azonosító szám. Fizikai versenynél ez van rajta az ellenőrző ponton, ez alapján azonosítható. A térképre meg ráteszik vagy a sorszámot és az azonosító számot is, vagy csak a sorszámot, de szimbólon (az a táblázatos pontleírás, amit Maprunnál a térkép szélén találsz valahol) mindenképpen rajta van a sorszámhoz tartozó azonosító szám. Ez a beazonosítás azért fontos, mert fizikai versenyen nem csak az adott kategória pontjai vannak kint, hanem mondjuk 50 ellenőrzőpont, amiből neked mondjuk 12 van a térképeden, és simán előfordul, hogy akár a bejelölt körön belül van több ellenőrzőpont is. Maprunnál nem tudsz idegen ellenőrzőpontot fogni, de rossz sorrendben tudod, és akkor is kiírja, hányast érintetted (ez mindig korrigálható, ha a 3. után véletlenül az 5-ödiket fogtad, akkor visszamész a 4-edikre, majd újra az 5, majd 6...).

    Pontbegyűjtőnél nincs is előírt sorrend, tetszőleges a sorrend, ezért nincsenek összekötve, és sorszám sincs, csak azonosító szám. Ahogy láttam, Maprun esetében kétféle pontbegyűjtő van, az egyik típusnál mindet érinteni kell, majd cél, és az idő számít, a másik típusnál, amit írsz, az ilyen lehet, ott az adott idő alatt kell minél többet, és mindezt pontozza valamilyen rendszer szerint (gondolom van olyan is, ahol a távolabbi ellenőrzőpontok többet érnek, de nem próbáltam, szóval nem tudom). Meg Népligetben cím alapján látttam olyat is, ahol az van a nevében, hogy bárhonnan kezdhető. Maprunon még nem próbáltam pontbegyűjtőt, fizikai versenyen voltam anno kötetlen, időlimites, pontozásos pontbegyűjtőn, illetve pontbegyűjtő csapatbajnokságon, de utóbbi bonyolultabb szabályrendszerű.

    A klasszikus tájfutás nem pontbegyűjtő, ott sorrend van, ott össze van kötve, és sorszám is van 1-től kezdve. Az azonosító meg a sorszámmal nem függ össze, bármi lehet, pl. 54, 32, 51, 112, 45 lehet egy pálya sorrendje, mikor aktívan tájfutottam, akkor mondjuk gyakori rendezői szokás volt, hogy a leghosszabb felnőtt férfi pálya 31, 32, 33... volt, és így könnyű dolgunk volt... Én is voltam anno pályakitűző, ez azért volt kézenfekvő, mert OCAD-ben (ez egy szoftver amivel a térképeket és a pályákat tervezik) először a leghosszabb pályát tervezte meg az ember, és a program alapból így adta a számokat.

    A Maprunnak egyébként van még egy olyan hülyesége, hogy ha még nem vagyok a rajtnál, vagy akár még a területen sem, és elindítom, akkor ugyan nem méri még az időmet, csak ha a start-ot érintem, de a távolságot igen, és akkor az eredménylistába nagyon beteg pace-t rak bele, szóval érdemes a startnál indítani.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák