Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Vertigo18 #24994 üzenetére

    Nem a honlapon, a mobilos appban fogadd el, hogy igen, ez tényleg rekord. Vagy ugyanott nincs kiválasztva a rekordok követése.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Vertigo18 #24999 üzenetére

    Jobb alsó sarok: More -> Activities -> Running -> Personal Records

    Itt látod elvileg a rekordjaidat, mindegyiknél lesz egy gomb, hogy Accept.

    Az óra enélkül is jegyzi őket (a futás végén szól, ha valamelyik kategória megdőlt), de az online rendszerben, és az appban csak így frissülnek. Ez elvileg arra jó, hogy ha pl futópadon futsz, és csúnyán félremér, vagy bicajozol, de véletlenül futásra volt állítva, akkor ne legyen fals rekord automatikusan bejegyezve. Sajnos az óra nem kér megerősítést, én pár hete reseteltem ezért, mert tavaly nyári, megdönthetetlen futópados 5k és 10k-s félreméréseket jegyzett (ugye ott nincs gps, lépésszámból kalkulál valami hülyeséget, utána meg már hiába írod át az edzést az appban, visszafelé nem szinkronizál).

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Vertigo18 #25009 üzenetére

    De miért nem a Garmin Connectet használod, ami direkt a sportoláshoz készült app a Garmintól? :F

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Danika256 #25033 üzenetére

    Szerintem az. nekem már a futás előtt is a cipőim nagy része a saroknál lyukadt ki először (mármint a szövet). Onnét meg a szivacs is hamar eltűnik már, és elég szar érzés, hogy a műanyag kezdi el dörzsölni a sarkad, szóval általában itt kukázom is őket. :( Bár tény, hogy eddigre már általában a talp is elkezd kopni - persze ez meg attól is függ, mennyit futsz betonon, és mennyit puhább talajon. Az elsú futócipőm most megy nyugdíjba emiatt, egy vegyesen (futásra és néha kintre, illetve egy ideig súlyzós edzésre is használt) asics már régebben megadta magát, de az orrnál is lyukadt a másik két probléma mellett.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Vertigo18 #25049 üzenetére

    Akkor valszeg a bt hiányát nem tudja kezelni az app... Nem baj, mire nekiesel télen megint az alapozásnak, már bagóért szórják majd ki az újabb modelleket is. :) Én a félmaraton után megkaptam a leggyorsabb HM mellett a leggyorsabb 5k és 10k-t is, ráadásul valahonnét a verseny közepéről, szóval amúgy működik rendesen a dolog. A 10k-s versenyen meg aztán az 1k, 5k, 10k rekord is új lett. Annyi, hogy tényleg meg kell erősíteni utána mindig.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Vertigo18 #25053 üzenetére

    Ezt én meg nem mondom neked, hogy hogyan történik pontosan. Még az is simán lehet, hogy rosszfelé indultam el a gondolatmenettel. Eleve én ios-re készült appot használok, szóval még az is elképzelhető, hogy a platformok között is van különbség az adatátvitel módjában, bár őszintén szólva ezt azért nem hiszem. Szerintem továbbra is az a legvalószínűbb, hogy a rekordokat az app elemzi ki, és ezért is ott kell elfogadni (bár akkor miért hozta neked pont most be a longest run rekordot???). a másik, amire gondolok még, hogy valami adatátvitel, vagy statisztikai finomság valamilyen biztonsági, vagy privacy dolog miatt esetleg le van nálad tiltva, de itt végképp sötétben tapogatózok.

    Kéne valaki, aki szintén BT nélkül, csak ANT+-on szinkronizál ugyanezen a platformon, és megnézni, nála hogy megy ez, akkor talán okosabbak lennénk.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Vertigo18 #25055 üzenetére

    Ez biztosan nem így van, lásd #25050.

    Szerk.: Illetve lehet, hogy BT-n működik, csak ANT+-on nem? :F

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Aristeus #25066 üzenetére

    Ez azért vicces, mert a tooltip ugyanezt mondja nekem is (csak angolul), de a rekordjaimat mindig szinkronizálja, ha sikerül valamelyiket megdönteni egy akármilyen futáson.

    Az 1k-s rekordom egy 16 km körüli futáson volt a mostani előtt beállítva (csak az, és semmi más nem dőlt akkor meg), aztán a félmaratonon lett új 5k, 10k, és félmaratoni legjobb idő március 12-én, és április elsején a 10k-s versenyen javítottam meg az 1k, 5k, és 10k rekordokat.

    Páromnál ugyanez (illetve más dátumokkal, de hasonlóan frissül) a helyzet, nála azon mérgelődtünk, hogy a 10k nem lett neki rekord, mert verseny közben véletlenül leállította az órát (rendeszeresen eljátssza edzés közben is, fogalmam sincs, mit kell folyton a gombokat nyomkodni), és valami 9,9 km-t mért csak neki a versenyre a GPS. :DDD

    Még azon gondolkozom, hogy befolyásolhatja-e a dolgot az, hogy a telefon mindig velünk van, és mobilnettel kvázi állandóan online tud lenni az óra is? Vagy az óra szoftverétől (típusától is függ)?

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    Mostanra odáig fajult a dolog, hogy szűk lábfejjel sem találok magamnak cipőt. 20 éven keresztül 41-es cipőket hordtam, most már 42 alattit fel sem próbálok, a 42,5-es általában egy ujjnyival hosszabb már a lábamnál, de az a kegkisebb méret, ami nem szorítja össze az ujjaimat. A sarkam meg lötyög benne, győzöm összehúzni. Én nem tudom, milyen ufókra terveznek cipőket manapság.

    De ha már cipő: Nike Flex Experience 4-e volt valakinek? Olcsó is (40-45 eur között van boltokban erre, meg ahogy nézem, webshopokban is akörül van), kényelmes is, de nem tudom, milyen lehet futni. Az újabb Flex Experience-ek meg nem tetszenek... Főleg betonra szeretnék valami könnyű, minimalista cipőt váltónak a Pega mellé - az ugye kicsit nehezebb is, meg durván csillapított.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz zaskar #25125 üzenetére

    Nagyon nem erőltetted túl magad azzal a 149-es átlagpulzussal. ;]

    Gratula mindenkinek, aki ma kimerészkedett, nekünk ma egy 10 km-es versenyünk volt, párom idejéből akartunk faragni kicsit, sikerült is, kézenfogva befutó lett 56:30-nál. :B

    Hideg volt, mint a dög, illetve a levegő hőmérséklete nem lett volna gond, de hideg szél fújt, illetve a rajtnál elkezdett szállingózni a hó, azon kicsit ki is akadtam így április végén, de szerencsére csak mutatóba kaptunk belőle, meg egy nagyon rövid szemerkélő esőt, még indulás előtt, és ennyivel meg is úsztuk. Közben foltokban a nap is kisütött, de melegünk nem volt.

    A pulzusértékek olyanok, amilyenek, nem raktam át az órát a bal kezemről a jobbra, ilyenkor meg mér ez mindent, össze-vissza. Azt nem mondom, hogy nem fáradtam el kellemesen, de szerencsére volt még tartalékom azért. Az első 3-4 km ment nehezen, olyan 6-tól már kimondottan jól esett a mozgás, meg a tempó is. Mindezt úgy, hogy a hét közepén találtuk ki, hogy kéne menni, ráadásul a keddi edzés kimeredt az éppen tomboló hóvihar miatt, azt szerdán pótoltam be, aztán pénteken megint volt egy hosszabb futásom, szombaton meg egy laza 10-es mindkettőnknek, szóval eleve valami 45 km heti távval indultam, meg úgy, hogy ez volt a harmadik nap zsinórban komolyabb futással. Holnap pihenés, meg jóga, legközelebb csak kedd este futunk.

    Bencének Bécshez különösen! Bandus beszámolóját még várom Füredről.

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz bencze #25146 üzenetére

    Kár, hogy nincs like-gomb a posztnál, nyomnám. :C

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz bencze #25169 üzenetére

    Ez ennyit tud. Optikai pulzusmérőből szerintem a versenytársak sem jobbak amúgy, ha meg valaki komolyan gondolja, akkor úgyis vesz egy övet. Meg egy podot. A GPS-szel kapcsolatos panaszodat nem igazán értem, én utólag még azt is látom a térképen, hogy hol húzódtam az út jobb, vagy bal oldalára (minap pont kipróbáltam, és utána szépen követhető volt), szóval egész pontos tud lenni. Jeltalálással sincs gond, pár másodpercen belül kész a rendszer, miután elindítom a futás modult. Amin meglepődtem, hogy egyik nap az Óperencián túl futottunk, másik nap utazás, harmadik nap a Lajtán onnét, és azonnal volt jel. szerintem ha talál internet- vagy telefonkapcsolatot, akkor azzal belövi magának, hogy mit hol keressen, és úgy már gyorsan megy.

    "...könnyebb volt használni lévén nem volt annyi funkciója."

    Na jó, nyilván nem a csúcsmodellt kell viszonyítási alapul venni, az direkt azért van, hogy minden benne legyen, ami csak lehetséges, ha kell, ha nem. :DDD

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Vertigo18 #25216 üzenetére

    Nekem egy ilyen asics övem van: [link]. Járt hozzá két darab 2 decis kulacs, jelen hőmérsékleti viszonyok között még épp elég kettőnknek egy hosszabb futáshoz. Kutyának nem kell, ő beleáll egy patakba, és kiszolgálja magát. :DDD Van egyébként ugyanennek négykulacsos változata is, de én csak ilyen kétkulacsos módban járok. A többi cuccról nem is beszélve, amiket ajánlatként alul feldob az amazon.de, képviseli ott magát mindenféle ár-, és minőségi kategória.

    Övet egyébként én minden futásnál hordok kulcs + igazolványok + telefon + valami kis készpénz magamnál tartása okán, szerintem ezek nélkül azért némiképpen felelőtlenség elindulni, egy zsepinél többet meg nem bírok nadrágzsebben hordani, mert az ott ugrál, rázkódik, mittudomén. Nyilván ez az öv egy kicsit nehezebb, mint a másik, amikor rájöttem, hogy érdemes 1-1,5 km-t várni vele, hogy beálljon oda, ahol lenni szeret, és ott még egy kicsit meghúzni, azóta viszont egyáltalán nem zavar.

    Ezzel együtt hosszabb távra én is terveztem egy hátizsákot, lehetőleg minél könnyebbet, és minél több kis rekesszel, még az ivóhólyaghoz sem ragaszkodnék, mert szerintem azért az felvet némi nemű higiéniai problémákat, de amit t1 linkelt, az még nekem is tetszik.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Apollo17hu #25249 üzenetére

    Pont nemrég beszélgettünk erről. Illetve a futó órákról, de a szenzor jellemzően ugyanaz azokban is.

    Messze nem orvosi műszerek, lassan is reagálnak kicsit, és a pontosságuk is hagy kívánnivalót maguk után, ráadásul időnként olyan dolgok zavarják meg őket, ami nem is egészen követhető, hogy mi történik. Használható, de fenntartásokkal. Hobbifutóknak a személyes véleményem szerint teljesen jók, ha valakinek keringési rendszeri problémája van, amire figyelni kell, vagy profi (amatőr) sportoló komoly edzéstervvel, és edzésmunkával, az nem ússza meg az övet.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Apollo17hu #25253 üzenetére

    A MiBandet nem ismerem, de csodák nincsenek. Ne a 10x annyiba kerülő okosórákhoz hasonlítsd egyébként, hanem a vele egy kategóriában lévő Jawbone, Fitbit, vagy Garmin aktivitásmérőkhöz (már amelyik egyáltalán tud pulzust mérni), mert azért az okos futós órák ezer mást is tudnak mellette (kijelző, értesítések, gps), és ezen extra szolgáltatások minősége sem mellékes. Másrészt pedig a normálisabb okosórákhoz azért jár valami komolyabb szoftver, és app is, amivel használni is tudod, ez meg megint nem két fillér, ha külön kell megvenned a korlátlan verziót az app store-ban bármelyik általánosan használt változatból.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Apollo17hu #25257 üzenetére

    Amúgy igen, ennyit akár meg is érhet. Kisebbik lányomnak én is vettem volna egyet, ha nincs még otthon elfekvőben egy leváltott Vivosmart HR (ami árban anno 5x annyi volt, mint egy MiBand), bár neki a pulzus nem is fontos, az értesítések, meg az aktivitásmérés volt inkább a fő szempont.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Alg #25360 üzenetére

    Vicc az egész. Eredetileg ugye hivatalos rekordkísérletről volt szó, versenyen, iramfutók nélkül, annak lett volna hírértéke, ez így tényleg 'lejtős pálya'. Nem kisebbítve a futók érdemeit, szeretnék olyan szinten lenni, mint akármelyik iramfutójuk (nem, valójában nem), tény, hogy klasszis mindegyikük, de a hírverés, amit csapnak körülötte, különösen a feltételek függvényében, az már visszatetsző.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz tomcica #25394 üzenetére

    Pontosan erre utaltam korábban szarkasztikusan a vicc kitétellel. Az egészben valahogy pont a futókntűntrk másodlagosnak, illetve eszköznek, és nem a sportszergyártó. Kicsit kifordult világ ez, de nem most kezdődött, és nem is ez lesz a csúcspont.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Melorin #25440 üzenetére

    Egy Tesla Model S-t használtak.

    Tegnap voltunk a mainzi maratonon. Kiesett egy ember az egyik váltóból, amit a futócsoportunk szervezett, és párom vállalta, hogy beugrik 8km-re. Megvártam, amíg vált, aztán két hátizsákkal, meg kabátokkal felmálházva rohantam a következő váltópontra szurkolni. Ő 8km-t futott, nekem 5km-t kellett odáig gyalogolni, de meglett, 10 perccel előtte ott voltam. Délután 3-kor, amikor indultunk haza, akkor esett le, hogy egész nap talpon voltam (6 előtt keltünk, 7:45 körül parkoltam le Mainzban), se kaja, se innivaló, ráadásul egész nap esett, hol jobban, hol kevésbé. Jobban elfáradtam, mint ha nekem kellett volna félmaratont futni. Mondjuk a megtett táv is megvolt. Szóval fárasztó dolog ez a szurkolás, főldg nagyobb csapattal... :D

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz woolwich #25448 üzenetére

    "Azt tudni kell rólam, hogy nem vagyok egy nagy futó, a tavalyi Vivicittá volt az egyetlen versenyem a marathon előtt."

    Ja, ahol 1:39-es félmaratont futottál, ami akárhonnét nézem, vagy azt feltételezi, hogy a szüleid etiópok / kenyaiak / erithreaiak, vagy volt ott azért pár évnyi edzésmunka a dolog mögött... :U :DDD

    A párizsi maratonhoz gratula, az időhöz meg különösen. Én idén megyek először maratont futni, de örülök, ha egy órával később be tudok érni - őszintén szólva valahol ott is lesz a célom.

    "a befutó után rögtön kerestem a vizet, helyette 50men keresztül osztogatták az ajándék pólót..."

    Mindig mondtam, hogy műveletlen bunkók ezek a franciák, németeknél az első, amit a kezedbe nyomnak, az egy üveg alkoholmentes sör, és már épp néznél bután, hogy jó, de hogy bontom ki, de két lépéssel arrébb már ott mosolyog a következő hostess kislány az ipari gyorsbontóval. :DDD Mondjuk Mainzban pont műanyagpohárba csapolták az alkoholfreies Erdingert. :C

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz margithid #25462 üzenetére

    No meg rohadtul nem mindegy ám a futótechnika (illetve a járás módja) sem. Van, aki alapból jobban "csoszog", csúsztatja a lábát, van, aki szinte merőlegesen érkezik a talajra, gondolj bele, hogy ez mekkora igénybevételi különbség, amikor óránként lépsz öt-hatezret (alsó hangon).

    Én is rengeteget megyek, munka ugyan itt nem számít, az acélbetétes cipő saválló talpa nyilván nemigen kopik a műgyantán, de azon kívül is megvan 5-6k lépésem naponta (a futáson kívül), és bizony a második évnél már az utcai cipőim is durván szlimesednek. Túracipőkről nem is beszélve, azok még jobban kopnak aszfalton, illetve murván, mint a sportcipők.

    Felesleges ezen felháborodnod, számolj utána, hogy mekkora igénybevételnek vannak kitéve, 800 km (de max 1000) az élettartamuk, azaz ennek a felénél már nyilván megjelennek az elhasználódás első jelei. Ez van, ez nem olyan sportszer, mint egy bicikli, vagy síléc, ez kopik, ahogy használják, fogyóeszköz.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz norby_42 #25491 üzenetére

    Félmaratonon nekem is 169 volt az átlag. Elég szép lassan épült fel, utána beállt 180 körülre, amíg meg nem haltam. Utána lelassultam vagy fél percet kilométerenként (~5:30-5:40-ről 6:00-6:10 közé), és akkor normalizálódott 160 körülire, de akkor már mindegy volt, mert végem lett. És még csak be sem sikerült férnem 2:00 alá. Korán volt persze a verseny, nem szabadott volna még így megtolni, mert nem volt még kész az alapozás (most sincs, de már mindegy, majd jövőre).

    A nyugalmi pulzusom pedig köszöni, jól van, most már sokhavi átlagban 40-50.

    Most vasárnap egy lazább félmaraton asszonykával (neki az első hivatalos), meg azért azóta eltelt 2 hónap folyamatos edzésekkel, kíváncsi leszek a pulzusra. Cél valahol 2:10-2:15 óra között van (tesztként csináltunk már vele egy 2:20 körülit, szóval bizakodom), de akkor sincs semmi, ha kicsit lassabbak leszünk, szóval bízom benne, hogy legalább a laktátküszöbben nem esek hasra. :DDD

    Szerk.: Még annyi, hogy ahol jól érzem magam, és jólesik a futás (kellemesen kimelegszem, és élvezem a haladást), az olyan 150-155-ös pulzus között van, ott azért már valamicske tempó is van, kevéssel 6 fölött tudok maradni, akár hosszabb távon is. Ha ennél jobban gyorsulok, akkor azért már elindul fölfelé a pulzus is. Szóval ez az év arról szól, hogy ezt a 6 perc körüli tempót megpróbálom kitolni maratoni távig, aztán utána jöhet az alapozó téli fél év.

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    És ha már órák és pántok. Az utóbbi időben jól viselkedik a csuklós HR-mérő az órámon, de elgondolkoztam azért egy övön. Egyrészt az FR235 mellé használnám, másrészt ha később váltok valahova felfelé, akkor is jó lenne, ha akkor is működne. Öveket eddig sosem figyeltem, nem is tudom, mit kell nézni, illetve, hogy van-e korlátozás, hogy melyik öv melyik órával megy. Csak a Garminnak van egy csomó féle-fajta öve, és még árban is elég nagy a szórás. De mi a tényleges különbség köztük?

    Amit még nem tudok, hogy ilyenkor az öv által mért pulzus jelenik meg az óra kijelzőjén is, vagy az továbbra is a saját, optikai szenzora által mért érteket mutatja, és csak később, az appban lehet váltani?

    Az is érdekes kérdés, hogy lehet-e ilyenkor mindkettőt mérni továbbra is, és utána akár összehasonlítani, hogy melyik mit mért? Vagy túl sokat akarok, és ha az egyik működik, a másik inaktiválódik?

    Használta ezt már valaki így?

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz #78687232 #25532 üzenetére

    Az a 168 EUR pedig jó ár a 230-ért, főleg HR övvel együtt. Mondjuk a 225 40-ért meg szintén. Őszintén szólva már fogalmam sincs, miben különbözik a 225, és a 235 (régebben nézegettem), nálam a 225 azért nem volt opció, mert valami miatt (tényleg nem rémlik már, miért) ragaszkodtam az újabb szoftverhez, illetve akkoriban az aktuális akciók miatt pont olyan kicsi volt az árdifi, hogy nem érte meg a régebbi modellt választani.

    A 210-hez képest tuti komoly előrelépés lesz, gyakorlatilag egy-egy év alatt is rengeteget fejlődött ez az iparág, és nem is csak feltétlenül feature-ökben, hanem pontosságban, használhatóságban is.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz inf3rno #25535 üzenetére

    Egyrészt egész nap rajtam van az óra, és így meló közben nem kell előkapkodni a telefont, ha zizeg, másrészt a gyerekekről néha nem árt tudni, hogy miben sántikálnak, ők szoktak zaklatni futás közben is (Apa, lejárt a mosógép, kiszedjem a ruhákat? Apa, éhes vagyok, van valami a hűtőben? Apa, hívott a barátnőm, átmehetek hozzá? Apa, felfedeztem egy új szubatomi molekulát, átvehetem a Nobel-díjat? meg ilyesmik...). Ha meg más hív, akkor tudom ignorálni, és nem kell az övtáskából előkaparászni a készüléket.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Peterhappy #25657 üzenetére

    Nagyon hirtelen csak annyit, hogy szerintem először lassú futással kellene szoknod a terhelést, ott a technika nagyjából úgyis mindegy, mert ha gyorsulsz, teljesen másképp fogsz úgyis futni. Az alapozás lényege, hogy minél alacsonyabb pulzussal, lassan haladva minél tovább bírd. Először uncsi lehet, de sajnos ez kell a továbbiakhoz, illetve a kardio mellett a fiziológiai felkészüléshez is.

    Cipőből nem muszáj amúgy nagyon drágát venni, ha vslami outlet felé jársz, nézz ki valami leárazott, régebbi modellt, vagy nézz körül eebshopokban. Egy lábállásvizsgálat viszont nem ártana, illetve ha szükséges, mindenképpen szerezz egy megfelelő betétet, mielőtt maradandó, vagy komolyabb baj lesz.

    Jó úton jársz, sok türelmet, kitartást kívánok, meglesz az eredménye!

    Írom mindezt egy kicsit több, mint egy éve futó kezdőként, szóval nehogy azt hidd, hogy sokkal előtted vagyok, de motivációként annyit, hogy a 2 óra alatti félmaraton már márciusban közel volt, mostanra valószínűleg meg is lenne.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Alg #25691 üzenetére

    Ugyanilyenem van, csak neonsárga belsővel, amúgy fekete-szürkében. Imádom, sokkal jobb, mint a hálós belsejű gatyák. A futócsoportban is többen használnak ilyet, vagy nagyon hasonlót, maratonisták is, és némelyiken már látszik, hogy viseltes, szóval szerintem nekik is bejött. Én is leárazva vettem 20 eur körül valami helyi sportboltban.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Peterhappy #25715 üzenetére

    1. Az órák az elmúlt 1-2 évben annyit fejlődtek, hogy megjósolhatatlan, hogy innét hova tovább. Egy dolog állandó csak évek óta, az a Polar M400, ami egy remek óra volt 4 éve, de kicsit elment mellette az iparág. V800 már az új generáció végre, de ahogy az előzőt húzták, én a gyártóval óvatos lennék. Másik véglet a Garmin, ahol szinte félévente jönnek az új modellek, és a rengeteg típussal minden igényszintet le tudnak fedni. Legjobb vétel most költségérzékenyen talán egy fr225 optikai pulzusmérővel, illetve fr220, vagy fr620, ha inkább övvel használnád. Természetesen használtan.

    Stabil cipőknek nézz utána, hogy melyik modellek azok, és rendelj a netről egy akciós régi modellt valamelyikből, vagy ugorj be egy outletbe. Mindenképpen érdemes legalább 2 pár cipőt cserélgetned, meghálálja a lábad már középtávon is. Az elején sajnos ez egy nagyobb beruházás, később már tudni fogod, mire figyelj, melyik vált be, hol érdemes venni. Persze látod, rutinos futók is itt toporognak néha cipővásárlás előtt, szóval ez egy örök dilemma. Ugyanazt mondom erre egyébként, amit a futóstílusra: ne tudományoskodd túl, nem a tizedmásodpercekre hajtasz, hanem arra, hogy jól érezd magad közben. Hobbifutóknál a legfontosabb, hogy kényelmes, fájdalommentes legyen a sport, az amatőrök és a profik más kérdés, ők megnyomorítani is hajlandósk magukat egy új legjobb időért. :(

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz concret_hp #25721 üzenetére

    User interface, kapcsolódási módok, okosóra funkciók, jobb gps, üzemidő, kijelző-minőség, szoftveresen folyamatosan csiszolgatott szenzorok, adattárolás-, és elemzés, maga az app, vagy webes felület, és ha a profikra gondolunk, akkor az övek és podok is egyre jobbak.

    Persze lehet futni óra nélkül, vagy egy stopperes alap Casioval is, meg a fentiek jó része tényleg nélkülözhető, de az azért tény, hogy egy egykor középkategóriás M400-nál most már egy belépő Garmin is jobb vétel FR35 pl), hogy egy használt fr220-ról ne is beszéljünk, árban meg ugyanott vannak.

    Arról nem is szólva, hogy a Garmin pont a háttérszolgáltatásokkal (app, webes felület) nyújtja talán a legtöbbet. A hozzám hasonló adat-junkieknak ez is elég komoly motiváció a rendszeres sportoláshoz, akármilyen fölösleges hívságokról beszélünk.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Vertigo18 #25742 üzenetére

    Én például korábban már írtam, hogy smart notificationok nélküli órát nem vennék. Csatlakozásnál szerintem a bt is alap kell már, hogy legyen. Leállítom az órát, azonnal szinkronizál minden mindennel. De nyilván mind-mind mások vagyunk. Csak aztán ne panaszkodj, hogy a telefonok gps-e pontatlan, ha olcsó vackot veszel. Érdekes módon nekem soha nem volt vele gondom, sem autós navigációnál, sem runtastic-kal, akár bicajos, akár futós, akár túrás menetről volt szó. Nem mondom, hogy hadászati pontosságú cucc, de sarkokat nem vág le, és mindig az úton maradok, valamint a megtett távok is pontosak. Magasságmérés barométer híján persze nem 100-as, az a térképadatokból jön, az meg a használt online verziókban eleve nem részletes. De ez szerintem csak komolyabb terepfutóknál lesz gond, ott meg eleve mások az elvárások.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz inf3rno #25757 üzenetére

    Kompressziós zokni (vagy szár) regeneráláshoz (tehát nem csak futás közben, hanem pihenéshez is)?

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz t1 #25763 üzenetére

    Nagyim visszeres (nem futástól, bár még csak 80 :P), neki pl doki írt fel kompressziós harisnyát, szóval amúgy létezik a dolog, de minap mintha valahol máshol is olvastam volna ilyet. A runner's world talán, vagy valamelyik másik futós magazin hozott egy rövidebb cikket erről, hogy mire jó még a kompressziós harisnya. Kiemelték, hogy a regeneráció is gyorsabb vele, aki irodában dolgozik, melóban nyugodtan felveheti, vagy esti tévézéshez, meg ilyesmik.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz borix #25810 üzenetére

    Nem régóta vagyok benne ebben a futás dologban, de azért lehet ebben némi szezonalitás is, nem? Tavasszal-nyáron azért valószínűleg jobban mennek a futócipők, mint ősszel-télen, gondolom ez az árakban is megjelenik valahol.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Vertigo18 #25836 üzenetére

    Arra basszus csak dombok vannak. Szerintem neked 50m alatt fel sem tűnik, hogy emelkedik valami, én meg 10m-es szintkülönbséggel simán elfutok itt akár maratoni távot is. Az is csak azért, mert a felüljárók itt a tájjelegű építészethez tartoznak.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    Vasárnap elmentünk a futócsoporttal intervallumozni. Érdekes megközelítés volt, az edző piramisfutásnak hívta, bár én személy szerint nem láttam benne a piramismintát. :U

    Elvileg 2 km bemelegítés lett volna, de 2 kör után lelőtték, mert addigra már rohadt meleg volt, úgyhogy bemelegítő futógyakorlatokat csináltunk inkább (térdemelés, sarokemelés, szökdelések, ilyesmik). Utána jött a tényleges gyors futás a következő minta szerint: 1000m - 800m - 600m - 400m - 200m - 100m - 50m. Csoportokra osztottuk a népeket tervezett sebesség szerint, mert annyian voltunk, mint az oroszok (asszem amúgy voltak oroszok is, de errefelé a fene sem tudja az ilyesmit pontosan), amivel nem is lett volna gond, mert arra is számítottam, hogy ha az 5p/km-es csoportba állok be, akkor vagy fél perccel úgyis gyorsabbak leszünk, arra viszont kevéssé voltam felkészülve, hogy az a fél perc az 1 perc lesz (természetesen a 4p/km-re tervezett csoport még durvábban tolta), úgyhogy lett egy 3:50-es rekordom 1 km-re. A levezetés kvázi egyéni elbírálás alapján 2-3 ajánlott kör volt, én négyet bevállaltam 6:45 körüli tempóban még, de addigra már elmúlt dél, és tényleg kezdtem megfőni (napvédő krém, sapi, napszemcsi, folyamatos ivás, és fejlocsolás megvolt). A gyors szakaszok között 1,5-2 perces szünetek voltak, ilyenkor állt az óra, szóval magukra a tempós futásokra kaptam egy 4:00-s átlagot a Garmintól. Utána pár önként jelentkezővel jógáztunk egy jót a gyepen nyújtásként.

    A melegtől féltem jobban, de azt egészen jól viseltem, ellenben mára olyan helyeken lett izomlázam, ahol nem is gondoltam volna, hogy ott izom van, vagy hogy azt használom futásnál. A legdurvább a térdhajlatban hátul (bár ott inkább inak vannak, szóval lehet, hogy az csak túlerőltetés, bár érzésre az izomlázhoz van közelebb), illetve a boka környékén, illetve a csípő és a comb találkozásánál kívül, de durván berövidült az extra nyújtás ellenére is a vádlim és a combom is. Ma pihenőnap volt természetesen, de az esti jógaórát azért nem hagytam ki, mindenesetre néhány póznál fel tudtam volna hangosan zokogni...

    Holnap elvileg hosszabb futás jönne, de szerintem az csúszik csütörtökre, és inkább csak tötyögök egy regenerálós 10-12 km-t. :DDD

    Ez a hét mindenesetre inkább lazábbra lesz véve, valószínűleg kéthetente teszek be egy intervallumos edzést (legközelebb kipróbálom a sztenderd sokszor 400-at is), ráadásul azért igyekszem épeszűen csinálni, és mondjuk a 4:00 helyett egy lazább 4:20-4:30-as tempóval próbálkozni, mielőtt sikerül maradandó károsodást okoznom, valamint inkább próbálkozom kb hetente, másfél hetente egyszer hosszabb résztávokkal 1000-2000 métereken, de csak olyan 5:00-5:20 közötti tempóban.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz inf3rno #25884 üzenetére

    Jaja, ez így jobban hangzik, ezt is kipróbálom majd. Meg mindjárt értem azt is, hogy mitől piramis... Sajnos a szakaszok közti megállás szervezési okokból elkerülhetetlen volt, mert tényleg rengetegen voltunk. A tempó meg olyan lett amilyen, vitt a tömeg, meg nem volt meg a kellő fegyelem, szerintem nem én voltam az egyetlen, aki 100%-on tolta. Szeretem ezt a társaságit, de ha velük futok, mindig állatkidás lesz a vége...

    Tapolca környékén jó túrázást, szűkebb pátriárkám, csodaszép helyek vannak arrafelé.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Vertigo18 #25932 üzenetére

    FR230 most épp 190 EUR-tól van amazon.de-n, ha nem akarsz csuklós mérést. FR235 vadasújan épp 249. Refurbished gondolom még olcsóbb. Hogy ezekre Mo-n hogy megy a gari, azt nem tudom, de tekintve, higy az amazon hivatalosan is szállít Mo-ra, valami módnak lennie kell.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz scapegt #25946 üzenetére

    3. Ha kényelmes, amikor futsz, akkor jó. Ha itt-ott nyom, bütyök nő tőle, töri a lábadat, akkor van gond, akkor keresni kell mást.

    4. Nyújtani, nyújtani, nyújtani! Keress rá neten (youtube-on akár) direkt futóknak ajánlott nyújtó gyakorlatokra.

    5. Addig fuss, amíg jólesik, utána kis pihenő. Pulzusmérő nem butaság, egyrészt motiváció, másrészt tényleg fontos lenne alacsony pulzuson maradni, harmadrészt objektívebb, illetve jobban látod, hogy mikor indul el felfelé, mennyit bírsz. Meg lehet lenni nélküle, persze.

    6. Fehérjét futás előtt nem szokták javasolni, inkább szénhidrát, ahogy korábban is írták. Ha nem megy a futás előtti evés, akkor készülj valami szőlőcukor alapú bekapnivalóval, akár futás közben is tolhatod, ha érzed, hogy fogy az energia. És jön a meleg, tessék rengeteget inni! Ha körpályán futsz, tedd le a palackot a starthoz, és amikor pihenős kör jön, igyál! A szervezet hajlamos félreérteni, hogy mikor vagy szomjas, vagy éhes, sokszor elég a víz (esetleg valami izotóniás pezsgőtabletta ásványi anyagokkal, vitaminokkal), amikor úgy érzed, hogy nem bírod tovább.

    +1. A futás ezen a szinten a fogyáshoz kevés lesz. Ráadásul étvágyat is csinál. Egészséges táplálkozásra muszáj lesz ráállni mellette. Másrészt mindenképpen érdemes csinálni kiegészítő edzést. A jóga, pilates adják magukat (a hátad miatt is), ami a fogyásban sokat tud még segíteni, az az erőedzés (akár súlyzós, akár saját testsúlyos). Nem kell túlzásba vinni, heti 2 alkalom bőven elég kell legyen, a kilók meghálálják. Ami fontos, hogy futás mellett ne kardió-alapú kiegészítő tréninget válassz (mint amilyen az aerobik, a zumba, meg ilyesmik)! Futástól az igazi fogyás akkor jön majd, amikor 1000+ kalóriás futásokat tudsz csinálni rendszeresen, hetente többször. De ehhez egyrészt már kell egy alap edzettség, másrészt a nők sajnos jóval lassabban égetik a kalóriákat, mert gazdaságosabban működik a szervezetetek, szóval ami evolúciós előny alapból, az itt sajnos ellened dolgozik.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz borix #26009 üzenetére

    Ne hidd. Párom ilyen túlöltözős (hűvös nyári estéken, anikor beszakad a mutató 26 fok alá, neki már kell az a polárkardigán), de épp azzal küzdünk, hogy ahogy napon kell futni, egyszerűen leblokkol (homályosuló látás, feketeség, csillagok, szevasztok).

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz inf3rno #26011 üzenetére

    Ennél azért összetettebb. Idén kétszer-háromszor futottunk már bele, először a félmaratonon. Nem volt extrém meleg, de tűzött a nap. Két körre volt osztva a verseny, az első 10km-t 1:03-mal zártuk, ami teljesen optimálisnak tűnt, és nagyon úgy tűnt, hog menni is fog, semmi gond nem volt. A 11. km körül jött a rosszullét, konkrétan bele kellett sétálni, de még a megállás is felmerült. Szerencsére a frissítőpontok ellenére vittem magammal saját vizet is, illetve zselé is volt nálam, utóbbiból kapott egyet, illetve ivott, meg megmosta magát, de több, mint egy km lett, mire újra futni tudtunk, de a tempó már köszönőviszonyban sem volt a korábbival. 2-3 km-rel később odaadtam neki még egy zselét is, illetve közben volt egy frissítőpont, ott kapott hideg vizet is, talán az is segített. 2:18 lett a vége, ami első hivatalos félmaratonnak, kb egy éves futókarrierrel nem rossz, de előtte 3 héttel próbaképpen már mentünk egy laza félmaratont, az 2:21 lett, de talán nem is volt 150 fölött a pulzusa egyszer sem. Akkor direkt csak minimálisát frissítettünk, kétszer ittunk menet közben, de nagyon keveset, a nálunk tartott zseléket is a 21,1. km-nél toltuk csak direkt be, illetve akkor ittuk meg a vizeinket is (onnét még egy szűk km séta volt hazáig).

    A másik eset egy hosszabb edzésen jött elő, gondoltam beleteszünk pár 6:00 alatti km-t, (3 km 6:45 körüli bemelegítés, utána felváltva 5:40-es, és 6:40-es km-ek voltak a terv, ebből 4, ha nagyon jól megy, akkor 5. Korábbi edzések alapján elvileg mennie kellett volna az ötnek is... A negyedik gyors már igen nyögvenyelős lett neki, meg is bosszulta magát, jött megint a séta. Meleg is volt, nap is tűzött, ezúttal víz sem volt nálunk...

    Ez volt talán kedden, vasárnap közös futás volt a csapattal, már azon csodálkoztam, hogy bevállalta a 14 km-t, az első 7 km-en én vittem a csoportot, próbáltunk 6-os tempóra beállni, a fordulónál látszott, hogy nem fog ez mindenkinek menni, olyan 6:05-6:10 körül lehetett az átlagunk addigra. A csapatból a lányok mondták, hogy ők belesétálnak, két fiú ment volna tovább ugyanezzel a tempóval, én elköszöntem, és elmentem, mert kicsit gyorsultam volna még, páromtól úgy köszöntem el, hogy maradjon a csajokkal, de ő azt mondta, megpróbálja a fiúk tempóját tartani. Jó, hát 6:00 körül elvileg nagy gond nem lehet. Amikor én gyorsultam egy fél percet, majd 2-3 km múlva hátranéztem, és még mindig csak egy olyan 150-200 m-rel voltak lemaradva, az már gyanús volt, végül utánam 3 perccel értek be, nekem 1:21, nekik 1:24 lett a 14 km, tehát a végén bőven 6 alatt volt az összes km-ük, hogy kihozzák a 6:00-s átlagot az egészre... Elfáradt, de semmi gondja nem volt. Aznap borús idő volt, az elején szemetelt is az eső, a nap végig ki sem sütött.

    Harmadik eset egy 10 km-es verseny volt, az talán a rövidebb táv, és a részben erdőben futó pálya miatt nem volt olyan súlyos, de jó egy perccel lassabbat ment a saját legjobb idejénél, és borzasztóan ki is készült a végére (szemben a hideg-esős, legjobb idős 10 km-es futással, amit sikerült szépen beosztani).

    Szóval úgy néz ki, hogy a tűző napsütés és a fizikai terhelés egyszerre nem megy neki. Egyelőre más ötletem nem nagyon van, mint hogy igyekszünk az edzéseket ennek megfelelően igazítani (ha elkerülni nem tudjuk, akkor aznap rövidebbet megyünk), illetve nyárra nm tervezek neki komolyabb versenyt...

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Vertigo18 #26027 üzenetére

    Nem találtam összefüggést a melegen, és a fokozott terhelésen kívül. Ez a kettő persze elég is lehet...

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz kk831228 #26079 üzenetére

    Ne csináld már, én ezért küzdök, nyár végére talán meg is kesz, de pénzt nem tennék erre azért. Az 5:00-t először átlépni hosszabb távon nem egyszerű, nekem még pillanatnyilag 5k-n sem menne.

    A meghalós kérdésre pedig te is tudod a választ: folyamatosan enelkedik a pulzusod ennél a terhelésnél, valahol 7km körül éri el azt a szintet, amikor már vészjelez, onnét fáj. Ahogy látom, ez nálad olyan 178-180 között lehet. Nyilván arra érdemes gyúrni, hogy lassabban emelkedjen...

    Az ásványi anyag pótlásra: én minden futás után betolok egy ásványos-vitaminos pezsgőtablettát egy literes kulacs vízzel, ez a belépő, de általában 1,5-2x ennyit szoktam inni csak a futás kapcsán. Valahol korábban számolgattam, edzős napokon 3,5 liter körül van a szükséges folyadékbevitelem, de alapból is 2 körül ideális. Nem érdemes ezzel szórakozni, vagy ezen spórolni, mert a vérkép, és az emésztés, valamint az esetleges izomgörcsök elkerülése mellett ezen múlik az ízületek, a bőr, a haj egészsége, de még a megfelelő agyműködés is.

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz inf3rno #26107 üzenetére

    "Legalább 5 évente azért érdemes megnézetni, hogy rendben vannak e a belső szerveid."

    5 év alatt simán elvisz egy kevésbé agresszív megbetegedés is, ha későn veszed észre... :( Felénk 40 alatt kétévente, fölötte évente, és még több vizsgálattal kötelez az egészségbiztosító egy kivizsgálásra (általános vizsgálat, szemrevételezés, elbeszélgetés, vérvétel, vérnyomás, ekg a 40 alatti program, fölötte ultrahangos belső vizsgálatok is). Évente egy fogorvosi, illetve szemorvosi vizsgálatot is fizetnek (előbbihez fogmegtartó beavatkozások - pl. tömés, fogkőeltávolítás -, is ingyenesek, utóbbi esetében a szükséges szemüveghez is adnak támogatást).

    Nem mellesleg épp csináltunk náluk egy online félmaratoni felkészítő tréninget (olyan volt, amilyen, de elvileg a frissen futni kezdőket készítette volna fel 12 hét alatt egy félmaratonra), illetve most éppen minden versenyen pecsétet gyűjtünk, km-enként jár egy pont, minden pontért 1 EUR-t (max 100-at) jóváírnak év végén - ha úgy veszem, szép tőlük, hogy kifizetnek nekem egy fasza futócipőt évente. :K nem csak futással megy a dolog persze, jóga-, és fitneszbérletet, meg mittudomén még miket is elfogadnak.

    Na, szóval egészségtudatosság, illetve megfelelő orvosi kontroll tekintetében van még hova haladni, hogy beérje a gyorsnaszád a hanyatló nyugatot (tudom, cserébe itt nem lehet verni a gyereket, de valamit valamiért).

    A vicces meg az, hogy épp, mielőtt ránéztem volna a fórumra, ezt a cikket futottam át.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz inf3rno #26114 üzenetére

    Germánia. A szurkálás nem érdekel, pár évvel ezelőttig rendszeres véradó voltam - tényleg, ideje lenne azt is újrakezdeni -, meg évente leszabdalnak rólam 1-2 anyajegyet, az kellemetlenebb, mint egy vérvétel. Tényleg, bőrgyógyász, sebész is ingyen van, gyerek fogszabákyzója is csak jelképes összegbe került, basszus, a végén még kiderül, hogy csak az egészségügyi ellátás miatt költöztünk ki. Mondjuk életemben nem jártam annyit orvosnál, mint itt az elmúlt 5 évben, pedig (vagy épp ezért) egészségesebb vagyok, mint valaha (kopp-kopp).

    Algnak sok sikert, én is győzködöm még magam jövő hétvégi tempósabb félmaratonnal kapcsolatban. Csak két körös a nyomorult, ésvan benne körönként 120m szint. ;]

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Peterhappy #26132 üzenetére

    Annyiban nem, hogy néhány év, és pártízezer megtett km után 100 alatti pulzussal tudsz majd alapozni, egyelőre, ahogy te is észrevetted, amint futómozgást végzel, le sem tudod vinni a pulzusod 150 alá. Ez ilyen, sajnos, kiábrándító, de ez van... Tavaly ilyenkor én is így kezdtem, mint most te, valami 7:00-s tempóval sem bírtam 150 alá menni. Aztán végigalapoztam a telet, a tegnapelőtti regenerációs 12 km 6:30-as tempóval 141-es átlagpulzuson maradt, és a végén sem ment fel 145-ig sem. Most gyorsabb futások mennek általában, de alig várom a következő alapozó szezont.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Peterhappy #26134 üzenetére

    Been there, done that. Az első alapozásom előtt felhúztam magam az 1 óra alatt 12 km-es szintre. 170 fölötti pulzus az alap, a végén megvolt a tartós 180+ is, és már levegőt is alig kaptam. Nem mondom, hogy nem fejlődtem, mert nyilván hónapok kellettek ahhoz is, és messze nem onnét indultam.

    Ehhez képest most 165 körüli átlaggal tudok hasonló tempót, ami még mindig rengeteg, és van hova alapozni, de már nem öl meg a végére, és nagyságrendekkel gyorsabban regenerálódok. Az említett alacsony pulzusú regenerációs futás pl. egy 55 perces 10k (pulzus átlag 162) másnapja volt.

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz margithid #26155 üzenetére

    16,5 km volt a mai adag, 1:34 alatt ment le, ez 5:44-es pace lett. Se frissítés, se semmi, meteorológia szerint 19 fok volt, persze ragyogó napsütés végig, szóval bekaphatják, volt az 29 is. Lassan pedig rá kell állni a heti legalább egy hosszúra (egyelőre 22-25 körülre gondolok), különben nem lesz ebből ősszel maraton...

    Viszont ebben a hónapban eddig 110 km-nél járok, az nem rossz így 11-én. :D Holnap 10 km regen, kedd lehet, hogy kimarad, szerdán 10-12 km tempó, csütörtök megint regen, péntek szünet, szombatot még meglátjuk, vasárnap meg lenne egy félmaraton, de még nem tudom, menjek-e...

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz margithid #26161 üzenetére

    Azért korábban is kezdtem, ahogy rémlik, és ezzel az évvel még így is úgy vagyok, hogy lesz, ahogy lesz, ezzel az alappal nem várok csodákat. Inkább élményeket, meg tapasztalatot gyűjtök, aztán télen egy jó alapozás, és jövőre kezdődhet az igazi munka. Az viszont tény, hogy a beletett idő, és energia (2200+ km az elmúlt 365 napban) kezd azért lassan megtérülni.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Vertigo18 #26165 üzenetére

    Igen, láttam, hogy igen jól megy már neked a magasabb pulzustartományokban futás... ;]

    Kk: Megállni akkor sem fair, leviszi a pulzust, meg addig is pihensz. ;] Elég nagy előny tud lenni.

    BTW, instagrammon nem osztja innét valaki a futásait/edzéseit? Én az utóbbi egy évben igen rákattantam, rengeteg motivációt lehet szerezni, meg a futócsoporttal is az hozott össze. Paranoid.rundroid néven futok (sic), ha valaki ránézne.

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés