Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wacko

    csendes tag

    Sziasztok!

    Nemrég vásároltam egy Panasonic RP-HV152 fantázianevű fülhallgatót.
    A specifikációja a következõkkel csábított: 10 Hz - 25 kHz frekvenciaátvitel!
    Neodinium mágnes! (bár ez utóbbiról fingom nincs mi, de kurva jól hangzik, biztos állat dinamikája lesz, gondoltam...)
    Mohón téptem fel a lehegesztett műanyag dobozt és emeltem ki belõle a kis szürke - és gyanúsan pehelykönnyű - fülest. Kézbe véve az erõsen gagyi érzetet keltõ szerkezetet, kételyeim támdtak... de aztán arra gondoltam, a technika fejlõdik, a robosztus szerkezetek kora leáldozóban van, a lényeg hogy jól szóljon. Elhelyeztem tehát a fülemben, elõkerestem egy igen jó minőségű jazz cédét, és elindítottam az élményt...
    Bár ne tettem volna...

    Ilyen trágya-fos-okádék-gané-műanyagbili hagzást még az életben nem hallottam, pedig nem ez az elsõ fülhallgatóm.
    Mély abszolút sehol. Nem kevés, vagy rossz helyre szórja, hanem egyszerűen _nincs_. Szerintem 150 Hz alatt semmi nincs.
    Magas szintén nincs. Helyette némi dobozhangú sisegést produkál. Talán 12 kHz-ig elmegy. Talán. A 16 kHz feletti régió már valahol -50 dB környékén szédeleghet. Ha mérhetõ egyáltalán.
    Középtartomány: ocsmány műanyag dobozhang némi bádogvödör beütéssel. Egyenletes frekvenciaátvitel még nyomokban sem fedezhetõ fel.
    Dinamika? Ha kitéped a füledbõl és egy kalapáccsal ráb@szol, akkor biztos van neki. Egyéb esetben nem jellemzõ.
    Úgy szar az egész, ahogy van. Hipergagyi. Mindez 1500 forintért...
    Ósanban vagy teszkóban ennél jobb minõségű gagyifülhallgatót lehet kapni már 250 forintért. Igaz, arra nincs ráírva hogy Panasonic, de legyünk õszinték, itt is csak a felirat az...
    Szóval ez a fülhallgató egy kurvanagy átb@szás!!!

    Van egy Sony fülhallgatóm, kb. 15 évvel ezelõtt egy WM-FX403-as walkman vásárlásakor jutottam hozzá (a walkan mellé járt). Na, az a fülhallgató tényleg szól! (Akkoriban még divat volt jó minõségű fülhallgatót csomagolni a termék mellé.) Azon a mélyek erőteljesen brummognak, a magasak kristálytisztán csilingelnek, a középtartomány szép kiegyenlítetten szól.
    Kiábrándító volt most ezt a Panasonic fost összehasonlítani azzal a fülessel.

  • Wacko

    csendes tag

    Hát azt nem hittem, hogy csúcshifi hangzást fogok kapni ennyiért, de azt azért reméltem, hogy többet nyújt mint a 250 forintos, kilóra vásárolható teszkógazdaságos. Ami felb@szta az agyamat az az, hogy valójában ez ugyanolyan tré, csak éppen 6x annyiba kerül...
    A gyártó által megadott és "garantált" specifikációról már ne is beszéljünk.
    Van néhány szedett-vedett fülhallgatóm, amelyeket az elmúlt években vásárolt mp3 játszóhoz, hordozható cd játszóhoz, stb. mellékeltek.
    A leghulladékabb is jobban szól ennél a kacatnál.

Új hozzászólás Aktív témák