Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zack

    nagyúr

    válasz chros #29133 üzenetére

    Először is a lényeg nem ez volt. A lényeg már meg lett vitatva. Az megint egy más kérdés hogy nem hiszem el, hogy egy cd-ről wav-ba rippelt állomány azt a minőséget tudja papíron, mint egy flac-ba rippelt cd, ami utána át van konvertálva wav-ba. Már pedig ha nem lesz egyező minőség akkor minek nevezzük, ha nem felkonvertálásnak?

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz chros #29133 üzenetére

    Igen az amazon.com volt. Azért érdekes, mert tudom, hogy néhány dolgot csak országon belül szállítanak. De itt az volt, hogy egy Kindle Paperwhite-ot akartam rendelni, nyilván az angolon kezdek, gondoltam, hogy ne legyen áfa+vám hogy Unión belül van. Erre látva a szállítási címet (Magyarország) direkt kiírja a .co.uk hogy menjek az .com-ra, mert a .co.uk csak UK-ba szállít. Oké, megyek, bár így kb 10e ft-tal több lesz, de végül is mindegy, megígértem és szülinapi ajándék lesz.
    Add to cart, checkout, és ott kiírja hogy van egy kis probléma, erre a címre ezt a terméket nem lehet szállítani. Írtam nekik, a szabályzatuk szerint 12 órán belül válaszolni kell a vásárlói panaszokra, ez meg is történt, jogi és garanciális feltételek hiánya miatt nem szállítanak Magyarországra Kindle Paperwhite-ot (azért írom így specifikusan, mert 2 db Kindle 3-at már rendeltem tőlük és minden gond nélkül leszállították).

    A röhej 2 dolog: egyik, hogy na mondom akkor vigaszdíjnak rendelek egy olyan elő- és hátlapot az illetőnek, mint amilyennel a paperwhite-ot rendeltük volna, csak a 3-asra valót, na ezt se szállítják ide... Ezen kezdtem egy kicsit kiakadni, mert ez alapvetően egy vinil matrica amit fel kell ragasztani a kindle-re előre és hátra és akkor lesz rajta egy ilyen "skin". Lett volna 5 usd. Namost arra baromi kíváncsi lennék, hogy ezt milyen jogi és garanciális problémák miatt nem szállítják Magyarországra. A másik meg, hogy a support a válaszában 3 féle javaslatot is adott a Magyarországra nem szállítás kijátszására... Kettő belőle olyan szolgáltató elérhetősége volt, akiknél bérelsz egy virtuális címet, akik továbbítják ide a csomagot, a harmadik meg ha van kint rokon vagy ismerős akkor rendeljem oda és majd ők elküldik. Hát nem tudom, részemről ez abszolút no comment, ha a 3-as el tud repülni ide akkor a másik miért nem... A 3 megoldás közül bármelyiket meg tudnám oldani, de közben rábeszéltem az illetőt hogy vegyen inkább egy androidos tabletet (van rá kindle progi, ugyanúgy megy rajta minden) és azon még netezni meg levelezni is tud... Kb ugyanannyiért simán kijön, itthoni boltból meg itthoni garival, mint amennyi idő alatt az USA-ból ideérne a kindle paperwhite.

    Szóval az amazon nálam most a népszerűségi listán eléggé visszaesett. Bár tán építenek valami nagy logisztikai központot Pozsonyba, és lesz amazon.hu is még idén, de ez nálam "afenetudja" kategóriába esik.

    Másik, van egy tök jó szolgáltatásuk, a Prime, fizetsz egy éves díjat, ezért havi 1 könyvet ingyen ki lehet kölcsönözni, illetve filmeket, sorozatokat lehet ebben a díjban foglalva kölcsönözni. Persze USA-n kívül nem elérhető ez sem :((

Új hozzászólás Aktív témák