Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fgab

    csendes tag

    Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni tőletek. Playstation 3-at szeretnék fejhallgatóval hallgatni. Olvasgattam a fórumot és arra jutottam, hogy szükségem van egy DAC-ra és egy fejhallgató erősítőre. A ps3-at digitális optikai kábellel kötném egy DAC-ba (pl. FiiO D03K Taishan D/A átalakító) és ezt egy erősítőbe. Mindenképpen olyanra lenne szükségem amin 2 fejhallgató kimenet van, mert filmet nézni, játszani többnyire ketten szoktunk. Ezzel kapcsolatban ezeket nézegettem: Lake People G103-S vagy Pro-Ject Head Box SE II. Nem igazán vagyok képben a témában ezért, ha valaki esetleg tud jobb megoldást azt szívesen veszem. Keret max. 90-100 ezer.

  • Alurion

    csendes tag

    válasz bkercso #32224 üzenetére

    Köszönöm az eddigi helpet. Talán egy Panda-t be tudok szerezni haver által, így megúsznám a vámot és társait, úgy láttam sajnos egyiket se kapni itthon...

    Illetve találtam még két versenyzőt, ezek közül valamelyik esetleg?

    iFi iCAN Micro - review

    Pro-Ject Head Box SE II

  • Vanos

    aktív tag

    válasz Tulku #52309 üzenetére

    Pro-Ject Head Box Se II és egy Yamaha CD lejátszó volt a front.
    Vittem Metallicát (Ride the lightning) meg Paradise Lost-ot (One second) a második körre. Sajna megint azt látom, hogy mindenre jó rendszer (fejhallgató/erősítő/hangfal/ stb.) nincs. Sokféle zenét hallgatok. Lesznek olyan zenék, amiket fülesen nem fogok hallgatni, mert nem szól jól - bármilyen fülest is választok.
    Szóval egyik füles hangja se volt "tökéletes", pedig csak kétféle keményebb előadó lemezével teszteltem.

    HD 600 erre a zenére felejtős. Száraz. Titokban bizakodtam az M50X-ben (ha tetszik M70X-et megveszem), de szintén felejtős. Doboz hangja volt. Volt egy 70 000 Ft-os Yamaha, amiben megvolt a rockzenéhez szükséges dögösség, de annak meg a mélye volt zavaróan kiemelt.

    Most úgy látom, hogy az 53mm-es zárt Audio-Technika fejhallgatók közül fogok választani. Talán egyik műfajú zenénél se szólnak katasztrofálisan.
    Az ATH-A500X-et, ATH-A550Z-t, és ATH-AD700X- tudtam kipróbálni. AD700X (nyitott) nekem mély hiányos volt, rockra nem jó. Az A500X nem szólt rosszul, a mélyei az 550Z-hez képest viszont tompák voltak.
    Ez a két lemez az 550Z-n és a Yamaha fülesen szóltak tűrhetően, de egyik se volt tökéletes.

    ATH-A900X - ATH-A990Z - ATH-A1000Z (akciós áron) - vonal jó lehet, de ugye egyiket se hallottam.

    Vagy meg kell venni az ATH-R70x -et, aztán hallgat? Felesleges jobban bemennem az erdőbe... :F

    [ Szerkesztve ]

    HTPC front (GA-MA780G-UD3H, 4G RAM, 2T 2,5-ös HDD, Pioneer 212 DVD-RW, Silverstone LC16B-MR ház), Pi4+Volumio; E-mu 1212m, Topping D50,SMSL VMV D1SE, VMV D2R DAC-ok; Rotel RA-985Bx, Kinki Studio EX M1+ erősítők; Focal Chorus 716S és Electra 1038 BE hangfalak; *****SMSL M6 - Sennheiser HD600 füles

  • krichd1

    addikt

    válasz Vanos #52358 üzenetére

    Ha a HD600 neked túl száraz, akkor az R70X sem fog tetszeni. Persze egyiket sem a Head Box Se II-ről kellene meghallgatnod.

    (#52368) dgyuri0123: Szerintem rosszul gondolod. Én összehallgattam a DA-300USB-t az UD-301-el. Utóbbinak az USB-jét sem mondanám csapnivalónak, természetesen van nála jobb, de ennyi erővel a kis Denon USB része is az. :)

    [ Szerkesztve ]

    Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

  • Tulku

    veterán

    válasz krichd1 #52367 üzenetére

    "Persze egyiket sem a Head Box Se II-ről kellene meghallgatnod."

    Na ezért kérdeztem, hogy mi volt a meghajtás....

    Néha egészen eltérő dolgok jönnek ki eltérő "rendszereken"....

    PL: Most értem a végére egy projektnek (ezer köszönet Kercsónak az önzetlen seítségért, de Gabesz egy tippje is betalált) amiben opa-buf-ground cserélgetés és egyéb nyalánkságok folytak egy Ibasso P5-ben...a vége elképesztő lett...magam sem vártam ilyet...de hozzá kell tennem...az egészet egy LCD2 motiválta, tehát lehet egy másik fejessel teljesen más eredmény született volna...de én pont így terveztem...hozzáhangolni az erőlködőt egy adott fejeshez...

    Dgyuri: Teac 503-nak szerintem egészen elképesztő hangja van...olyat tud, amit máshol nem hallottam...megszelidít mindent...persze drága...

  • Wratek

    csendes tag

    Sziasztok!

    Tudnátok-e segíteni erősítő vásárlásban? Mármint tanácsra lenne szükségem:)

    Fejhallgatóm egy Grado SR 80e készülék. Egyenlőre nincs erősítőm, de most elérkezettnek éreztem az időt, hogy legyen.

    Kettőt néztem ki Dragonfly Black és a Pro-Ject Head Box S USB .

    Nem kicsi árkülönbség van a kettő között, ezért inkább hajlok a Dragonfly felé. Mellette szól még, hogy elvileg telefonhoz is tudom használni. (Bár az nem egyértelmű nekem, hogy a Blacket is viszi a telefon, vagy csak a Redet)

    Van-e tapasztalatotok a két erősítővel, illetve tudtok-e árkategóriában (inkább a Dragonfly féle 30.000 Ft felé közelítő) alternatívát ajánlani?

    Mindkettő esetében pozitívan írnak az AV-onlineon és a Whathifin is.
    Elsősorban PC-ről, laptopról menne a muzsika, előny volna ha menne telefonon is, de nem létszükség.

    Amit még néztem az a FiiO X1 II mobil hifi lejátszó, ami elvileg erősít is, meg lejátszik is, meg cipelhetem is magammal.

    Szimpatikusabb megjelenésre a szitakötő, de ha már költök rá 30 ezrest, nem szeretnék pórul járni. Mennyivel jobb, vagy másabb a FIIO, vagy a Pro-Ject?

    Zenei hallásom egyébként nincsen (úgymondják legalábbis), úgyhogy eltekinthetünk azoktól a tételektől, amik ott vannak, de egyszerű halandó úgysem hallja :)

    Még egy bónusz kérdésem is lenne: Volna-e értelme AudioQuest JitterBug USB táp szűrő beszerzésének?

    Előre is köszönöm a segítségeteket.

  • kromatika

    veterán

    válasz Bodz #64472 üzenetére

    Üdv mester.Vettem az aune x1s anniversary edition mellé egy Presenter 3 MKII-őt.2209-es OPA van benne.És ahogy hallgatom és tesztelgetem az Aune,ill a Presenter fejes kimenetét nagyon minimális különbséget hallok mind az Hifiman 400s,mind az HD 58X el.Egy kicsit nagyobb a tér,és talán egy kicsit lágyabb.De nagyon minimális a különbség,szinte alig észrevehető.Hozna e előrelépést ha váltanék egy Pro-Ject Head Box SE II-re.Erről mi a véleményed halottad már?Jó áron jutnék hozzá a bolti ár felé-ért.Köszi előre is.

  • kromatika

    veterán

    válasz Bodz #64474 üzenetére

    Köszönöm.Én már próbáltam a Composite Amp-ot,és nem tetszett jobban mint az Aune. Alapjában véve dac és Amp ként is tetszik az Aune ,főleg az 58X-el,és a Presenter 3 -at hozzá kötve,kicsit lágyabb ,és kicsit nagyobb a tér.Tehát akkor a Pro-Ject Head Box SE II nem lenne előre lépés és akkor felejtem. zaklatnálak még egy kicsit :D Akkor két irányban kérdeznék. Teac Reference UD-H01 DAC vs Aune X1S hogyan viszonyul egymáshoz tér,részletesség,és fejes erősítő terén?400S-hez jobban passzolna? Második kérdésem hogy Presenter 3 ban jelenleg 2209 opa van.Mik azok az opák,amik pl kicsit lágyabb,vastagabb hangot adnak és ha lehet nagyobb teret.

  • kromatika

    veterán

    válasz bambano #64705 üzenetére

    Nekem Pro-Ject Head Box SE II volt.Sajnos nagyon szúrósak voltak a magasai.Nem jött be ,még Senheiser HD 650 -el sem,pedig az egy meleg,sötét karakterű füles.

Új hozzászólás Aktív témák