Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vodkaboy22

    addikt

    válasz krichd1 #22343 üzenetére

    Illetve kisDAC coaxról jó igazán mert USB-vel asszem 16/44.1-48 nál kifújt a tudása.
    (Ez azért lényeges, mert a limitáló tényező itt az USB vevő ami a pcm27xx valami és annál a coax-a klasszisokkal jobb!)

    vzsryl:
    Azt mondanám én is amit a többiek.
    Egy alap coax kijáratot a gépedre (lehet egy 1szerű PCI kártya nem kell bonyolítani.) aztán kisDAC coaxról aztán valami erősítő. Invertory-t hallottam (uhh lehet megint elírom a nevét :F ) nagyon korrekt kis AMP, de tényleg erőteljesebb mélye van de tiszta és szép is! Elektronikus zenéhez biztos nagy király!
    De mielőtt bármit is vennél nagyon ajánlom hogy hallgatózz!
    A 2*300Ohm-os fejest szimplán 300Ohm-osnak hívjük mert van 2*600Ohm-os fejes is :)
    ( 8 Ohm-os hangfalakra is azt mondjuk, hogy 8 OHmosak még ha 5.1-es is akkor is 5db 8 Ohm-os nem lesz 5*8 =40 OHm-os :) )
    Volt egyáltalán beyerből 300Ohm-os ? Én úgy tudom, hogy 16 - 32 - 80 - 250 - 600 Ohm-os beyerek léteztek csak. DT990Pro-ból meg csak 250Ohm-os volt! DT990simából/Edition-ből van 32- 250 -600 Ohm-os. A régi vintage dt990-esek 600-asok voltak mind (az alapján az info alapján amit találtam a beyer honlapon.)

    Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

  • birno

    addikt

    Sziasztok,

    Mar par hete vettem egy Marantz HD-DAC1-et, meg kb. ugyanazon a heten egy Hifiman HE-400i-t is hozza, de eddig mindig elmaradt a beszamolo mindkettorol.
    A Marantz-ot nem nagyon hasznaltam mas felhallgatoval, amig megvolt a DT990, kiprobaltam vele, de huzamosabb ideig nem tesztelgettem.
    Igy errol a parosrol csak annyit mondanek, hogy nem csak csovessel lehet megszeliditeni a 990-et, plusz egyetlen korabbi erosito/DAC(mondjuk ebbol csak az XDA-2 volt elotte) parossal se hallottam olyan jol szolni mint ezzel. :)
    USB-vel van a gepre kotve.

    A HE-400i-vel nagyon szep muzikalis hangja van, ez az amit a leginkabb szeretek benne, nem abban erzem az erejet elsosorban, hogy ennyire reszletes, meg annyira nagy tere van stb, hanem, hogy atadja a zene altal kozvetitett erzeseket s ilyet meg korabban nem hallottam.
    Azt hiszem Bodz-nak volt regebben egy olyan kijelentese valami massal kapcsolatban, hogy romantikazos hangja van, na valami ilyesmit erzek vele. :)
    Szamomra a reszletessege megfelelo, nem erzem, hogy tulzottan belemenne minden kis aprosagba, de nem is tunik fel, hogy barmit elhallgatna, az hogy esetleg egy nagyobb hangorgiaba nem hallani ki pontosan a hangszereket, meg engem nem izgat, az elobb emlitett hangulat kozvetitese sokkal inkabb.
    A teret szerintem inkabb a fejhallgato adja meg, ami nem tul nagy, de nem is kicsi, kellemesen hallani, hogy mi honnan jon es szepen ossze is allnak egy egysegge, nem vesznek el a terben.
    Volt nalam egy srac nem olyan reg, az egyik regebbi erositom kiprobalni, ha jol emlekszem AKG Q701-el s annal ereztem azt, hogy nagyobb a ter vele, de mintha minden hangszer egy kulon kis csatornan szolna, ami el van szigetelve a tobbitol s kicsit a levegoben lognak, na szerencsere a HE-400i-vel nem ilyen.
    Egyeduli gond, hogy a kozep kicsit hatterben van, de kerdezgettem head-fi-n, senki nem tapasztal ilyet vele, szoval nagy esellyel ez a fejes gondja vagy kabele, nem tudom egyelore, de szerencsere alig eszreveheto, igy nem is igazan zavaro.

    Bemelegedes ennek is kell, mielott megjonne az igazi hangja, de ahogy eszrevettem nem eleg ha csak be van kapcsolva, hanem tenylegesen szolnia is kell valaminek s kb. fel ora utan valtozik a hangzas.
    Az erosites allithato benne 3 fokozatban, 400i-vel a legkisebben hasznalom, siman kihajtja, de a 600Ohm 990-el se volt semmi gondja miutan beallitottam a legmagasabb erositesre.

    Ami kicsit zavaro, hogy amikor elkezdi az ember hallgatni, akkor valami rele kattan egyet, ugyanez ha megszunik a jel.
    Folyamatos hallgatasnal persze nem kattog minden szam kozott ketszer, amennyiben nem ugy van beallitva a lejatszo, hogy hagyjon szunetet a szamok kozott.
    JRiverben pl. szerencsere seek-nel is beallithato, hogy gapless legyen, igy ott sem okoz gondot.
    Egyedul ha filmet nezek s beletekergetek, akkor kezd egy kis kattogas koncertbe, de ilyen ugyis ritkan van.

    Amugy nem melegszik tul huzamosabb hasznalat utan sem, regebbi verziokkal elvileg volt ilyen gond, meg nem igazan erdekli ha hasznalva van kozben a gep, nem pattog, szakadozik, szoval az USB resze is eleg jol megvan csinalva.
    Mondjuk en minden eddig javasolt szoftveres beallitgatast is megcsinaltam(affinity allitas stb).

    Kb. ennyi, fejhallgatorol kulon nem akarok irni a masik topikba, majd belinkelem inkabb ezt ha kell, mert ez a beszamolo nagyjabol ugyis lefedi.
    Max. annyit tennek hozza, hogy amit imadok a 400i-ben, hogy nem faj tole a fulem, hosszabb ideig tarto hasznalat utan sem, akkor sem ha van egy kis hangero kulonbseg a szamok/albumok kozott s nem allitgatom a hangerot.
    990-nel ez sajna gond volt, egy ora utan mar kezdett fajni tole a fulem, valahogy nem birta, epp tegnap lattam, hogy avx-en is emiatt adott el egy srac egy vintage 990-et.

  • Tim82

    nagyúr

    válasz EQMontoya #45300 üzenetére

    Köszönöm. :R

    Akkor kb. nem sokkal kisebb a Digidesign 882-mnél, súlyban is nagyjából annak a kategóriája.

    Az A20 mintha ilyen 140-150k lenne, ez meg 40k körüli árú, ha jól emlékszem az AVX-es topikban írt árakra, szóval lesz az legalább háromszoros árkülönbség is.

    Gondolom, a T90-hez hasonlóan a vintage DT770-emmel és DT990-emmel is remek lenne.

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • vodkaboy22

    addikt

    Na tegnapi találkozórólröviden:

    Nagyon jó volt!

    Ami number one lett nálam az zatom stax lánca volt! Minden tekintetben jó volt a hangja.

    Ami meglepett az a fostex th-900 volt. Bevallom szkeptikus voltam mivel "zárt" és dinamikus de jó drága. Na nem azt hozta amit pl egy HD800 vagy T1. Nagyon jó hangja volt és kényelmes is volt. A magasak sokan írták de nekem aki dt990-el él együtt boldogan nem volt gond sőt tetszett is.

    A kis új AKG sajnos hozta a kötelezőt ugyan észbe kell tartanom, hogy olcsó darab, de nekem még így se tetszett.

    A vintage DT770-880 990 megint nagyon tetszett cél beszerezni őket :DD

    A nagy hifimannel sajnos kevés dolgom volt. Idő se engedte.

    A dactron (bkercso alkotása) pompás kis darab de ez nem volt újdonság számomra. :))

    A yulong dac a fostex-el nagyon jól össze illett jó hangot adott.

    De végül is STAX lánc rulez. Ilyen jót elektrosztatikustól nem hallottam. Tényleg nagy potenciál van benne.

    Feleségemet viszont KORG + Audiotechnica új fejes páros vonzotta nagyon. Régi jazz-esebb számokkal tetszett neki de azt mondta itt is volt olyan szám ami nem állt jól a rendszernek viszont nagyon meglepte.
    Bevallom nekem is tetszett de az audio technika pánt...

    Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

  • Tim82

    nagyúr

    Az utóbbi időben sokszor emlegetett Audio-GD NFB-11.32 hogyan szólna vintage Beyer-ekkel (DT770-DT880-DT990), valamint régebbi Fostex planárral (Fostex T40RP MKI) és Sennheiser HD265 Linear-ral? Mennyire illik ezekhez a fejesekhez a hangkaraktere?

    Ezek mindegyike teljesen élvezetesen szól a jelenlegi fő rendszerrel: a Steinberg UR12 DAC + a fejhallgatóerősítőként használt Digidesign 882 Studio párossal, de persze piszkálna, hogy mi lenne az érezhető feljebblépés.

    Felmerült még bennem az SMSL M6 vagy a Hardverapróról fi:zi'k "nagykínai" DAC-ja is (a korábbi preferenciáimhoz képest már nem tartok igazán az SMSL-től, egy SMSL Q5 Pro-t használok az épülgető hangfalas rendszer alapjának és elégedett vagyok vele).

    [ Szerkesztve ]

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • Tim82

    nagyúr

    válasz Bodz #57247 üzenetére

    Kopizok, mert "felírtam" Logout blogbejegyzésbe: vintage Beyerdynamic DT770, DT880 és DT990 (600 Ohm-osak), Philips N6330 (az AKG K240 Sextett egyik változata), Fostex T20 ("v1", az 1978-1986 között gyártott változat) és T40 ("MKI"), Sennheiser HD265 Linear és HD530 (300 Ohm), Veho Z8, SoundMagic P21s és Maxell HP6000.

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • #56474624

    törölt tag

    válasz J.C.G. #61089 üzenetére

    Ha nem számít az ár, akkor OPA2111, OPA2107, de olcsóbban nekem az LME49860 is bevált (erősítőbe, hangkártyába a 3 db opa2111 felállás). Az LM4562-höz hasonló, de attól tisztábbnak, jobb felbontásúnak hallom egy kicsit. Igazából az LME49860 annyira bevált, hogy a vintage DT990 mellé is (meg K550 mellé is) azt találtam legjobbnak (OPA2111, OPA2134, OPA2604, LM4562, LM6172, LME49860, NE5532 közül). LM4562 és LME49860 kicsit érzékeny a zavarokra, én igyekeztem mindentől távol tenni a fejhallgatóerősítőt, amiben benne van.

  • #56474624

    törölt tag

    válasz Bodz #61452 üzenetére

    Felesleges lenne szerintem. A Presenter2 karakterével nagyon összeáll a vintage DT990 számomra. Elsőre összeállt, nem kellett szokni. És még most is ugyanúgy, mint elsőre, ez egy mindent elsöprő szerelem. :DDD Ezzel a SAP-8-cal meg olyan jellegtelen részletezőgép lett az egész. A közép elvékonyodott, a magas több, eltűnt a varázs, eltűnt a zene, nincs többé relaxálás. És mikor azt érzem, hogy eltűnt a zene, az sosem megszokás kérdése. Egy idegen hangzást meg tudok szokni, de a zeneiség, hogy összeáll vagy nem, átjön az érzés vagy nem, az sosem ilyen volt. Siheder koromban még ezt nem tudtam, de a Polknak is a karakterét ugyan megszokhatta a fülem, átállhatott rá, de érzéseket ettől még sosem közvetített jobban. Az leginkább sehogy sem közvetített.

    [ Szerkesztve ]

  • #56474624

    törölt tag

    Azért ez a Dynaco-cucc, amit a hangdobozaimhoz használok erősítőnek, fejhallgató erősítőnek sem utolsó (nincs benne külön fejhallgatóerősítő rész). Van valami olyan természetesség a hangjában, amit se a Presenter2-ben, se a SAP-8-ban nem találok.
    Kicsit száraz a hangja, semmi púdert nem érzek rajta, de nem is forszírozós, a közép tónusa is teljesen rendben van, tiszta minden tartomány.
    Mondjuk már a DT770-ből és a HD330-ból is annyival többet kihozott, de akkor szinergiára gyanakodtam a V-karakterű fejesekkel, de itt ez a vintage DT990, ez nem V, aztán mégis b*szott jól szól ezzel is.

  • #56474624

    törölt tag

    válasz Sefter #62339 üzenetére

    Pedig elég frissek a tapasztalataim a jobb erősítő, jobb DAC áldásos hatását illetően, tehát tudom, hogy sokat számít ez is, véletlen sem sugallnám, hogy nem. :R De: ennek ellenére, ha választani kéne, hogy életem hátralévő részében a vintage DT990-est hallgassam Presenterrel és Prodigy HD2-vel, vagy K550 mk2-t Lupus C mk3-mal és a Dynacóval (vagy akármilyen jobb fejhallgató erősítővel, ill. DAC-kal), gondolkodás nélkül előbbit választanám, annyival jobb zenei élményt adott, egyszerűen akármilyen rendszerben hallom, hogy a K550 mennyire hozzáteszi a maga korlátait a zenei élvezethez.
    Ugyanezt elmondhatnám a hangdobozomra is.

    [ Szerkesztve ]

  • #56474624

    törölt tag

    válasz fericske #63161 üzenetére

    Igazából most jó a hangszín, én sosem (azaz mióta birtokomban van) keveselltem a mélyét sem. A felbontáson még valószínűleg lehetne javítani egy jófajta kábellel. De amíg garanciás, addig semmiképp nem nyúlok bele. Meg ki tudja, mikor jön rám megint az eladási-mánia. :D

    A tere az tényleg jó, de én nem a szélességét emelném ki, hanem a mélységét. Igazából e tekintetben túltesz a vintage DT990-en, a K550 iszonyú meggyőzően érzékelteti, hogy egy hangszer egészen hátulról szól. :K

  • Tim82

    nagyúr

    válasz Tim82 #66694 üzenetére

    Oehlbach XXL Ultra DAC sztori vége (részletek itt voltak):

    Februárban végre eljutottam oda, hogy beadjam garanciális ügyintézésre - a fejhallgatóerősítés hangerőállítása vacakul működött. Nemrég jelezték, hogy sem javítani, sem cserélni nem tudják (kifutott termék), így visszaadták a vételárat.

    Én még helyettesítőnek szereztem egy E-MU 0404 USB-t, ami jobbnak bizonyult, mint vártam, így jelenleg azon gondolkodom, hogy amellé mennyire van értelme egy Loxjie P20 beszerzésének. Alapvetően valószínűleg vintage Beyer-ek (DT770, DT880, DT990), AKG K545 és vintage Sennheiser HD530 mellé kellene.

    Kérdéseim:
    - mennyire illene a P20 ezen fejesek mellé?
    - az E-MU 0404 USB-n hivatalosan balanced 6.3" jack kimenetek vannak, ér az nekem bármit, ha 6.3" jack-XLR kábelekkel kötném össze a P20-szal, ha maguk a fejesek nem balanced kábelesek?

    *
    Ehhez a Bodz által említett Covia Zeal Edge-hez adnak amúgy gyárilag micro USB-normál USB átalakítót?

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • Balázs Z.

    tag

    válasz Balázs Z. #73008 üzenetére

    Sziasztok, köszönöm a sok választ!
    Átgondoltam a dolgot, osztottam-szoroztam, és arra jutottam, hogy azok a dolgok, amik jelenleg zavarnak a rendszerben, talán inkább a dt770pro-hoz, és annak zárt voltához köthetők.
    Amit szeretnék: nyitottab, részletezőbb hang, szeparált(abb) hangszerekkel, nagyobb "színpaddal". A dt770 klasszikus zenénél nem igazán találja magát, bár fényévekkel jobb lett a fiio -> composite váltás után.

    Arra gondoltam, kipróbálok egy vintage dt990 600Ω-ot, aztán meglátjuk merre tovább.

  • #56474624

    törölt tag

    válasz Balázs Z. #73024 üzenetére

    EDT990V-vel nem az igazi, a középtartomány sokat veszít a részletességéből, illetve az egész hangzás nem olyan zenei. Nem véletlen, az eredetivel csiszolták össze, nem egy későbbi, "random" párnával.

    A kínai párnákkal sem az igazi, azokkal is a mély lesz túlsúlyban. A párna belső fele a döntő itt szerintem, mert a gyárin hálós borítású, olyat viszont nem kapsz. Aminek a belső felülete sima műbőr, azok a legrosszabbak tapasztalatom szerint. Az EDT990V belső felén vannak lukak, az egy kicsit jobb, de a háló sokkal nyitottabb attól is.

    (#73025) fehér_ember:

    Sokszor le lett már írva, hogy a vintage DT990-nek a neven kívül nincs sok köze a mostanihoz. A vintage egy elég jó részletességű hang, főleg a középtartományban nagy az eltérés egy aktuális DT770-hez képest, és akusztikus zenékre alkalmas.

    De csak akkor érdemes vadászni régi 990-esre, ha gyári a párnája, egyébként nem.

    [ Szerkesztve ]

  • szellem

    csendes tag

    válasz kecstama #74731 üzenetére

    tessék, M300 belseje, itt linkelték
    Nekem ilyen van, 2 hete jött meg UK raktárból Alli-ról
    Még tesztelés alatt, egyenlőre csak rca kábellel használom P20-al és Beyer dt990 vintage-el
    ha bármi kérdés van, jöhet, de én még kezdő hifistának mondanám magam : )
    az tetszik hogy alapba olyan kábellal adták ahol ketté van választva a táp és az adat.

  • #56474624

    törölt tag

    válasz RetepNyaraB #75188 üzenetére

    Kezdem azt hinni, hogy apám Beyer DT550-e tényleg valami teljesen más példány. Kevés szelídebb hangú fejhallgatót hallottam annál. Egy szűk sávban kiemel magasban, de alapvetően magashiányos kissé, vastag hangszerhangok, szép közép, kicsit túltolt mély, könnyed prezentáció. Hozzá képest a vintage DT440, DT990 csattogós, mindkettő precízkedőbb, kevésbé könnyed, vékonyabb, felső-középben, magasban élénkebb, "digitálisabb" hang (de amúgy ez a pontosabb).

    [ Szerkesztve ]

  • #56474624

    törölt tag

    válasz Hack3er #75749 üzenetére

    Valóban jobban szeretnék egybe megoldást, mint kettő eszközt.

    Én arra figyelnék ez esetben, hogy olyat keressek, ami inkább az erősítésben domborít (nem csak az erőre gondolok), mert ha olyat sikerülne venni, ami inkább DAC-ként erős, az erősítő meg csak úgy benne van mintegy "mellékesen"... persze technikailag előrelépés lenne az is a mostani helyzethez képest, de ezeknek a vintage Beyereknek, amennyire az előd DT440, és az utód DT990 alapján meg tudom ítélni, az erősítés az Achilles-sarka.

    Azt fontos megemlíteni, hogy technikai előrelépés az, ami garantálható, a hallgathatóság/szinergia nem adja magát automatikusan. Nem néznék vintage Beyer mellé se analizálós erősítőt, se elkenőset, főleg előbbit nem. :)

    [ Szerkesztve ]

  • szellem

    csendes tag

    Sziasztok!
    mivel mások is használják, és tuningolják a p20 erősítőt, opamp cseréről kérdeznék.
    a rendszerem:
    Be quiet! TFX Power 2 300W -> ryzen htpc-> Audioquest Jitterbug -> Oehlbach USB Evolution Micro 150 -> SMSL m300 (mk1) -> KáCsa KHS-321 kábel kínai XLR dugókkal ->
    Loxjie p20 + 6N3P-EV csövek + MEAN WELL GSM25E12-P1J táp -> 4pin xlr kimenet AKG k518DJ füles vagy 6,3mm SE kimenet beyerdynamic dt990 vintage 600Ω
    ( régen volt egy audiotechnika ad700x fülesem de eladtam mert kevés volt a basszus :D )

    Régebben néztem mire lehetne lecserélni a fejes erősítőt, amik tetszettek azok a Little Dot MKIII SE, és a Monoprice Liquid Platinum Balanced, de ezek már túl drágák nekem
    ezért arra gondoltam kicsit tovább tuningolnám a p20-at, én a OPAMP-ok (és kondenzátorok?) cseréjére gondoltam, mert más fórumokon is cserélték ezeket
    Ti mennyire tartjátok jó ötletnek ezen alkatrészek cseréjét? milyen opamp-ot? OPA Green-t már nem lehet szerezni, de vannak ilyenek, ha jól gondolom kapásból 4db kell ( p20 alaplap)
    Opampok cseréjéről még itt nem olvastam, mivel több aktív tag is használ p20-at, biztos tudnátok valami tippet adni, vagy lebeszélni róla :D. Kondikról mi a vélemény? más kínai cuccokba gagyikat szoktak rakni. kb 30ezer huf-ot szánnék rá.

  • szellem

    csendes tag

    válasz bkercso #78982 üzenetére

    Köszönöm utólag is az alkatrész listát, csak most jutottam el oda hogy kicseréltem az opákat OP1678-ra (foglalatkonverterrel), hát a hangjáról így 1 nap után annyit tudok nyilatkozni talán részletesebb lett. most egy he4xx fejesem van hozzá, mert sajna a vintage dt990-et elrontottam ( kábel cserekor kicsúszott a szál ami a tekercsbe megy, majd forrasztás közbe kitörött a membrán alól ). ami feltűnő hogy jobban hallom a bakelit lemezeknél lévő sercegést, amit dt990-el is hallottam, he4xx mintha elmosta volna eddig
    Egyébként nyár közepe óta itt van az asztalomon egy
    chAMP is, és most azzal hasonlíthatom a p20-at. ( champ rca kábellel, p20 xlr-el van rákötve az m300-ra )
    champ-nál a magasak tisztábbak, mint a p20-nál még opa csere után is, viszont a p20-nál javult a közép az opákkal, egyébként ehhez a füleshez a champ szerintem jobban passzol, de amikor még megvolt a dt990 annak nekem p20-al jobban tetszett a hangja, mert jobban megnyomta a mélyeket, és több magas is volt, de a közepek champ-al részletesebbek voltak.

    hát a kondi cserékbe most nem vágnék bele. elöbb szeretnék meghallgatni más erősítőket is ( viszont még mindig nem érzem hogy meg kellene válnom a p20-tól )
    sajnos a régi opákat nem tudtam megtartani a foglalatba, mert én nem bírtam kiszedni, de átvittem elektrotechnikus barátomhoz és ő se, csak elcsípkedni tudtuk a gyári opák lábait

    [ Szerkesztve ]

  • Ba cy lus

    őstag

    válasz szellem #87044 üzenetére

    Hallani éppenséggel hallották, maximum beszámolót nem találni róla (bár vintage DT990-ről pont van). :)

  • :AMF:

    senior tag

    válasz bkercso #87505 üzenetére

    Giot: itt egy kis vizuális segítség az A-osztályusításhoz: [link]

    Más: kb. másfél hete elkészült a második TMP tápom. Az Rpi-hez kértem, amin Moode fut. A változás nem annyira látványos, mint a dac esetében, viszont úgy érzem sokkal fontosabb a lánc egészének szempontjából. A mély tartomány olyan szinten kinyílt, hogy a vintage DT990-et levettem a fejemről és megnéztem jó fejes van-e rajtam. :) Az energikus és részletes mélyekkel sokkal kiegyenlítettebbé vált a hangja. A Sextett-nél ugyanezt tapasztaltam.

    Szerk: bkercso elnézést, nem Neked akartam válaszolni :)

    [ Szerkesztve ]

  • Ba cy lus

    őstag

    válasz Molydeus #87640 üzenetére

    Számomra a focuspad-os HE400i nem világos. Van egy minimális magaskiemelés, mint majd minden mai fejhallgatóban, aztán ennyi. Világos hangú fejhallgató az AKG K550, még inkább a K701, K702, ezek tényleg világosak, ezeknél a középhangok is magasba húznak. A HE400i-nél ilyen nincs, annak a középtartománya húsos, gazdag, megvan a hangszerek teste. Emlékszem, a K550 a vintage DT440-hez képest jóval világosabb férfi énekhangokkal operált, utóbbinál pedig sötétebb a HE400i (és a vintage DT990 is).

    Az a baj, hogy más fogalmakat használ szinte mindenki. A mélyhiányos az mélyhiányos, és szerintem megtévesztő, mikor valaki erre a világost használja, mert ettől még az énekhangokat, hangszerhangokat hozhatja teljesen korrektül. Ugyanígy a magaskiemelést sem lehet mindig annyival elintézni, hogy akkor a fejes világos, és nem is mindig van ennek érdemi hatása a hangszerek tónusára. Pl. vintage DT990-en is tök korrektül szólnak a hangszerhangok annak ellenére, hogy annak is van némi magaskiemelése egy szűk tartományban.

    [ Szerkesztve ]

  • :AMF:

    senior tag

    válasz HUNNIA1920 #88671 üzenetére

    Neotech alatt a Kácsában kapható litz kábelre gondolsz, ugye?
    Bár nem szimmetrikusként bekötve, de olyat használok a 400i-hez, mióta megvan. Ára alapján vártam, hogy nagy lesz a "hűha", mint az ezüstözött réznél, de nem lett. :) Lágyabb és nyugisabb lett a hang, megszüntette a Sinesol által is említett fényességet a magas hangoknál. (Ha a 400i lenne az egyetlen fejesem, akkor ez a fényesség fel sem tűnne, de pl. a vintage DT990 mellett érezhető.)

    Az öreg DT880-nak viszont nagyot dobott a hangján a Neotech. Szerintem a DT990 és a 440 is hamarosan elveszíti a gyári kábelét... :)

  • Ba cy lus

    őstag

    válasz Dißnäëß #94719 üzenetére

    Nem olyan rettentő durván, de nem is olyan természetesen V, mint pl. a vintage DT880 (ez nem elírás, a 80-as években az akkori dt880 volt a kevésbé kiegyenlített, és az akkori dt990 a neutrálisabb). Viszont hogy csövessel mit tud, na arról fogalmam sincs. :N

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák