Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • abéla

    senior tag

    válasz kNG #95770 üzenetére

    Köszi a válaszod, MicroFluent felé, pont nemrég, tettem is lépéseket :K .
    Egyébként igazad lehet a hangzás, annak szubjektív megélésének jellemzésében, de a Topping-ban nem láttam annyit, amennyit (még) ér a piacon, ezért is döntöttem az eladása mellett.
    Viszont ha jól látom, pl MicroFluent-ben cserélhető az OPA, így lehet nem is kell egy teljes stack a hangulatingadozásaim lekövetéséhez. :DDD (bár nyilván az a kompromisszum-mentes verzió)
    Fülesem már rég eladtam (hd660s volt, most a hd449/201 porosodik a polcon), mert amióta hifi/dobozvonalon mozgok, gyak. nem tettem a fejemre zenehallgatási céllal hp-t (gémelésre meg van vlmi wireless JBL -egyébként a célnak meglepően megfelelő- headset).

    De amióta az erősítőt(sv227) is toltam kicsit a kevésbé testes vonal felé(csőcsere JJ-->Valvo, rca:Viablue nf-S6-->Pro-Ject CC és Isotek Syncro Oyaide Au/Pd dugókkal visszakerült az amp-ba), meg dobozok terén is az áradó mélytengert kicsit megzabolzáztam
    (MA Gold100--> Usher SD500/Oberon1* + PB1000pro-->SB2000),
    már nagyon jól áll az egésznek ez az analógosabb vonal; na meg meguntam ezt az elemzőbb stílust is talán.

    *Hangboboz terén pedig némi unortodoxiát követtem el: a mega A/B tesztem keretén belül, gondoltam összehallgatom az Oberon1-et az Usher SD500-zal, így felraktam a Dalit az sd500 tetejére (köztük rezgés és karcgátló anyag) és bekötöttem a Vincent A/B hangsug.csatijaira, A és B kapcsolgatás során(figyelvén a hallgatási pozikra), egyszer csak kipróbáltam az A+B verziót és hát nevetségesen/megdöbbentően jól szóltak így, egymás hegyén-hátán, hát biza' úgy is maradtak(itt már figyeltem a hangerő egyenlőségre is).
    Kicsit kábelezésen/elhelyezésen finomítottam (Usher: qed sign. revelat.(+ nemos-3080 jumper), Dali: qed silverXT), meg fordígattam, fejjel lefelé, oldalirányba, távolság stb, végül beállt és nna: sosem szólt még így egyik doboz sem, mint ezek így együtt.
    Tudom-tudom fázis, meg keresztváltás-diffik, meg freki-azimut, de amit hallok, az annyira meggyőzött, hogy vállalom, hogy akár hülyének is nézzenek e miatt :K .

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

Új hozzászólás Aktív témák