Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emiki6

    veterán

    válasz bkercso #60731 üzenetére

    Foobarban a stereot lekonvertáltattam monoba, hogy a csatornák megegyezzenek és beállítottam egy maximális hallgatható hangerőt.
    EQAPO-ban az egyik oldalt 100 dB-lel lehalkítottam (némítottam), a másikat kihúztam a fejesből, majd azt hallgattam, hogy mennyit kell halkítanom (eq-n belül) a nem halkítottból, hogy a nem kihúzott oldalon ne halljak semmi zenét. Eq-ban ez a monosított zenével -2 dB, hogy a bal oldalba ne hallódjon át és -18 dB, hogy a jobba ne. (ha hagyom sztereo-ban a zenét, akkor ez a két érték -5 és -14).
    Remélem most érthetőbben írtam le :D

    Ez egyáltalán nem sok, mert a beépített crossfeednek töredéke és a beépített crossfeed sem olyan erős (ami egy jó dolog, mert az pont elég, ha kell). :K

    "de, amikor letekered annyira, hogy a másik csatornán ne halld, és aztán visszadugod az aktív csatornát a fejesbe, akkor nagyon hangosnak kell lennie."
    Hallgathatóra állítottam előtte, de igen, az áthallás nagyságrendekkel halkabb.

    Közben megnéztem úgy, hogy ha a korábbi módon: "EQAPO-ban az egyik oldalt 100 dB-lel lehalkítottam, a másikat kihúztam a fejesből, majd azt hallgattam, hogy mennyit kell halkítanom", de itt már nem eq-n belül csináltam a másik oldal halkítását, hanem az amp potiját tekertem le addig, míg az áthallást már nem hallottam. Ez a bal oldalra áthallás esetén pont az volt, amin általában hallgatni szoktam zenét, szóval az pont optimális, nem szólhat bele a zenébe, de a jobb oldalnál az áthallás csak akkor szűnt meg, ha nullára tekertem, így ott már beleszólhat a zenébe.

    Persze ez nem jelent semmit, mert nem életszerű, hogy az egyik oldal, illetve tesztelni kéne másik daccal, amppal, kábellel, fejessel. :DDD Másik kábellel majd egyszer fogom. :D

    [ Szerkesztve ]

    Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

Új hozzászólás Aktív témák