Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bodz

    Topikgazda

    válasz Polllen #48574 üzenetére

    Akkor elkezdem...

    SMSL X-USB
    Többi résztvevő: Pioneer U-05-S, Teac HA-501, Hifiman HE400S, Monkey Banana Turbo 6

    Gyártótól jelenleg a 3.20-as XMOS driver tölthető le, ezzel nem tapasztaltam semmi hibát Win 8.1 és 10 alatt sem. Linux és OSX sem akadály, ekkor nem kell külön telepíteni semmit.
    Örömteli, hogy került rá egy ki-be kapcsoló gomb is, sok usb táplálású eszközről ezt lehagyják. Ellenfele a Pio usb-je volt, ez egy CM6632A alapú megoldás. Teljesen egyértelműen nem mondanám, hogy jobb az X-USB, mindenesetre más. Nyilván ebben benne vannak a kábelek is, aki nem hívő kicsit sem, az nyugodtan ugorja át ezt a részt. :) Természetesen tisztán, torzításmentesen szól, de ez alap ugye.
    Ami rögtön feltűnt, hogy a mélyek változtak. Alul megjelent egy kis plusz testesség, ami eddig nem volt. Az énekhangok picit közelebb kerültek, intimebbek, mint eddig. Ezzel nincs különösebb problémám, eddig is megfelelt, így se rossz. Magas tartományban nem tűnt fel változás.
    Jöhet a blabla, magyarán a nehezebben megfogható dolgok. Az egész hangképet valahogy intenzívebbnek (de nem idegesnek) érzem, kicsit mintha "pulzálóbb", felszabadultabb lenne. Nem feltétlen rossz dolog ez, csak nem vágytam rá. :D Aztán itt-ott máshogy pendül a gitár például, szoktam hallani ilyesmi apró, de fontos különbségeket, amiket igazán nem is lehet szavakba önteni.
    Legyen tanulság is, ugye? :) Az árát megéri (20-30k közt, attól függ honnan), ha valaki egy xmos alapú, bedobozolt, csinos usb-spdif átalakítóra vágyik, DE ha eleve jó a dac-ban az usb rész, akkor nem biztos, hogy előrelépés lesz. Viszont ha csak más, jobban tetsző is, azt sokan előrelépésnek érzik, tehát akár már ezért érdemes lehet pénzt adni. Mindenki maga tudja. ;)

    Érdekesség(??). Nem magamnak vettem, csak szívességből rendeltem meg. A gazdájánál veszett furcsán szól, ami egyértelműen az általa használt DIY kábel (direkt nem nevezem meg) hibája. Viszont nem akarja lecserélni, mert a cd lejátszójával remek, ezt én is elismerem. Aztán hirtelen felindulásból másik kábel helyett vett egy Human Audio Tabla-t, ami szerintem egy elég logikátlan lépés volt, de hát... Mindegy, nem az én dolgom. De így van egy X-USB-m a fiókban. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák