Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szakibá...

    senior tag

    válasz bajnokpityu #20635 üzenetére

    Most csalódást fogok okozni: amíg két fejhallgató között ég és föld a különbség, addíg az erősítők és kábelek okozta nüansznyi különbségek kevésbé érdekelnek. Ha erőlködnöm kell, hogy valami halvány differenciát kihalljak köztük, akkor már nem szoktam aggódni a minőségük miatt. Másképp súlyozom a preferenciáimat, ezért nem foglalkoztam a kábelekkel. Azzal a módszerrel tesztelni, hogy meghallgatok valamit, majd kicserélem a kábelt és újra meghallgatom, én nem próbálkoztam soha, ennyire nem bízom magamban. Voltak kábelekkel problémáim, de azok hibás forrasztások, vagy rossz kontaktusok miatt voltak. Az erősítőket is csak átkapcsolgatással, szigorú szintegyeztetés után vagyok hajlandó összehasonlítani. Megint közeledünk a HIT kérdéséhez, én nem hiszek néhány arasznyi vezeték érdemleges hatásában, ezért sem foglalkoztam vele soha. Azt a pénzt én a leggyengébb láncszem, az elektromechanikus átalakító cseréjére fordítanám, nagyobb változást jelentene. Nem kétlem, hogy valakinek a kábelek hangja is komoly probléma, én a hifizés alacsonyabb szintjét is tudom élvezni, a felvételek túlnyomó többségéhez ez is elég. Vannak napok, amikor a tolerancia-szintem szigorú, akkor inkább a csöndet preferálom. Engem inkább az érdekel, hogy ugyanaz a technika egyik nap miért élvezetes, a másik nap pedig miért idegesítő. A pszichének jóval nagyobb szerepe van, mint néhány centi drótnak.

    Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

Új hozzászólás Aktív témák