Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bajnokpityu

    félisten

    válasz Bogyó bá' #104738 üzenetére

    naim nac 42 kapcsolása nagyjából.
    nagyjából 50db készült 1- max másfél év alatt. ezen tanulgattam meg a nem túl drága alkatrészek hangját, és egyáltalán forrasztani... az indittatás onnan jött, h canamp árából akartam jobbat a k701esemhez. magamnak, majd egy solymári fotós srác meghallgatta nálam, és kérte, h csináljak neki is egyet. nekem egyébként sose tetszett planarral, kifejezetten útáltam beyerrel, stb. szóval nem egy unverzális dolog. néha sikerült olyan láncban hallanom, ami valószinűtlenül jól szólt, ha meg nem, akkor hideg, kevés energiájú, dinamikátlan volt.

    trükkje annyi volt, hogy nem az ajánlott tranyó készlettel dolgozott, és kb 100db tranyóból méréssel válogattam ki kb 10-16dbot, aminek nagyobb volt a normálistól a betája.
    elvileg nem kéne ettől jobban szólnia, de valahogy mégis működött.

    az elején arányában nagy difi volt a készülékek hangjában, mert szórakoztam olyannal, hogy kopp ugyanazt a nyákot összeraktam különböző hőmérsékleten forrasztott cuccokkal (ekkor még jórpárszor sikerült hidegforrasz is), különböző ónokkal játszottam, aztán a trafókkal, de az már annyira sokat nem hozott. maguk az alkatrészek csak az első pár darabban különböztek a nyákon, aztán vagy 45db nyákszinten egyezett.

    még az elején, kb 10db után ismerős tippjére kipróbáltam, h a gaint levettem, és általában ettől jobban tetszett az embereknek, és utána az első pár darabot ugyanilyenre utólag átalakitottam.

    egyébként ez tipikusan olyan kapcsolás, aminek nem kéne jól szólnia modern gondolkodás alapján, kicsatolókondi, igen primitiv táp, stb...

    2 ok miatt szünt meg, egyik, h nem volt időm rá, másik meg, hogy egyszercsak áttértek a kinaiak másik nyákra (hiába tök ugyanaz a kapcsolás), és szar lett a hangja, hiába volt 1:1 ben minden beépített alkatrész ugyanaz. Aztán próbáltunk csinálni hozzá új nyákot, amiben végre lett volna hely az alkatrészeknek, annak nem volt rossz a hangja, amennyire meg lehetett állapitani a brumm mellett :D...

    [ Szerkesztve ]

    eladó Kawasaki j300 robogó

Új hozzászólás Aktív témák